Jak wykonać montaż tapicerki drzwiowej?

Zastosowanie tapicerki drzwiowej daje wiele zalet. Będzie ona nie tylko warstwą wykończeniową drzwi, która ma poprawić ich atrakcyjność wizualną, ale także materiałem, który wpłynie na poprawienie izolacyjności cieplnej skrzydła. Dzięki temu, że montaż tego rodzaju tapicerki jest stosunkowo łatwy, jesteśmy w stanie wykonać go we własnym zakresie. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak wykonać montaż tapicerki drzwiowej

Krok 1

Naszym pierwszym krokiem będzie wybór odpowiedniej tapicerki drzwiowej, którą z łatwością dopasujemy do naszych potrzeb – głównie ze względu na mnogość wzorów i kolorów dostępnych na rynku tapicerek. Dzięki temu możemy przy ich użyciu odświeżyć wygląd starych i zniszczonych skrzydeł w rozmaitych pomieszczeniach i budynkach – prywatnych, biurowych czy obiektach użyteczności publicznej.

Krok 2

Zanim przystąpimy do właściwego montażu, powinniśmy skompletować wszystkie niezbędne nam narzędzia i akcesoria. Oprócz wybranej przez nas tapicerki drzwiowej i dołączonej do niej przez producenta instrukcji montażu powinniśmy posiadać gwoździe montażowe, pinezki tapicerskie oraz kolorową taśmę maskującą.

Krok 3

Przystępujemy do przygotowania drzwi. W pierwszej kolejności usuwamy z nich zamki i okucia. Gdy tego dokonamy, powinniśmy usunąć kilkumilimetrową warstwę drewna tuż przy zawiasach.

Jak wykonać montaż tapicerki drzwiowej

Krok 4

Kiedy mamy już przygotowane drzwi, przystępujemy do przygotowania tapicerki. Aby tego dokonać, wycinamy gąbkę w miejscach, w których zostaną umieszczone okucia zamków.

Krok 5

Teraz możemy przejść do właściwego przymocowania tapicerki do skrzydła. Układamy ją równomiernie na powierzchni drzwi i przytwierdzamy delikatnie przy użyciu kilku gwoździ montażowych. Przybijamy kolejno: dół, górę, a na końcu boki – należy pamiętać o tym, aby dokładnie naciągać tapicerkę na drzwi, robiąc to prostopadle do ich krawędzi.

Krok 6

Następnie wycinamy w tapicerce otwory na zamki i okucia, po czym montujemy je z powrotem w skrzydle.

Krok 7

Ostatnim etapem montażu jest nałożenie na zamontowaną tapicerkę kolorowej taśmy maskującej. Umieszczamy ją na całym obwodzie drzwi, przybijając przy użyciu dołączonych do zestawu montażowego pinezek tapicerskich.