Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

Baterie łazienkowe

Strzałka w prawo

Wylewki do baterii

Strzałka w prawo

Wylewki do baterii

Wylewka do baterii jest podstawowym elementem wykończenia każdej armatury zarówno w kuchni, jak i w łazience. Jest to część wieńcząca, z której wypływa strumień wody.

Filtry

Wylewki do baterii

Wylewka do baterii jest podstawowym elementem wykończenia każdej armatury zarówno w kuchni, jak i w łazience. Jest to część wieńcząca, z której wypływa strumień wody.

15 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Elementy montażowe do baterii

Wyświetlanie 15 z 15 produktów

Idealna wylewka do baterii do Twojej armatury

Baterie kuchenne i łazienkowe pełnią niezwykle istotną funkcję w każdym mieszkaniu. Są to jedne z najbardziej eksploatowanych urządzeń. Dzięki nim zyskujesz wygodny dostęp do bieżącej wody i możesz wykonywać wszelkie czynności pielęgnacyjne, porządkowe oraz inne codzienne zadania. W tym dziale znajdziesz wylewki, czyli elementy stanowiące końcową część armatury, przez którą przepływa woda – sprawdź, jakie modele masz do wyboru!

Wylewka do baterii jest podstawowym elementem wykończenia każdej armatury zarówno w kuchni, jak i w łazience. Jest to część wieńcząca, z której wypływa strumień wody. Powinna być dobrana do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Nie ma jednej reguły w kwestii wyboru tego urządzenia. Pod uwagę należy wziąć zarówno funkcjonalność oraz rodzaj zlewu lub umywalki, jak i estetykę.

W tej kategorii znajdziesz różne wylewki do baterii kuchennych i łazienkowych. Szeroki wybór kształtów, długości czy koloru sprawia, że z pewnością dopasujesz urządzenie do posiadanej armatury. Wylewki kuchenne i łazienkowe, stojące oraz ścienne, elastyczne oraz wyciągane – sprawdź nasza pełną ofertę i przekonaj się sam!

Wylewki do baterii ściennych lub stojących

W tym dziale znajdziesz wylewki dopasowane do baterii stojących lub ściennych. Te pierwsze mają gwint skierowany ku dołowi, aby można było odpowiednio z nich korzystać. Wylewki do baterii stojących nakręca się natomiast na pozostałą część armatury. Należy jednak pamiętać, że wylewkę trzeba przytwierdzić przed montażem całej baterii.

Wylewki z naszej oferty są odporne na uszkodzenia i korozję, więc cechuje je doskonała żywotność. Znajdziesz tu produkty o dużej wytrzymałości oraz unikalnym wyglądzie, dzięki czemu z pewnością dopasujesz je do każdej armatury oraz aranżacji wnętrza. Niektóre modele wyposażono w funkcję antykamień, czyli możliwość czyszczenia napowietrzacza – sprawdź, która wylewka do baterii będzie najodpowiedniejsza dla Ciebie!

Wylewka wyciągana i elastyczna

Wybór baterii kuchennej oraz wylewki może przyprawić o ból głowy. Musisz wziąć pod uwagę zarówno aspekty estetyczne, jak i praktyczne. Oferta jest w tej kwestii w zasadzie nieograniczona. Elastyczna wylewka do baterii to model o wysokiej funkcjonalności, dzięki któremu z będziesz mógł jeszcze wygodniej działać w kuchni.

Bateria kuchenna wyposażona w elastyczną wylewkę na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od tradycyjnych urządzeń. Nic bardziej mylnego! Wylewka w takiej baterii podparta jest specjalną rączką. Dzięki temu możesz ją łatwo wyjąć, opłukać talerze, garnki lub napełnić naczynie i po skończonej pracy odłożyć z powrotem – podobnie jak w przypadku wylewki wyciąganej. Ten rodzaj urządzenia posiada ona zamontowany wąż, który możesz wysunąć nawet poza obszar zlewozmywaka.

Dzięki elastycznej lub wyciąganej wylewce jesteś w stanie manewrować w różnych kierunkach. Taka konstrukcja baterii zlewozmywakowej daje Ci znacznie większą swobodę podczas zmywania naczyń, opłukiwania produktów spożywczych czy nawet czyszczenia samego zlewu. Przede wszystkim dlatego, że jego zasięg jest znacznie większy niż w przypadku tradycyjnej baterii, ale także dlatego, że za pomocą elastycznej wylewki możesz skierować strumień wody w praktycznie każdą stronę.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie baterii kuchennej z wyciąganą lub elastyczną wylewką? Podczas korzystania z tego rodzaju urządzenia wyginasz go w różnych kierunkach, dlatego niezwykle ważne jest, aby jego konstrukcja była bardzo stabilna. Mimo wszystko wylewka do baterii zlewozmywakowej powinna być wystarczająco długa, aby jej zasięg był wystarczający do Twoich potrzeb.

Kształt wylewki a funkcjonalność baterii

Wybierając wylewkę, zwróć uwagę na jej kształt – będzie on miał szczególne znaczenie w przypadku wylewek do baterii stojących. Jest to czynnik, który będzie w dużej mierze decydował o komforcie korzystania z produktu. Wylewka do baterii kuchennej powinna mieć duży zasięg, dzięki czemu będziesz mógł swobodnie pracować nawet w przypadku dwóch komór zlewozmywaka.

Właściwe wyprofilowanie jest bowiem ważne dla wygodnego użytkowania zlewu – woda powinna wylatywać z takiej wysokości, aby nie rozchlapywać się na boki, jeśli strumień jest zbyt długi, ale też zapewnić odpowiednią ilość miejsca, której nie dadzą wylewki zamocowane zbyt nisko. W tej kategorii znajdziesz jednak wylewki baterii płaskie lub mocno wygięte, w kształcie C, S lub F i bezproblemowo dopasujesz je do potrzeb.

Wylewka baterii kuchennej w kształcie litery F doskonale sprawdzi się w przypadku zlewozmywaka o głębokości do 14 cm. Z kolei C oraz S dobrze wybrać do głębszych komór. Odpowiednia wysokość sprawi, że będziesz mógł skierować strumień wody w środek zlewozmywaka. Najważniejsza zasada: wylewka baterii płaska do głębokich zlewów, wygięta do płytkich.

Wygląd wylewki a aranżacja otoczenia

Warto również wspomnieć o dekoracyjnej funkcji baterii kuchennych i łazienkowych – najczęściej są utrzymane w metalicznych odcieniach i pięknie komponują się z połyskującymi dodatkami. Wysokość oraz kształt wylewki są niezwykle ważne, jednak trzeba zadbać również o estetykę urządzenia. W związku z tym wybór odpowiedniego produktu powinien także uwzględniać kolor.

Wylewka do kranu powinna być zatem elementem, który będzie współgrał z resztą armatury. Dlatego też zadbaj, aby ta część była odpowiednio dopasowana do reszty i współgrała stylistycznie z aranżacją całego otoczenia. W Castoramie dostępne są różnego rodzaju produkty, dzięki czemu z pewnością dobierzesz odpowiedni model do swojej kuchni czy łazienki. Już teraz sprawdź naszą ofertę!