Instrukcja wideo - naprawa cieknącego kranu

Kapiąca woda z kranu może prowadzić nie tylko do marnotrawstwa, ale również skutkować poważniejszą awarią baterii. Dlatego z tego typu usterką powinniśmy uporać się jak najszybciej. Nie potrzeba jednak zwoływać hydraulika. Dzięki naszym poradom zrobisz to samodzielnie. Jeśli nie wiesz, jak naprawić cieknący kran, nasz filmik rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości!

Oszczędność przede wszystkim!

Przez jedną dobę z nieszczelnego kranu może ulecieć nawet kilkadziesiąt litrów wody. Takie marnotrawstwo może w perspektywie czasu oznaczać niemałe wydatki, zwłaszcza że cena tego surowca w Polsce należy do najwyższych w Europie (biorąc pod uwagę parytet siły nabywczej PPP). Oszczędność w tym wypadku jest więc wysoce wskazana.

Stąd, jeśli zaobserwujemy choćby drobną nieszczelność baterii, nie zwlekajmy z jej naprawą w nieskończoność. Każdy dzień zwłoki to kilka złotych straty w domowym budżecie.

Obok oszczędności ważna jest również estetyka. Spadające krople z wylewki potrafią zostawić nieestetytycznie wyglądające naloty na zlewozmywaku. Ich usunięcie zaś nie należy łatwych.

Naprawa kranu? Ależ to proste!

Niegdyś przy cieknącym kranie przeważnie winne były uszczelki, w erze nowoczesnych baterii z mieszaczami, wystarczy wymienić głowicę. To ona odpowiedzialna jest za nieprawidłowe działanie baterii. Do jej wymiany potrzebne nam będą następujące narzędzia:

- klucz nastawny (czyli popularny klucz szwedzki)

- płaski śrubokręt

Cały proces nie powinien nam przysporzyć większych kłopotów, jak również zająć zbyt wiele czasu. Ważne jednak, by pamiętać o wcześniejszym zakręceniu zaworu doprowadzającego wody do baterii. Zanim więc podejmiemy się jakichkolwiek działań, należałoby zlokalizować jego miejsce.

Poniżej prezentujemy filmik instruktażowy, który przeprowadzi Cię przez proces naprawy. Przekonaj się, jakie to proste!

Data publikacji: 22.08.2016