Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Balustrady

Strzałka w prawo

Słupki do balustrad

Strzałka w prawo

Słupki nierdzewne

Strzałka w prawo

Słupki nierdzewne

Produkty z tej kategorii posłużą Ci do wykonania solidnej i estetycznej klatki schodowej, podjazdu dla niepełnosprawnych osób czy też barierki zabezpieczającej wejście na poddasze lub antresolę.

Filtry

Słupki nierdzewne

Produkty z tej kategorii posłużą Ci do wykonania solidnej i estetycznej klatki schodowej, podjazdu dla niepełnosprawnych osób czy też barierki zabezpieczającej wejście na poddasze lub antresolę.

48 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Słupki do balustrad

Wyświetlanie 24 z 48 produktów

Załaduj więcej

Słupki nierdzewne do balustrady – niezbędne w konstrukcji bezpiecznych schodów

Wytrzymałość budowanych schodów zależy od tego, jak solidne są ich pojedyncze elementy. Oprócz tak podstawowych elementów jak stopnie i ich mocowanie istotne są także zabezpieczenia, które tworzą balustradę. Słupki nierdzewne do balustrady spajają całą konstrukcję i stanowią podstawę dla innych elementów, takich jak poręcze czy poprzeczne płyty i rurki.

Produkty z tej kategorii posłużą Ci do wykonania solidnej i estetycznej klatki schodowej, podjazdu dla niepełnosprawnych osób czy też barierki zabezpieczającej wejście na poddasze lub antresolę. Popularne słupki do balustrady z nierdzewki wyglądają świetnie we wnętrzu nowoczesnego domu. Doskonale pasują do schodów wykończonych płytkami ceramicznymi, ale wykorzystasz je też na przykład w ciekawych aranżacjach z drewnianymi schodami.

Słupek do balustrady nierdzewnej zazwyczaj ma na swojej powierzchni wypustki i otwory, do których zamocujesz wspomniane pozostałe części balustrady. Z kolei sam słupek montuje się najczęściej na metalowym trzpieniu lub w specjalnie wyprofilowanym uchwycie – na powierzchni lub z boku schodów. Na górnym krańcu słupka możesz założyć wspornik do poręczy, a przy schodach bez poręczy – ozdobne zakończenie.

Stalowe słupki balustrady – nierdzewne, estetyczne i ponadczasowe rozwiązanie

W planach wykończenia schodów różnego rodzaju wybór inwestorów często pada właśnie na słupki nierdzewne do balustrady. Skąd wzięła się popularność tego surowca? Dzięki połączeniu atrakcyjnego i nowoczesnego wyglądu z dużą trwałością metalowych elementów. Przed wiele lat użytkowania pozostaną one zarówno zawsze modne, jak i w świetnej kondycji.

Nie chcesz robić remontu co kilka lat? Zdecyduj się na trwałe metalowe słupki! Balustrady nierdzewne poradzą sobie nawet w bardzo wymagających warunkach. Ten materiał nadaje się do stosowania zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz – nie zniszczą go zmienne warunki pogodowe. Stal jest zabezpieczona przed rdzewieniem, a niektóre modele można dodatkowo zaimpregnować.

Stal nierdzewna cechuje się także uniwersalnym zastosowaniem. Stalowe elementy wykorzystasz przy każdym rodzaju schodów, w jakimkolwiek miejscu budynku. Możesz także łączyć ten metal z innymi materiałami w ramach jednej balustrady! Słupki nierdzewne do balustrad świetnie wyglądają na przykład w połączeniu z mocną, drewnianą poręczą. Przestrzeń między pojedynczymi słupkami równie dobrze wypełnić metalowymi rurkami, płytą z drewna lub przezroczystą szybą zabezpieczającą.

Dobierz słupki nierdzewne do balustrad swoich schodów

Choć stalowe słupki pasują do wielu rodzajów konstrukcji, nie oznacza to, że możesz zamontować jakikolwiek model przy każdych budowanych schodach. Słupki nierdzewne do balustrad mają różne wymiary i systemy montażu. Zanim wybierzesz się na zakupy, dokonaj niezbędnych pomiarów i sprawdź, jakie akcesoria będą Ci potrzebne.

Przede wszystkim zdecyduj się na jedną z dostępnych form balustrady. Szczegółowy plan pomoże Ci skompletować później wszystkie niezbędne elementy. Czy między słupkami na schodach chcesz zawiesić łańcuszek, zamocować poprzeczne belki, a może wstawić płyty ze szkła? Słupki nierdzewne do balustrady umożliwiają realizację wszystkich tych opcji – ale do każdej z nich potrzebne będzie inne mocowanie. Sprawdź, czy wypustki i otwory w słupkach będą pasować do wybranego wypełnienia.

Gdy wiesz już, jak ma wyglądać Twoja wymarzona balustrada, dobierz dla niej odpowiednie wymiary. Kieruj się przy tym zasadami ergonomii. Słupek balustrady ze stali nierdzewnej musi mieć odpowiednią wysokość, aby korzystanie z zamontowanej na nim poręczy było wygodne. Liczba słupków zazwyczaj odpowiada liczbie schodów, powiększonej o jeden dodatkowy słupek montowany bezpośrednio na poziomie górnej kondygnacji. Jeśli Twoja balustrada będzie otaczać antresolę, rozmieść słupki w równych odległościach, tak aby utrzymały planowaną poręcz lub pasowały do wymiarów wybranego wypełnienia.

W przygotowanej przez nas ofercie znajdziesz produkty o różnych średnicach, które mają matowe lub błyszczące wykończenie. Estetyka również jest ważna – słupki nierdzewne do balustrady powinny pasować do aranżacji całego pomieszczenia. Obecnie możesz wybierać między innymi elementy w naturalnym szarosrebrnym kolorze oraz słupki malowane proszkowo na rozmaite odcienie.

Akcesoria do montażu słupków i poręczy także kupisz w marketach budowlanych Castorama. Do wybranych słupków dopasuj odpowiednią podstawę ze stali nierdzewnej lub innego tworzywa. Jeśli chcesz układać na słupkach metalową poręcz, przydadzą Ci się także wsporniki – specjalne zakończenia z tuleją lub podpórką do montażu poręczy. Wśród akcesoriów w naszym sklepie znajdziesz także zakończenia ozdobne.