Produkty

Jakie meble nadają się do kuchni z salonem?

Jakie meble nadają się do kuchni z salonem?

Kuchnia otwarta na salon to coraz częściej spotykane rozwiązanie w nowobudowanych mieszkaniach i domach. Łącząc te dwa pomieszczenia, zyskujemy nie tylko więcej przestrzeni, ale i nadajemy im spójną i funkcjonalną całość. Jakie meble pasują do kuchni z salonem?

Przejdź do następnych akapitów:

Pomysły aranżacyjne, czyli jak połączyć kuchnię z salonem

Kuchnia otwarta na salon powinna tworzyć z nim estetyczną i harmonijną całość. Możną ją uzyskać na wiele sposobów, a jednym z nich jest odpowiednie dopasowanie kolorystyki. Jasne barwy zachowane na całej przestrzeni pozwolą ją optycznie powiększyć i wprowadzą odpowiednią przejrzystość. Z drugiej zaś strony kontrastujące ze sobą podłogi w części kuchennej i salonowej nadadzą większej dynamiki i będą stanowiły nietuzinkową granicę między obiema przestrzeniami.

Inną opcją jest wprowadzanie odpowiedniego łącznika. Niech to będzie stół lub półwysep stworzony z długiego blatu kuchennego, który od strony salonowej może mieć wbudowane półki i szuflady. Uporządkowane wnętrze uzyskamy również poprzez zastosowanie powtarzających się gdzieniegdzie jednakowych elementów dekoracyjnych, np. drewnianego blatu w kuchni i drewnianego stolika w części relaksacyjnej albo identycznie wytapetowanych fragmentów ścian. Jeszcze jednym ciekawym rozwiązaniem będzie wprowadzenie punktu centralnego. W roli świetnego wyróżnika sprawdzi się tu np. wyspa kuchenna i barowe krzesełka.

meble kuchenne goodhome artemisia

Meble modułowe w ustawieniu korespondencyjnym

Decydując się na meble przy kuchni otwartej na salon, pamiętajmy, że style obydwu pomieszczeń powinny ze sobą korespondować. Taki efekt najłatwiej uzyskać, wstawiając meble modułowe do kuchni z salonem, z których gotowych elementów – jak z klocków – sami organizujemy zabudowę przestrzeni. W kuchni możemy więc ustawić małą półkę na przyprawy, a w salonie ta sama półka posłuży jako blat na książki i gazety. Identyczny stół może nam posłużyć w kuchni za mebel jadalniany, w przestrzeni salonowej zaś – za biurko.

Meble najlepsze do kuchni z salonem?

Meble modułowe przypadną do gustu zwolennikom praktycznych rozwiązań. Tego typu zabudowa pozwala bowiem zaprojektować przestrzeń tak, by poruszanie się w niej było jak najmniej uciążliwe. Wybierzemy więc najbardziej funkcjonalne elementy szafek zarówno kuchennych jak i salonowych, by zapewnić sobie maksymalny komfort i wygodę. W bogatej ofercie mamy do wyboru szafki wiszące lub stojące, narożne, pionowe lub poziome, na nóżkach, kółkach czy cokole, kolumnowe albo z witryną.

meble kuchenne goodhome artemisia

Meble modułowe polecane są też szczególnie w przypadku nieustawnych pomieszczeń pełnych skosów i wnęk. Odpowiednim ustawieniem mebli modułowych można znacząco wpłynąć na funkcjonalność pomieszczenia. Szerzej o zestawach mebli kuchennych przeczytamy w poradniku.

Z jakich elementów składają się meble modułowe do kuchni z salonem

Decydując się na takie rozwiązanie sami określamy, czego dokładnie potrzebujemy. Meble modułowe nie tylko pozwalają nam dowolnie modyfikować wyposażenie, ale też wielokrotnie zmieniać aranżację. Możemy więc wybrać szafki kuchenne z szufladami lub drzwiami, szafki na zlew, lodówkę czy piekarnik, a w przestrzeni salonowej komodę, półki, witryny, ławę, pufy, narożnik oraz szafkę na telewizor.

Czy wiesz, że

Meble modułowe, zwane też systemowymi, wykonuje się najczęściej z płyty MDF lub laminowanej płyty wiórowej, zaś do ich wykończenia używa się laminatu, folii PCV lub drewna. Fronty mebli systemowych zabezpieczone są więc przed wnikaniem zabrudzeń i oddziaływaniem wody.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak zamontować meble kuchenne?

Jak zamontować meble kuchenne?
Samodzielny montaż mebli kuchennych pozwoli Ci zaoszczędzić na wynajęciu fachowca. Zadanie nie jest zbyt trudne – wymaga jedynie odpowiedniego p...
Czytaj więcej

Remont kuchni w bloku – od czego zacząć? Od demontażu!

Remont kuchni w bloku – od czego zacząć? Od demontażu!
Remont kuchni to nie lada wyzwanie. Ograniczać Cię może mała ilość miejsca i problemy z przenoszeniem materiałów. Przy odpowiednim przygotowani...
Czytaj więcej

Szuflady i szafki do kuchni - jakie wybrać?

Szuflady i szafki do kuchni - jakie wybrać?
Dobrze zorganizowana kuchnia to taka, w której szafki i szuflady należycie spełniają swoje zadania. Sprawdź, czym kierować się przy ich wyborze...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jakie meble nadają się do kuchni z salonem?