Nie przegap! LOTERIA URODZINOWA do 16.04! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

DIY – dekoracje z udziałem dzikiej róży

Dzika róża jest rośliną bogatą w witaminę C i bardzo ładnie prezentuje się w domowych dekoracjach. Jej niepodważalnym urokiem są z pewnością piękne, czerwone owoce, które zdobią zwykle miejskie przydomowe ogródki.

DIY – dekoracje z udziałem dzikiej różyDIY – dekoracje z udziałem dzikiej różyDIY – dekoracje z udziałem dzikiej różyDIY – dekoracje z udziałem dzikiej róży

W Polsce możemy spotkać ponad 23 odmiany dzikiej róży , które różnią się od siebie barwą kwiatów oraz kolorem i kształtem owoców. Stosowane w ziołolecznictwie oraz jako składnik domowych konfitur, są także inspiracją podczas dekoracji domowych wnętrz.

Serce z dzikiej róży

Owoce rośliny zwykle mają postać małych, czerwonych, nieco owalnych kuleczek. Świetnie zaprezentują się zatem wbite na drucik uformowany w kształt serca. Taka dekoracja może być elementem większego wianuszka lub świecznika. Serca z dzikiej róży możemy także umieścić w centralnym miejscu naszego domu, np. przy oknie na karniszu lub na obudowie kominka.

Woda + szkło + dzika róża

Czyli dzika róża w kompozycji bukietowej – bardzo tradycyjny element jesiennych ekspozycji kwiatowych – lub jako dekoracja pojemnika wypełnionego wodą z zapaloną świecą pływającą. Wystarczy, że owoce dzikiej róży zanurzymy w wodzie, a na powierzchni wody położymy kilka lekkich podgrzewaczy unoszących się swobodnie na jej tafli. Ta piękna kompozycja wprowadzi do naszego wnętrza niezapomniany klimat.

Wianek z szyszkami, kasztanami, świerkiem i dziką różą

Dekoracje tego typu najczęściej służą do dekorowania naszych drzwi wejściowych. Idealne w okresie Adwentu oraz świąt Bożego Narodzenia. Wianuszki z udziałem dzikiej róży będą wyglądały bardzo ładnie, jeśli do ich stworzenia wykorzystamy także świerk, szyszki, żołędzie, kasztany, a także wszystko to, co po prostu znajdziemy pod ręką. Dobrze wykonany wianek z pewnością utrzyma się przez kilka tygodni.

DIY – dekoracje z udziałem dzikiej różyDIY – dekoracje z udziałem dzikiej różyDIY – dekoracje z udziałem dzikiej różyDIY – dekoracje z udziałem dzikiej róży

Dzika róża w słoju

Owoce rośliny ze względu na swój bardzo ładny i mocny kolor czerwieni pięknie prezentują się w szklanych naczyniach. Dlatego właśnie bardzo często umieszcza się je w różnego rodzaju słoikach lub wazonach. W takiej postaci mogą zdobić blaty naszej komody lub stolika nocnego.

Przy świeczniku na stoliku

Nie mamy pomysłu na dekorację naszego podniszczonego już i nudnego świecznika? Użyjmy dzikiej róży. Oplećmy nią poszczególne elementy jego konstrukcji, tak aby sprawiały wrażenie wyrastających z jego podstawy. Możemy także włożyć owoce rośliny do szklanego naczynia i podsypać nimi wysoką świecą. Dzięki temu przełamiemy monotematyczną dekoracje mocnym akcentem kolorystycznym.

Zioła i rośliny można też wykorzystać w inny sposób, np. jako zapachowe saszetki.

 

Data aktualizacji: 20/03/2024