Produkty

Jak urządzić garderobę na poddaszu?

Jak urządzić garderobę na poddaszu?

Garderoba bez wątpienia jest pomieszczeniem, w którym możemy wygodnie przechowywać wszelkie elementy odzieży. Jeśli w mieszkaniu lub w domu są warunki, żeby ją zbudować, to warto je wykorzystać. Dzięki temu zyskamy więcej miejsca,a w naszym lokum zapanuje porządek. Jak natomiast urządzić garderobę na poddaszu?

Wygodna garderoba na poddaszuW jakiej aranżacji urządzić garderobę?

Przed doborem mebli i akcesoriów warto zastanowić się, w jakim konkretnie stylu chcemy urządzić naszą garderobę. Jeżeli zdecydujemy się na skandynawskie wnętrze, to powinniśmy postawić na białe wykończenie szafek, półek oraz szuflad. Natomiast w industrialnym stylu warto zdecydować się na drewniane, naturalne meble z metalowymi nóżkami i frontami. Możemy również odważyć się i urządzić pomieszczenie w modnej aranżacji boho, wybierając kolorowe dodatki, siedziska i półki. Zwolennicy stylistyki vintage we wnętrzach, mogą wykorzystać do urządzenia garderoby stare meble, tworząc w niej niepowtarzalny klimat. Jak to zrobić? Dowiemy się z tego artykułu.

Duże szafy na poddaszuJakie meble do garderoby na poddaszu?

Poddasze nie jest łatwym pomieszczenie do urządzenia. Jednak istnieją sprytne sposoby, dzięki którym i to miejsce może wyglądać efektownie i funkcjonalnie. Jeśli chcemy zaaranżować w nim garderobę, konieczny będzie wybór odpowiednich mebli. Szafa na ubrania powinna zostać ulokowana wzdłuż ściany pozbawionej spadów. Warto w niej zamontować też drążki, na których będziemy mogli zawiesić kurtki i koszule.

Jeżeli nie chcemy mieć w swojej garderobie zamykanej szafy, doskonałą alternatywą będzie zamontowanie w pomieszczeniu szuflad i półek. Nie zajmują one dużo miejsca, a dzięki nim możemy także zagospodarować przestrzeń pod skosami. Jeśli dysponujemy większą powierzchnią garderoby, warto umieścić w niej dodatkowo niewielką komodę lub toaletkę, tworząc dodatkowe miejsce do przechowywania ubrań, biżuterii i innych akcesoriów.

Czy wiesz, że…?

Dzięki garderobie możemy zrezygnować z dużych szaf i mebli, które zajmują sporo miejsca w domu lub mieszkaniu. Ograniczając ich liczbę, zyskamy dodatkową przestrzeń, jaką będziemy mogli dowolnie zaaranżować.

Garderoba na poddaszu – jakie akcesoria?

Szuflada do szafy CastoramaAby w naszej garderobie zapanował ład i porządek, warto wyposażyć to miejsce w dodatkowe akcesoria, dzięki którym stanie się to łatwiejsze. Między innymi możemy kupić praktyczny kosz wiklinowy, który posłuży do przechowywania brudnych ubrań. Funkcjonalny może okazać się także dodatkowy wieszak, zamontowany na ścianie, na którym zawisną kapelusze, paski do spodni, lub chusty. Dodatkową dekoracją naszej garderoby będzie lustro, w którym będziemy mogli się dokładnie przejrzeć wybierając codzienną stylizację. Jeśli w swojej szafie chcemy przechowywać drogie koszule i garnitury, to warto dodatkowo wyposażyć ją w specjalny pokrowiec. Doskonale chroni on odzież przed zagnieceniami i zabrudzeniami. Co zrobić by jeszcze bardziej zadbać o porządek w naszej garderobie, dowiemy się z tego artykułu.

Zalety garderoby na poddaszu

W garderobie możemy przechowywać odzież, obuwie oraz akcesoria wszystkich członków rodziny. Dodatkowo zapewniamy ciuchom ochronę przed zabrudzeniami i zagnieceniami. Ponadto w tym pomieszczeniu zdecydowanie łatwiej jest utrzymać porządek. Dzięki niej zyskujemy dodatkowe miejsce także w pozostałych meblach w domu. W związku z tym możemy w nich umieścić różnego typu dokumenty, albumy na zdjęcia lub książki.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Wisząca garderoba – pomysły na wykonanie

Wisząca garderoba – pomysły na wykonanie
Miejsce do przechowywania ubrań to nie zawsze kwestia do szybkiego i łatwego rozpracowania. Szczególnie trudne jest zaprojektowanie takiego wygodnego ...
Czytaj więcej

W jaki praktyczny sposób wykorzystać stare szuflady

W jaki praktyczny sposób wykorzystać stare szuflady
Szuflady to element wielu komód, szafek, biurek. Jak się okazuje – najczęściej podczas remontu mieszkania – posiadamy całkiem pokaźną ilość mniejszych...
Czytaj więcej

Projektujemy szafę wnękową

Projektujemy szafę wnękową
Wydawać by się mogło, że trudno jest urządzić szafę we wnęce. Należy tylko zadbać o dobre rozmieszczenie półek i drążków, by dostosować szafę do swoic...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak urządzić garderobę na poddaszu?