Jaka kosa spalinowa? Ranking najlepszych kos spalinowych

Kosa spalinowa o odpowiedniej mocy pozwoli Ci sprawnie pozbyć się trawy i roślin z miejsc, z którymi nie radzi sobie zwykła kosiarka albo traktorek do koszenia. Od wyboru odpowiedniej maszyny zależy skuteczność i wydajność prac. Zobacz najważniejsze zalety kos spalinowych i poznaj polecane modele urządzeń. Jaka kosa spalinowa będzie najlepsza dla Ciebie? Sprawdź!

Do czego przyda Ci się kosa spalinowa?

Bez systematycznej pielęgnacji trawnik szybko traci swą urodę i odporność. Mogą pojawić się na nim chwasty, mech, larwy owadów i inne szkodniki, które osłabiają korzenie i pędy roślin. Ponadto wysoka trawa ogranicza uprawianym roślinom dostęp do światła słonecznego, substancji odżywczych i wody. 

Pozbycie się niechcianej roślinności bywa trudne, zwłaszcza w przypadku dużego, nierównego terenu z zaroślami i wysoką, łykowatą trawą. Wykoszenie trawy pod krzewami albo wokół drzew i elementów architektury ogrodowej również nie należy do łatwych zadań. Rozwiązaniem tego problemu jest koszenie za pomocą nowoczesnej kosy spalinowej

W porównaniu do kos i podkaszarek elektrycznych sprzęt ten cechuje się znacznie wyższą mocą, a przez to wydajnością. Dzięki niemu skutecznie usuniesz zbędną roślinność z miejsc trudno dostępnych dla innych sprzętów  koszących. Jeśli więc Twoja kosiarka albo podkaszarka nie radzą sobie z koszeniem klombów, łąk o grząskim gruncie albo chwastów w rowach, pomoże Ci spalinowa kosa. Sprawdź, jakie są inne zalety tych urządzeń oraz dowiedz się, jaką kosę spalinową kupić.

Jaka kosa spalinowa? Ranking najlepszych kos spalinowych

Kosa spalinowa – jaką wybrać i dlaczego warto to zrobić?

Nowoczesna kosa spalinowa od polecanego producenta to wydajny i praktyczny sprzęt, który znajdzie zastosowanie w wielu ogrodach. Jej zaletą jest wysoka funkcjonalność i wszechstronność użytkowania. Urządzenie nadaje się do przycinania rozrośniętego żywopłotu, strzyżenia trawy czy też wycinania chwastów wokół krzewów i drzew. Przydaje się do prac porządkowych na klombach i rabatkach. Pozwala usuwać chwasty w rowach i przycinać trawę na terenach grząskich, nierównych i pagórkowatych. 

Ergonomiczna konstrukcja i niewielka waga ułatwiają manewrowanie i obsługę urządzenia nawet podczas długiego czasu pracy. Dzięki temu, że nie ogranicza go żaden kabel, możesz go stosować w dowolnej odległości od domu. Jest zatem w pełni mobilne, dzięki czemu wygrywa w starciu z elektrycznymi odpowiednikami. Zasilanie paliwem wpływa na moc sprzętu, która jest znacznie wyższa niż w modelach zasilanych energią elektryczną. Dzięki temu kosa z łatwością radzi sobie z usuwaniem wysokich chwastów, grubych łodyg trawy, a nawet przebijających się drzewek.

Wykonanie z wysokiej jakości materiałów i komponentów wpływa na niezawodność i długoletnie bezproblemowe stosowanie. Jaka kosa spalinowa sprawdzi się najlepiej w Twoim ogrodzie?

Przeczytaj także: Koszenie trawy – jak robić to prawidłowo?

Jaka kosa spalinowa? Ranking polecanych modeli

Kosa spalinowa to nieocenione narzędzie przy pielęgnacji terenów zielonych. Szeroki wybór modeli urządzeń sprawia, że wybór konkretnego sprzętu bywa trudny. Maszyny różnią się parametrami, funkcjami oraz zamontowanymi udogodnieniami. Jeśli zastanawiasz się, jaka podkaszarka spalinowa będzie odpowiednia dla Ciebie, weź pod uwagę wielkość zbiornika na paliwo, średnicę cięcia oraz to, jaka moc kosy spalinowej występuje w danym modelu. Najnowocześniejsze modele są ponadto wyposażone w przydatne funkcje, np. specjalny system antywibracyjny, który ułatwia pracę i sprawia, że jest ona wydajniejsza i wygodniejsza.

Jaka kosa spalinowa to zatem wybór dla Ciebie? W podjęciu decyzji pomoże Ci nasz ranking polecanych urządzeń. Poniżej znajdziesz nowoczesne i funkcjonalne kosy spalinowe od renomowanych producentów. Modele nie mają przypisanych pozycji rankingowych, ponieważ wszystkie cechują się równie wysoką jakością. Sprawdź zatem, jak prezentuje się nasz ranking kos zasilanych paliwem i dowiedz się, jakie propozycje na nadchodzący sezon warto wziąć pod uwagę.

Kosa spalinowa Mountfield

Kosa spalinowa marki Mountfield to niezbędnik w Twoim ogrodzie. Wysokiej jakości urządzenie jest przeznaczone do prac ogrodowych i działkowych. Pozwoli Ci dotrzeć w miejsca, do których kosiarka lub podkaszarka elektryczna mają utrudniony dostęp. Z pomocą kosy Mountfield usuniesz zatem chwasty przy ścianach domu, na ogrodzeniu albo ścieżce. Urządzenie posłuży Ci do cięcia trawy pod drzewami lub krzewami.

Model wyposażono w silnik dwusuwowy o mocy aż 1,5 kW, który umożliwia proste pozbywanie się nawet gęstych zarośli i zgrubiałych łodyg. Kompaktowe wymiary i ergonomiczny uchwyt ułatwiają manewrowanie sprzętem i zwiększają komfort pracy w ogrodzie. Prędkość w zakresie od 9500 do 10500 obrotów na minutę gwarantuje znakomitą wydajność pracy.

Kosa spalinowa Nax 800B

Kosa spalinowa Nax 800B to z kolei funkcjonalny model wyposażony w silnik dwusuwowy o mocy 1,35 kW, na licencji Brigg&Stratton. Prędkość obrotowa wynosi 9000 obr./min. Model posiada litrowy zbiornik na paliwo. Funkcja automatycznego ssania oraz automatyczna głowica gwarantują znakomite efekty pracy. 

System antywibracyjny oraz profesjonalne szelki sprawiają, że koszenie jest łatwiejsze i bardziej komfortowe. Urządzenie umożliwia wygodne i szybkie koszenie trawy, usuwanie chwastów czy przycinanie gałęzi. Świetnie sprawdzi się na działce i w ogrodzie. 

Zobacz również: Wykaszarka czy podkaszarka – co sprawdzi się do trawnika przy domu?

Jaka kosa spalinowa? Ranking najlepszych kos spalinowych

Kosa spalinowa NAC BP427CA-T

Zastanawiasz się, jaka kosa spalinowa do 1000 złotych skutecznie usunie zbyt wysoką trawę z ogrodu? W zadaniu tym pomoże Ci praktyczna i ekonomiczna kosa spalinowa NAC BP427CA-T. To wydajny, funkcjonalny, a przy tym niedrogi model, który świetnie sprawdzi się w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej.

Urządzenie o mocy silnika 1,25 kW posiada solidną tarczę tnącą 2 w 1. Wygodny, ergonomiczny uchwyt ułatwia obsługę i zwiększa poczucie bezpieczeństwa podczas operowania kosą. W modelu zamocowano wytrzymałe szelki ułatwiające pracę oraz zbiornik do sporządzania mieszanki paliwowej o pojemności 1,2 litra. Prędkość obrotowa wynosi 10800 obrotów na minutę, co wpływa na wydajność sprzętu.

Kosa spalinowa MacAllister

Kosa spalinowa MacAllister to z kolei praktyczny model z funkcją EasyStart+, która ułatwia rozruch urządzenia. System antywibracyjny redukuje drgania podczas pracy, a tym samym zmniejsza zmęczenie użytkownika podczas obsługi sprzętu. Wbudowany uchwyt rowerowy oraz składany trzonek ułatwiają manewrowanie urządzeniem.

Silnik o mocy 1000 W zapewnia wysoką wydajność sprzętu. Dzięki temu kosa doskonale radzi sobie z uporządkowaniem obrzeży trawników, przycięciem trawy wokół ogrodzenia, domu oraz w innych miejscach, gdzie nie sięga tradycyjna kosiarka.

Ranking polecanych kos powstał po to, aby ułatwić Ci wybór właściwego urządzenia. Jaka kosa spalinowa będzie właściwym wyborem do Twojego domu? Każdy z zaprezentowanych modeli ma liczne zalety. Przeanalizuj je dokładnie i podejmij najlepszą decyzję.