Produkty

Jak zrobić własnoręcznie prezent dla miłośnika kreskówek?

Jak zrobić własnoręcznie prezent dla miłośnika kreskówek?

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to idealna okazja do tego, by własnoręcznie wykonać prezenty dla najbliższych. Wcześniej nie miałaś okazji do spróbowania swoich sił w rękodziele, a zawsze chciałaś to zrobić? W takim razie okres przedświąteczny to idealny czas na to, być odkryła w sobie zacięcie artystyczne! Zobacz jak zrobić prezenty handmade i dobrzy się przy tym bawić!

Przejdź do następnych akapitów:

Prezenty handmade – od czego zacząć?

Od lat obdarowujesz swoich najbliższych praktycznymi prezentami? Skarpety, kawa, herbata, kolejne kubki czy doniczki z kwiatami już dawno znudziły zarówno ich, jak i Ciebie? W takim razie wykonaj własnoręczne prezenty coś od serca. Sprawdzą się przede wszystkim rzeczy, które będą pełniły funkcję dekoracyjną i wspaniale ozdobią mieszkanie osoby obdarowanej.

Uwielbiamy otaczać się oryginalnymi przedmiotami. Co więcej, w ostatnim czasie rękodzieło stało się modnym zajęciem. Dlaczego więc nie miałabyś spróbować? Jeśli do tego osoba, którą chcesz obdarować, lubi filmy animowane i ma poczucie humoru – to jest to sposób na to, by ją zaskoczyć! Sprezentuj jej ozdobę na ścianę w kształcie… głowy lwa Alexa z filmu „Madagaskar”.

własnoręczny prezent

Jak przygotujesz się do pracy i jak zrobić własnoręcznie prezent? Będziesz potrzebować karton oraz płytę ze sklejki – od jej wielkości zależy to, jak duża będzie ozdoba. Poza tym przydadzą  Ci się też farby akrylowe i bejca. Niezbędny będzie również klej do drewna.

Jak zrobić własnoręcznie prezent? Do dzieła!

Zacznij od przygotowania zarysu całej głowy Alexa. Aby efekt był jak najlepszy, wyświetl na monitorze komputera jakiś obrazek, na którym jest ta postać. Staraj się na nim wzorować. Dzięki temu Twoje dzieło będzie wyglądało o wiele bardziej profesjonalnie.

Podziel pracę na kilka części. Na jednym kartonie narysuj kształt jego grzywy, na drugim łba z uszami, na trzecim samego łba bez uszu (w miejscu oczu i ust wytnij dziury), na czwartym sam nos. Starannie wytnij każdy z rysunków. Będą stanowiły wzorniki, zgodnie z którymi wytniesz każdą część. Następnie odrysuj kształty na płycie ze sklejki. Potem wytnij je ostrożnie. Zastanawiasz się, dlaczego wycinasz wszystko w osobnych elementach? Powód jest prosty – dzięki temu zyskasz efekt trójwymiarowości ozdoby.

Na końcu pomaluj wszystkie elementy bejcą i pozostaw do wyschnięcia. W tym czasie możesz już zastanawiać się, jaką minę powinien mieć wykonany przez Ciebie bohater filmu „Madagaskar”.

jak zrobić własnoręcznie prezent - przybory

Drewniane ozdoby – czas na złożenie wszystkiego w całość

Najtrudniejsza część pracy już za Tobą! Teraz czas na… malowanie. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, użyj czterech kolorów: ciemnego brązu, czerni, bieli i różu. Część odpowiadającą za grzywę pomaluj brązem. Warstwę odpowiadającą za łeb i uszy również pomaluj brązem. Uszy będą dobrze wyglądały, gdy obrysujesz je czarną farbą. Pamiętaj też o namalowaniu oczu. W tym celu przyłóż do tej warstwy część odpowiadającą za sam łeb zwierzaka, żeby wiedzieć, w którym miejscu powinny się znajdować. Niech stworzony przez Ciebie Alex szeroko się uśmiecha! Biel wykorzystaj do pomalowania zębów, a róż – języka.

Trzecią część pomaluj na brązowo. Czarnym kolorem narysuj brwi lwa. Możesz też nałożyć biel blisko paszczy zwierzęcia. Nos pomaluj na czarno. Popuść wodze fantazji! Wąsy możesz namalować czarną lub białą farbą. Możesz dorysować Alexowi piegi. Może być groźny lub zabawny – wszystko zależy od tego, jak namalujesz jego brwi. To moment, w którym wszystko zależy od Ciebie!

Gdy już skończysz, pozostaw elementy do całkowitego wyschnięcia. Kiedy już farba będzie gotowa, możesz działać dalej. Nałóż klej do drewna w odpowiednich miejscach na wycinkach ze sklejki. Do grzywy doklej łeb z uszami, na to naklej kolejną warstwę, a na koniec naklej też nos Alexa. Dociśnij wszystko i pozostaw na jakiś czas.

prezent handmade

Własnoręczne prezenty dla bliskich są już gotowe!

Ani się obejrzysz, a wykonana przez Ciebie płaskorzeźba będzie gotowa! Efekt na pewno jest wspaniały. Analogicznie do tego przykładu możesz wykonać wszystkie postaci – nie tylko te występujące w filmie „Madagaskar”, ale też innych swoich bajkowych ulubieńców. Już wiesz, że rękodzieło to wymagające, ale i bardzo satysfakcjonujące zajęcie. Kto wie, może odkryjesz w sobie duszę artysty i to będzie Twoje pierwsze dzieło? Drewniane ozdoby z pewnością ożywią każde wnętrze

 

Data publikacji: 20.02.2019
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Naklejki do pokoju dziecięcego – inspiracje do pokoju niemowlaka i dzieci w różnym wieku

Naklejki do pokoju dziecięcego – inspiracje do pokoju niemowlaka i dzieci w różnym wieku
Nie wiesz jak urozmaicić pokój Twojej pociechy? Naklejki do pokoju dziecięcego są świetnym pomysłem. Pomogą one ożywić przestrzeń, a gdy zainte...
Czytaj więcej

Jak urządzić pokój dziecka - oryginalny pokój kosmonauty w kilku krokach

Jak urządzić pokój dziecka - oryginalny pokój kosmonauty w kilku krokach
Pokój dziecka to jedno z najczęściej przekształcanych pomieszczeń w całym domu. Dzieci rosną bardzo szybko. W mgnieniu oka zmieniają się ich po...
Czytaj więcej

Wiejskie motywy w nowoczesnym wystroju wnętrz

Wiejskie motywy w nowoczesnym wystroju wnętrz
Nowoczesne wnętrza kojarzą się nam najczęściej z minimalizmem i raczej futurystycznymi dodatkami niż rustykalnymi. Jednak wiejskie motywy (jak i równi...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak zrobić własnoręcznie prezent dla miłośnika kreskówek?