Produkty

Jakie meble nadają się do kuchni z salonem?

Jakie meble nadają się do kuchni z salonem?

Kuchnia otwarta na salon to coraz częściej spotykane rozwiązanie w nowobudowanych mieszkaniach i domach. Łącząc te dwa pomieszczenia, zyskujemy nie tylko więcej przestrzeni, ale i nadajemy im spójną i funkcjonalną całość. Jakie meble pasują do kuchni z salonem?

Przejdź do następnych akapitów:

Pomysły aranżacyjne, czyli jak połączyć kuchnię z salonem

Kuchnia otwarta na salon powinna tworzyć z nim estetyczną i harmonijną całość. Możną ją uzyskać na wiele sposobów, a jednym z nich jest odpowiednie dopasowanie kolorystyki. Jasne barwy zachowane na całej przestrzeni pozwolą ją optycznie powiększyć i wprowadzą odpowiednią przejrzystość. Z drugiej zaś strony kontrastujące ze sobą podłogi w części kuchennej i salonowej nadadzą większej dynamiki i będą stanowiły nietuzinkową granicę między obiema przestrzeniami.

Inną opcją jest wprowadzanie odpowiedniego łącznika. Niech to będzie stół lub półwysep stworzony z długiego blatu kuchennego, który od strony salonowej może mieć wbudowane półki i szuflady. Uporządkowane wnętrze uzyskamy również poprzez zastosowanie powtarzających się gdzieniegdzie jednakowych elementów dekoracyjnych, np. drewnianego blatu w kuchni i drewnianego stolika w części relaksacyjnej albo identycznie wytapetowanych fragmentów ścian. Jeszcze jednym ciekawym rozwiązaniem będzie wprowadzenie punktu centralnego. W roli świetnego wyróżnika sprawdzi się tu np. wyspa kuchenna i barowe krzesełka.

szafki modułowe Fino

Meble modułowe w ustawieniu korespondencyjnym

Decydując się na meble przy kuchni otwartej na salon, pamiętajmy, że style obydwu pomieszczeń powinny ze sobą korespondować. Taki efekt najłatwiej uzyskać, wstawiając meble modułowe do kuchni z salonem, z których gotowych elementów – jak z klocków – sami organizujemy zabudowę przestrzeni. W kuchni możemy więc ustawić małą półkę na przyprawy, a w salonie ta sama półka posłuży jako blat na książki i gazety. Identyczny stół może nam posłużyć w kuchni za mebel jadalniany, w przestrzeni salonowej zaś – za biurko.

Meble najlepsze do kuchni z salonem?

Meble modułowe przypadną do gustu zwolennikom praktycznych rozwiązań. Tego typu zabudowa pozwala bowiem zaprojektować przestrzeń tak, by poruszanie się w niej było jak najmniej uciążliwe. Wybierzemy więc najbardziej funkcjonalne elementy szafek zarówno kuchennych jak i salonowych, by zapewnić sobie maksymalny komfort i wygodę. W bogatej ofercie mamy do wyboru szafki wiszące lub stojące, narożne, pionowe lub poziome, na nóżkach, kółkach czy cokole, kolumnowe albo z witryną.

szafki kuchenne Moderna

Meble modułowe polecane są też szczególnie w przypadku nieustawnych pomieszczeń pełnych skosów i wnęk. Odpowiednim ustawieniem mebli modułowych można znacząco wpłynąć na funkcjonalność pomieszczenia. Szerzej o zestawach mebli kuchennych przeczytamy w poradniku.

Z jakich elementów składają się meble modułowe do kuchni z salonem

Decydując się na takie rozwiązanie sami określamy, czego dokładnie potrzebujemy. Meble modułowe nie tylko pozwalają nam dowolnie modyfikować wyposażenie, ale też wielokrotnie zmieniać aranżację. Możemy więc wybrać szafki kuchenne z szufladami lub drzwiami, szafki na zlew, lodówkę czy piekarnik, a w przestrzeni salonowej komodę, półki, witryny, ławę, pufy, narożnik oraz szafkę na telewizor.

Czy wiesz, że

Meble modułowe, zwane też systemowymi, wykonuje się najczęściej z płyty MDF lub laminowanej płyty wiórowej, zaś do ich wykończenia używa się laminatu, folii PCV lub drewna. Fronty mebli systemowych zabezpieczone są więc przed wnikaniem zabrudzeń i oddziaływaniem wody.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak szybko urządzić aneks w małej kawalerce?

Jak szybko urządzić aneks w małej kawalerce?
Kawalerka to niewielka przestrzeń, która pozwala Ci na szybkie zmiany aranżacji i daje możliwość eksperymentowania. Aneks kuchenny zamiast kuch...
Czytaj więcej

Modułowe zestawy mebli kuchennych – wszystko, co musimy wiedzieć cz. II

Modułowe zestawy mebli kuchennych – wszystko, co musimy wiedzieć cz. II
Znając już ogólny zarys charakteru modułowych mebli kuchennych, możemy zagłębić się w bardziej szczegółowe informacje. Z czego mogą być ...
Czytaj więcej

Modułowe zestawy mebli kuchennych – wszystko, co musimy wiedzieć cz. I

Modułowe zestawy mebli kuchennych – wszystko, co musimy wiedzieć cz. I
Jeśli właśnie stajemy przed trudnym zadaniem umeblowania kuchni jedną z najważniejszych decyzji jest wybór rodzaju mebli. Czym cechują się modu...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jakie meble nadają się do kuchni z salonem?