Produkty

Instalujemy zewnętrzne oświetlenie świąteczne

Instalujemy zewnętrzne oświetlenie świąteczne

Lampki świąteczne, które zastosujemy na zewnątrz, doskonale ozdobią posesję, ale również pomogą nam wyróżnić miejskie mieszkanie. Świetlną girlandę możemy opleść wokół najmniejszej barierki czy balustrady. Miło rozświetlona okolica nie tylko podkreśla podniosłość świąt Bożego Narodzenia, ale i pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Czy jest jakieś „ale”?

Przejdź do następnych akapitów:

Zewnętrzne oświetlenie – zima nie taka straszna

lampki zewnętrzne 120 led siatka multikolor

Kiedy nadchodzą coraz krótsze dni i słońce znika niepostrzeżenie szybko, szczególnie potrzebujemy sztucznego oświetlenia. W mieście nie brakuje go nam aż tak bardzo, jednak na osiedlach, na wsi czy na rogatkach rozmaitych miejscowości może być nieco bardziej mrocznie. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją, aby te mroki odgonić. Jeśli chcemy wykorzystać lampki świąteczne do ozdoby zewnętrznych części naszych mieszkań, musimy jednak pamiętać o kilku kwestiach.

Instalacja zewnętrznego oświetlenia – o czym pamiętać?

Kiedy wybieramy girlandy, sople czy zwykłe lampki choinkowe z reguły nie zwracamy uwagi na ich oznaczenia – wewnątrz budynków nie jest to ważne. Jednak oświetlenie zewnętrzne musi być dostosowane do trudnych warunków atmosferycznych, a jego instalacja musi zostać przeprowadzona prawidłowo. Świetlne dekoracje, które chcemy zastosować w ogrodzie, na tarasie czy podjeździe, muszą gwarantować nam bezpieczeństwo. No co głównie należy zwrócić uwagę?

Odporność oświetlenia zewnętrznego na warunki atmosferyczne i fizyczne

Lampki zewnętrzne sople płynące 20 LED białe

Tutaj musimy pamiętać szczególnie o tym, że wybrane światełka powinny mieć stopień ochrony co najmniej IP44. Oznaczenie to określa taki poziom zabezpieczenia, który zapobiegnie awariom spowodowanym przez obiekty większe niż 1 mm oraz wodę bryzgającą ze wszystkich kierunków. Jeśli nasze lampki świąteczne mają jeszcze wyższe IP, oznacza to, że swobodnie możemy je zastosować na zewnątrz. Girlanda świetlna, świecące sople, kurtyna LED muszą mieć przynajmniej IP44 – wtedy mamy pewność, że są zarówno odporne na uszkodzenia, jak i wiatr, deszcz i mróz.

Podwójnie izolowane przewody – ważna cecha zewnętrznych lampek choinkowych

Wszelkie girlandy, sople i kurtyny, które możemy wykorzystać na zewnątrz, powinny mieć podwójnie izolowane przewody, aby zapewnić nam maksymalne bezpieczeństwo. Poinformuje nas o tym piktogram w formie dwóch wpisanych w siebie kwadratów – mniejszego i większego. Dodatkowo odwrócony trójkąt z literą F oznacza, że lampki są niepalne.

Haczyki do zawieszania oświetlenia 24 szt.

Podłączenie do prądu

Świąteczne lampki zewnętrzne muszą mieć zasilanie – zazwyczaj prądem o napięciu 230 V. Nasza wtyczka musi być odpowiednio umieszczona i wyizolowana. Jeśli nie posiadamy takiej na zewnątrz, należy starannie poprowadzić przewód do środka budynku – tak, aby ani on nie uległ uszkodzeniu, ani nie wypaczały się uszczelki w oknach czy drzwiach. Jeśli zasilanie chcemy doprowadzić za pomocą przedłużacza, musi być on dostosowany do zewnętrznych warunków atmosferycznych – zazwyczaj te koloru pomarańczowego oznaczają odpowiednią trwałość i obecność stosownych zabezpieczeń.

Łączone oświetlenie zewnętrzne

Gdy chcemy, aby nasze ozdoby świetlne były szczególnie efektowne i zamierzamy połączyć kilka zestawów lampek, możemy ułatwić sobie sprawę już na poziomie wybierania oświetlenia. Zaopatrzmy się w gotowe zestawy, które posiadają odpowiednie gniazda – dzięki nim możemy bezpiecznie łączyć ze sobą dekoracje. Wtedy uda się podłączyć całość do jednej wtyczki.

Data publikacji: 08.12.2016
Powiązane artykuły

Montaż blachodachówki – jak zamontować blachodachówkę krok po kroku

Montaż blachodachówki – jak zamontować blachodachówkę krok po kroku
Jak powinien prawidłowo wyglądać montaż blachodachówki w arkuszach? W czasie układania połaci, arkusze blachodachówki można bardzo łatwo...
Czytaj więcej

Co to jest średnica DN – czyli jak czytać wymiary rur?

Co to jest średnica DN – czyli jak czytać wymiary rur?
Nie wiesz, jak czytać wymiary rur? System nie jest skomplikowany. Trzeba jednak znać podstawowe zasady. Średnica DN, czyli średnica nominalna, to umow...
Czytaj więcej

Rodzaje blachodachówki – zastosowanie, charakterystyka i cena

Rodzaje blachodachówki – zastosowanie, charakterystyka i cena
Blachodachówka to wytrzymały, estetyczny i lekki rodzaj pokrycia dachowego. To polecany wybór dla osób poszukujących trwałego ora...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Instalujemy zewnętrzne oświetlenie świąteczne