Produkty

Grzejniki stalowe – dlaczego warto je stosować?

Grzejniki stalowe – dlaczego warto je stosować?

Grzejniki są odpowiedzialne za skuteczne oddawanie ciepła, które wędruje do naszych pomieszczeń poprzez instalacje. Mają przede wszystkim współgrać z konkretnym systemem, ale też powinny być dopasowane do wnętrza pod względem estetycznym. Dlaczego warto wciąż stawiać na grzejniki stalowe, najpopularniejsze od wielu lat?

grzejnik stalowy castoramaMałe i duże

Stalowe grzejniki są bez wątpienia najpopularniejsze. Zainteresowanie nimi wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, co nie powinno nas dziwić z tego względu, że zastosowanie tego rodzaju grzejników przynosi nam bardzo wiele korzyści. Jedną z niepodważalnych zalet grzejników stalowych jest ich dostępność w bardzo różnych rozmiarach – daje nam to spore możliwości manewru i łatwego dopasowania ich do konkretnych pomieszczeń w naszym domu czy też mieszkaniu.

Zwiększona moc

Warto wspomnieć o tym, że mogą one mieć odmianę płytową. Sprawdzają się wyjątkowo skutecznie w sytuacji, kiedy potrzebujemy dużej mocy grzewczej przy konieczności wyboru grzejników o stosunkowo małych rozmiarach. Mogą się one wówczas składać z jednej, dwóch, a nawet trzech płyt – im jest ich więcej, tym bardziej odczuwalny komfort termiczny w pomieszczeniu. Każda z płyt jest wyposażona bowiem w żebra konwekcyjne, które zwiększają powierzchnię ogrzewającą powierzchnię. Grzejniki płytowe wyróżnia też niewielka pojemność wodna. Z tej racji korzystając z nich, oszczędzamy na energii. Na uwagę zasługuje również fakt, iż są one łatwe w sterowaniu. Szczególną uwagę warto zwrócić na grzejniki z tylnym ożebrowaniem, które wyjątkowo skutecznie oddają ciepło.

Atrakcyjny wygląd

grzejnik stalowy Dużą zaletą grzejników wykonanych ze stali jest również to, że mogą one być ważnym elementem dekoracyjnym w pomieszczeniach. Na rynku coraz częściej możemy spotkać stalowe grzejniki w niecodziennych kształtach. Co ważne, mamy do czynienia z grzejnikami dekoracyjnymi, które wykorzystują zasadę konwekcji. Dzięki zastosowaniu rurek dwuściennych (woda w takich grzejnikach znajduje się wyłącznie pomiędzy ściankami rurek), moc grzewcza takiego urządzenia znacznie się powiększa. Są zatem dobrym rozwiązaniem nie tylko ze względu na estetykę, ale również na efektywność. Grzejniki stalowe charakteryzuje jeszcze jedna ważna rzecz – posiadają bardzo gładką powierzchnię, znacznie gładszą niż chociażby grzejniki żeliwne. Dzięki takiej powierzchni mogą być one lakierowane proszkowo.

Bariery

Musimy pamiętać, że ten rodzaj grzejników wykazuje wyjątkową wrażliwość na jakość wody znajdującej się w instalacji. Co więcej, skuteczność grzejników stalowych może się obniżyć, kiedy dostaje się do nich tlen. Z tego powodu nie warto łączyć ich z instalacjami w otwartym systemie, tylko zamkniętym oraz wesprzeć je zastosowaniem specjalnych rur z antydyfuzyjną barierą.

Data publikacji: 22.09.2014
Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Grzejnik stalowy czy aluminiowy – jaki wybrać? Podpowiadamy

Grzejnik stalowy czy aluminiowy – jaki wybrać? Podpowiadamy
Z wielu opcji dostępnych na rynku techniki grzewczej trudno wybrać najlepszy produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb. Dwa najpopularniejsze rodza...
Czytaj więcej

Jaki grzejnik wybrać? Czym się kierować przy wyborze? Podpowiadamy

Jaki grzejnik wybrać? Czym się kierować przy wyborze? Podpowiadamy
Szukasz designerskiego grzejnika, który będzie pasował do stylowego wnętrza? Chociaż wygląd urządzenia jest ważny, jest jeszcze szereg istotnyc...
Czytaj więcej

Najlepszy czas na wymianę grzejników

Najlepszy czas na wymianę grzejników
O wymianie grzejników myślimy zazwyczaj wtedy, gdy wymagają tego walory estetyczne sprzętu. To jednak niewystarczający argument. Kiedy jeszcze ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Grzejniki stalowe – dlaczego warto je stosować?