Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Gniazdka i łączniki

Strzałka w prawo

Podtynkowe

Strzałka w prawo

Łączniki podtynkowe

Strzałka w prawo

Łączniki podtynkowe

Łącznik to jedna z części osprzętu podtynkowego, która jest przeznaczona do montażu wewnątrz pomieszczeń. Oprócz funkcji praktycznej, warto pamiętać o jego dekoracyjnym charakterze.

Filtry

Łączniki podtynkowe

Łącznik to jedna z części osprzętu podtynkowego, która jest przeznaczona do montażu wewnątrz pomieszczeń. Oprócz funkcji praktycznej, warto pamiętać o jego dekoracyjnym charakterze.

306 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Podtynkowe

Wyświetlanie 24 z 306 produktów

Załaduj więcej

Łącznik podtynkowy w Twoim domu

Dzięki instalacji elektrycznej możesz korzystać z dobrodziejstw urządzeń zasilanych prądem. Aby nadać estetyczną formę niezbędnej aparaturze, powinieneś zastosować osprzęt elektryczny w postaci eleganckich łączników. Najczęściej montowany jest funkcjonalny podtynkowy włącznik do światła. Na pewno korzystasz z niego codziennie, chociaż zapewne bardziej znasz go pod nazwą włącznik światła.

Przełącznik światła służy oczywiście przede wszystkim do kontrolowania oświetlenia w pomieszczeniach. Korzysta się również niego jednak przy instalacji dzwonka do drzwi oraz do podłączania prądu w gnieździe. Jest to więc niezwykle funkcjonalne oraz uniwersalne urządzenie.

Jeśli nie wiesz, które modele wybrać, zajrzyj do szerokiej oferty sieci marketów budowlanych Castorama. Przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki asortyment łączników w wielu wzorach oraz kolorach. Z powodzeniem wybierzesz odpowiedni model do mieszkania, lokalu usługowego czy hali przemysłowej.

Każdy włącznik do świateł podtynkowy z naszej oferty charakteryzuje się trwałością, wytrzymałością oraz uniwersalnością. Produkty zostały wykonane z materiałów wysokiej jakości, co jest istotne, gdy w grę wchodzą podzespoły podłączone do prądu. O ile tylko masz możliwość podłączenia się do instalacji elektrycznej podtynkowo, na pewno będziesz w stanie zamocować wszystkie łączniki z naszej oferty. Poniżej podpowiadamy, gdzie można zamocować łączniki oraz jaki podtynkowy włącznik światła najlepiej wybrać.

Wyłącznik podtynkowy – gdzie go zamocować?

Podtynkowy przełącznik światła można zamocować w wielu miejscach, ale muszą być spełnione pewne warunki. W ścianie, na której ma być zamocowany, nie może znajdować się żadna inna instalacja. Ponadto ściana musi mieć odpowiednią grubość. W nowym budownictwie jednak nie powinien być to żaden problem, ponieważ konstrukcje dostosowane są do nowoczesnych rozwiązań, które oferuje branża elektryczna.

Włącznik światła podtynkowy warto umieścić w okolicach łóżka, żebyś nie musiał wstawać, by zgasić oświetlenie. Warto rozmieścić tego typu włączniki w takich miejscach, które umożliwią Ci swobodny dostęp do każdego źródła światła. Włącznik do światła podtynkowy przyda Ci się również tuż obok drzwi wejściowych. Wykorzystasz go również jako dzwonek do drzwi. Dzięki niemu codzienne funkcjonowanie stanie się znacznie bardziej komfortowe. O ile więc pozwala na to instalacja, umieść łączniki w miejscach, w których korzystanie z nich będzie dla Ciebie najwygodniejsze.

Włącznik światła podtynkowy to podstawowy element wyposażenia każdego budynku. Jak sama nazwa wskazuje, ich montaż odbywa się jeszcze przed nałożeniem tynków na ściany. Nie tylko sam etap mocowania jest ważny. Oprócz tego ważne jest odpowiednie rozmieszczenie tych niewielkich urządzeń na ścianach. Odpowiednia liczba punktów w jednym pomieszczeniu oraz wysokość montażu to gwarancja, że korzystanie z instalacji będzie komfortowe.

Dostępne w naszej ofercie włączniki cechują się wysoką jakością wykonania. Na uwagę zasługują przede wszystkim trwałe materiały, z których wyprodukowano włączniki. To one sprawiają, że te produkty są odporne na częstą eksploatację i nie tracą koloru z czasem. Dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji przełączniki są bardzo proste do zamontowania. Większość modeli została wyposażona w ramkę z nacięciami, która pozwala na sprawne pozycjonowanie włącznika. Szybki i bezpieczny montaż przewodów jest możliwy dzięki bezgwintowym zaciskom.

Włączniki światła – jakie wybrać?

Włączniki światła należą do elementów osprzętu elektrycznego. Dzięki nim możesz w wygodny sposób sterować oświetleniem w całym domu, dopasowując je do potrzeb swoich i domowników. Przy wyborze zwróć uwagę na praktyczność danych elementów – powinny być dopasowane zarówno do typu oświetlenia, jak i samych pomieszczeń.

Jeśli posiadasz duży, elegancki żyrandol, wybierz włącznik świecznikowy, żeby w wygodny sposób regulować intensywność oświetlenia. Jeśli chcesz włączyć kinkiet z jednym źródłem światła, pojedynczy przełącznik światła sprawdzi się idealnie. Co z oświetleniem schodów? W tym przypadku świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie włącznika schodowego – będziesz mógł sterować światłem z różnych poziomów, na przykład parteru lub piętra. W naszej ofercie znajdziesz łączniki schodowe pojedyncze oraz modele podwójne.

Przy bardziej skomplikowanych instalacjach, które zakładają sterowanie światłem z trzech różnych miejsc, warto wykorzystać łącznik krzyżowy. Żeby regulować pracę żaluzji, wykorzystaj łącznik żaluzjowy. Do Twojej dyspozycji są także ściemniacze. Włącznik światła pozwoli Ci zmniejszyć lub zwiększyć intensywność światła, dopasowując je do wykonywanych czynności. W tej kategorii znajdziesz także przyciski dzwonki, które warto umieścić przed frontowymi drzwiami – zaoszczędzisz gościom pukania, a sygnał dźwiękowy powiadomi Cię o ich odwiedzinach.

Dopasuj wygląd włączników do aranżacji wnętrza

Szeroki wybór łączników podtynkowych sprawia, że możesz je dopasować kolorystycznie do stylu pomieszczenia czy wręcz całego mieszkania. Białe elementy cieszą się dużą popularnością, ponieważ pasują do każdej aranżacji wnętrza, nawet gdy postanowisz za jakiś czas ją zmienić. W ofercie znajdziesz również beżowe włączniki do światła albo produkty w kolorze złotym lub srebrnym. Minimalizm i nowoczesny styl wnętrz podkreślą włączniki szare i czarne. Po zakupie koniecznie sprawdź, jak podłączyć włącznik światła.

Niezależnie od stylu, na jaki się zdecydujesz warto wiedzieć, że przełączniki cechują się świetnym wykonaniem. Wiele z dostępnych wariantów wyróżnia się szczegółowym oznaczeniem przycisków, dzięki czemu użytkowanie włącznika i korzystanie z jego określonej funkcji jest o wiele prostsze. Do produkcji ramek montażowych wykorzystywany jest galwanizowany metal, który odznacza się szczególnymi właściwościami i trwałością. Z kolei same przyciski najczęściej są produkowane z tworzywa ABS, które jest twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

W naszym asortymencie znajdziesz przeróżne modele włączników, które różnią się funkcjonalnością i miejscem montażu, ale należą do konkretnych kolekcji. Dzięki temu bez problemu wyposażysz swoje mieszkanie we włączniki do świateł w takiej samej kolorystyce.