Jak zrobić własnoręcznie prezent dla miłośnika kreskówek?

Podarowanie komuś własnoręcznie wykonanego prezentu wymaga o wiele więcej zaangażowania niż sięgnięcie po gotowy przedmiot ze sklepowej półki. Są to zwykle rzeczy przeznaczone dla wyjątkowych dla nas osób. Jeśli macie wśród najbliższych miłośników kreskówek, zapraszamy do przewodnika po dekoracyjnych prezentach DIY dedykowanych właśnie im!

własnoręczny prezentwłasnoręczny prezentwłasnoręczny prezentwłasnoręczny prezent

Prezenty hand made – od czego zacząć?

Co roku wiele z nas zmaga się z tym sam dylematem przy okazji świąt, urodzin, rocznic – jaki prezent będzie rzeczywiście radością dla obdarowanego? Czego nasi bliscy mogą potrzebować? Czasami stawiamy na klasyczne, uniwersalne przedmioty: krawat, wino, kawa czy zabawne skarpetki mogą niestety skończyć jako zapomniane w kącie szafy. Proponujemy włączyć kreatywność i przygotować coś, co będzie miłą dekoracją do domu naszej bliskiej osoby. 

Miłośnicy kreskówek to prawdopodobnie w większości dzieci, ale są także dorośli, którzy lubią zrelaksować się i pośmiać, oglądając zabawne perypetie barwnych bohaterów filmów animowanych. Każdego z nich ucieszy wyjątkowy prezent dedykowany ich hobby, zwłaszcza jeśli ujmiemy w nim jego ulubioną postać!

Oto kilka propozycji personalizowanych prezentów dla miłośnika kreskówek do wykonania samodzielnie:

Jak się przygotować do wykonania tych dekoracji? Pierwszym krokiem niech będzie oczywiście zorientowanie się, jaką postać z bajki darzy szczególnym uczuciem nasz obdarowywany, a następnie należy zorganizować sobie warsztat do pracy. Do wykonania własnoręcznie prezentów przyda się dobry klej do drewna, praktyczny nożyk, karton i sklejkę. Poza tym przydadzą się też farby akrylowe i bejca

Portret bohatera kreskówki w 3d

Zacznij od przygotowania zarysu całej głowy lub sylwetki danej postaci np. Lwa z Madagaskaru, Elsy z Krainy Lodu czy Świnki Peppy. Potrzebujesz narysować możliwie wiernie, ale wbrew pozorom nie oznacza to, że musisz mieć wybitne zdolności plastyczne. Wydrukuj obrazek, na którym chcesz się wzorować w wielkości dostosowanej do tego, jak ma wyglądać finalny produkt. Możesz przekopiować obrys postaci, kładąc kartkę pod obrazek i starannie prowadząc długopis po liniach. Na spodniej kartce zyskasz “wyciśnięty” obrazek, który teraz trzeba poprawić ołówkiem lub markerem. Podobnie można wykorzystać kalkę do skopiowania rysunku. 

Podziel pracę na kilka części. Przykładowo, jeśli będziemy tworzyć portret Lwa Alexa z Madagaskaru, na jednym kartonie narysujemy kształt jego grzywy, na drugim łba z uszami, na trzecim samego łba bez uszu (w miejscu oczu i ust wytnij dziury), na czwartym sam nos. Starannie wytnij każdy z rysunków. Będą stanowiły wzorniki, zgodnie z którymi wytniesz każdą część. Następnie odrysuj kształty na płycie ze sklejki. Potem wytnij je ostrożnie. Zastanawiasz się, dlaczego wycinasz wszystko w osobnych elementach? Powód jest prosty – dzięki temu zyskasz efekt trójwymiarowości ozdoby.

Na końcu pomaluj wszystkie elementy bejcą i pozostaw do wyschnięcia. Taki wyjątkowy portret będzie świetną dekoracją DIY do pokoju dziecięcego.

jak zrobić własnoręcznie prezent - przyboryjak zrobić własnoręcznie prezent - przyboryjak zrobić własnoręcznie prezent - przyboryjak zrobić własnoręcznie prezent - przybory

Galeria superbohaterów

Jeśli zdolności manualne nie są waszą mocną stroną i szukacie pomysłu na prosty w wykonaniu prezent, doskonałym rozwiązaniem będzie galeria superbohaterów. Potrzebne będą dobrej jakości wydruki postaci z popularnych filmów animowanych o Spidermenie, Supermenie czy Kapitanie Ameryka. Wystarczy wybrać odpowiednie ramki, na przykład drewniane i pomalować je na kolor dobrany do wystroju dziecięcego pokoju. 

Towarzystwo tych postaci będzie codziennie przypominało obdarowanemu nie tylko o ulubionych kreskówkach, ale także o tym, kto podarował mu tę galerię.

Haftowany obraz na ścianę

Wśród wzorów obrazów do haftowania można przebierać dowolnie – znajdziemy w nich również piękne ilustracje z ulubionych bajek naszych dzieci czy wnuków. Wykonanie takiego prezentu zajmie sporo czasu, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy zaznajomieni z techniką haftu. Z tego powodu warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem przygotowanie tego rodzaju dekoracji do domu DIY. Czas spędzony w ten sposób jest z pewnością miłą formą relaksu i kto wie, być może haftowanie stanie się naszym nowym hobby. Gotowy obrazek oprawiamy w odpowiednią ramkę i gotowe – można zapakować w papier prezentowy. 

Połączenie praktycznego zastosowania i ciekawego designu uzyskamy dzięki wykorzystaniu drewnianej skrzynki jako półki ściennej. Konieczne będzie pomalowanie farbą lub bejcą. Na tylnej ścianie umieśćmy na przykład dobrej jakości wydruk sceny z ulubionej bajki dziecka, przyklejony do kartonu lub naklejki (możemy wykorzystać te przeznaczone do ścian), ewentualnie możemy spróbować swoich sił w malowaniu ich własnoręcznie. Pozostaje ostatni krok – powieszenie na ścianie, najlepiej przy pomocy wkrętów.

prezent handmadeprezent handmadeprezent handmadeprezent handmade

Przygotowanie prezentów DIY w postaci dekoracji do dziecięcego pokoju to przyjemny projekt, który pozwoli podarować nieco więcej niż tylko przedmiot.  Wkładamy w to działanie swój czas i osobiste zaangażowanie. Takie prezenty znaczą bardzo dużo, a oprócz tego wykonane przedmioty będą świetną ozdobą mieszkania.