Produkty

Jak zadbać o to, żeby balustrada była wykończona estetycznie?

Jak zadbać o to, żeby balustrada była wykończona estetycznie?

Prawidłowy montaż samej balustrady nie zawsze będzie oznaczać zadowalający efekt końcowy pod względem wizualnym. Aby zapewnić sobie estetyczne wykończenie schodów, zaopatrzmy się w specjalne artykuły. Zobaczmy, jak wykorzystać kapsle maskujące do balustrad.

balustradaRodzaje balustrad, a ich estetyczne wykończenie

W zależności od tego, jakie schody i ich oprawę zastosujemy we wnętrzu, będziemy potrzebowali innych elementów maskujących czy wykańczających całą konstrukcję. Najczęściej balustrady (to jest: poręcze i barierki) wykonuje się z materiałów:

- drewnianych,

- metalowych – np. aluminium, mosiądz i stal.

To do nich dopasujemy liczne akcesoria, nie tylko poprawiające wygląd całej konstrukcji, lecz również spełniających takie role, jak:

- łączenie,

- ochrona przed zabrudzeniami i czynnikami zewnętrznymi,

- zabezpieczenie wystających elementów – co minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas korzystania ze schodów.

Balustrady metalowe mają znacznie więcej akcesoriów dodatkowych – zazwyczaj poręcze wykończymy bądź odpowiednim zakończeniem, bądź zaślepką. Wśród drewnianych rozwiązań, znajdziemy i zakończenia, i kapsle maskujące.

Kapsle maskujące Kornik fi 20 mm dąb 10 szt.Estetyczne maskowanie – zakończenia i kapsle

Ze względu na to, że poręcze są często puste w środku i nie mają fabrycznych wykończeń, musimy dopasować do nich odpowiednie elementy, aby „zamknąć” je z obydwu stron. Zapewni to estetyczny wygląd, ale i zapobiegnie dostawaniu się do środka niepożądanych substancji, kurzu czy wilgoci.

Oprócz gładkiej struktury materiału – aby balustrada była miła i bezpieczna w dotyku, liczą się również jej zakończenia. Mamy bezpośredni wpływ na jej wygląd, ponieważ wśród elementów maskujących znajdują się różne modele. Jeśli tworzymy drewnianą konstrukcję, wybierzemy zakończenia poręczy o takim kształcie, jaki najbardziej nam pasuje. Kapsle zaś musimy dopasować do rodzaju drewna, jakiego używamy. Wyróżniamy:

- bukowe,

- dębowe,

- sosnowe.

Jeśli zakończenie poręczy i sama balustrada jest wykonana z innego drewna, całość może prezentować się niespójnie. Estetyczne wykończenie zapewni nam skorzystanie z elementów tego samego gatunku drewna.

Zakończenia tralek i stalowe zaślepki

Wśród elementów, którymi możemy estetycznie wykończyć balustradę są także rozmaite akcesoria do tralek metalowych. Ich wybór pozwoli nam znaleźć te bardziej lub mniej nowoczesne. Zakończenia tralek, podobnie jak zaślepki, mogą być wykonane w różnych stylach i z różnych metali. Końcowy efekt konstrukcji zabezpieczającej schody zależy tylko od nas.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Schody w domu – co zrobić by były bezpieczne?

Schody w domu – co zrobić by były bezpieczne?
Schody nadają estetyczny i oryginalny charakter pomieszczeniu, w którym się znajdują. Ponadto są kluczowym uzupełnieniem całej aranżacji domu. ...
Czytaj więcej

Jak upiększyć schody wewnętrzne?

Jak upiększyć schody wewnętrzne?
Schody wewnątrz mieszkania coraz częściej znajdują usytuowanie w przestrzeni wspólnej, na przykład w salonie. Przez to, że mają fantazyjny kształt, st...
Czytaj więcej

Pielęgnacja drewnianych poręczy

Pielęgnacja drewnianych poręczy
Drewniane poręcze spełniają kilka funkcji. Przede wszystkim wpływają pozytywnie na bezpieczeństwo użytkowania schodów – dzięki nim wchodzi się i...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak zadbać o to, żeby balustrada była wykończona estetycznie?