Produkty

Kafle dekoracyjne pomysłem na ciekawe wykończenie wnętrz

Kafle dekoracyjne pomysłem na ciekawe wykończenie wnętrz

Chcąc wykończyć bądź ozdobić ściany w kuchni, łazience czy przedpokoju, najczęściej sięgamy po glazurę lub gres. Prawdziwe płytki możemy teraz jednak zastąpić produktem, który z łatwością będzie imitować ceramiczną okładzinę. Jakie możliwości oferują kafle dekoracyjne?

Kafle dekoracyjne Czym są kafle dekoracyjne?

Kafle dekoracyjne stanowią okładziny pod każdym względem mniej kosztowną od tych prawdziwych. Niska cena poszczególnych elementów idzie w parze z łatwością montażu i niewielką ilością czasu, jakiej proces ten wymaga. Co więcej, efekt jaki otrzymamy, będzie zbliżony do tego, jaki uda nam się osiągnąć przy zastosowaniu prawdziwej ceramiki.

Kafle dekoracyjne powstają z twardej folii PCV. Są niepodatne na działanie wilgoci, dlatego dobrze sprawdzą się w każdym domowym pomieszczeniu. Do ich zalet należą także odporność na odkształcanie i uszkodzenia oraz niewielka waga, dzięki której wykonana z tego typu kafli okładzina nie będzie obciążała ściany.

Kafle dekoracyjne Okładzina ścienna PCV nie wymaga również fugowania, które uwidocznione jest we wzorze naniesionym na poszczególne elementy – może ono być kontrastowe lub harmonijnie komponować się z kolorystyką kafli.

Płytki PCV na ścianę w wersji klasycznej i nowoczesnej

Twarda folia PVC, z której powstają kafle, zdobiona jest różnorodnymi wzorami. Dzięki temu możemy stworzyć na naszych ścianach efekt przywodzący na myśl klasyczną okładzinę z płytek ceramicznych lub nowoczesną dekorację imitującą ceglaną ścianę. Wśród tradycyjnych ornamentów i deseni, jakie stosowane są popularnie na prawdziwej ceramice, kafle dekoracyjne oferują także wzory odpowiadające obowiązującym trendom. Kafle naśladujące strukturę drewna czy ułożone z przesunięciem cegły z powodzeniem odzwierciedlają modę panującą w wykończeniu wnętrz.

Czy wiesz, że…

Zdobione nadrukiem płytki PVC dostępne są w szerokiej palecie barw – od klasycznych beżów, kremów, bieli czy szarości, przez nowoczesne i wyraziste odcienie takie jak zieleń, czerwień czy błękit. Mnogość wzorów połączona z możliwością zastosowania ich w wielu wersjach kolorystycznych pozwala nam na duża swobodę w aranżacji przestrzeni i wykreowaniu oryginalnego wystroju.

KAFEL DEKORACYJNY 58 X 44 CM WZÓR NR 2Inspiracje z płytkami PCV w roli głównej

Jak wykorzystać kafle dekoracyjne we wnętrzach? Możemy zastosować je wszędzie tam, gdzie zwykle przyklejamy płytki ceramiczne, ale nie tylko.

- Jeśli szukamy szybkiego sposobu na odświeżenie ściany pomiędzy kuchennymi szafkami, kafle dekoracyjne z wzorem cegły sprawdzą się doskonale. Nadruk utrzymany w bieli, w odcieniach betonu, a może wpadającej w miętę zieleni? Wybór koloru dopasujmy do dominującej we wnętrzu barwy.

- Kafle imitujące kwadratowe lub prostokątne płytki ceramiczne połączone kontrastową fugą i zdobione powtarzalnym kwiatowym wzorem to propozycja do klasycznej łazienki, która wymaga szybkiego odświeżenia, bądź do kuchni w stylu rustykalnym.

- Wzór cegły bądź drewna doskonale sprawdzi się w roli wykończenia filaru symbolicznie oddzielającego aneks kuchenny od salonu. To również dobry pomysł na wykończenie ściany w przedpokoju.

- Kafle dekoracyjne z widocznym układem typowym dla płytek ceramicznych, lecz utrzymane w jednolitym kolorze, mogą stać się okładziną ścienną w estetycznie wykończonym i zadbanym garażu, warsztacie lub piwnicy.

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Aranżacje wnętrz z kaflami dekoracyjnymi – inspiracje

Aranżacje wnętrz z kaflami dekoracyjnymi – inspiracje
Dzięki wykorzystaniu kafli dekoracyjnych tworzymy kompozycje piękne i niepowtarzalne. Ozdobne płytki możemy stosować na dużych powierzchniach, wybrany...
Czytaj więcej

Okładzina imitująca kafle – czy warto?

Okładzina imitująca kafle – czy warto?
Najpopularniejszym sposobem na wykończenie ścian w takich pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka jest wciąż położenie płytek ceramicznych. Nic dziw...
Czytaj więcej

Co zamiast płytek ceramicznych? Wykańczamy ściany w mieszkaniu dla studenta

Co zamiast płytek ceramicznych? Wykańczamy ściany w mieszkaniu dla studenta
Mieszkanie, które chcemy przeznaczyć pod wynajem studenta, nie musi być drogo wykończone, a jego wnętrze wygrywać konkursów na urządzone...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Kafle dekoracyjne pomysłem na ciekawe wykończenie wnętrz