Produkty

Kiedy zdecydować się na składane krzesła ogrodowe?

Kiedy zdecydować się na składane krzesła ogrodowe?

Przebywając w ogrodzie, na balkonie lub na tarasie, jesteśmy nastawieni przede wszystkim na relaks. Dlatego też powinniśmy zadbać, aby strefa ta była jak najwygodniejsza, ale jednocześnie praktyczna. W stworzeniu takiej przestrzeni pomogą nam składane krzesła ogrodowe – dlaczego wyróżnia je funkcjonalność oraz gdzie sprawdzą się najlepiej?

Składane krzesła na balkonieSkładane krzesła – idealne do wielofunkcyjnych przestrzeni

Jeśli posiadamy balkon, z pewnością lubimy na nim spędzać wolny czas. Jednak przestrzeń ta służy nam często też do innych zadań – pozwala wysuszyć pranie na świeżym powietrzu, przechować rower czy też służy do pielęgnowania roślin. W takim przypadku nie możemy więc sobie pozwolić na wstawienie dużych mebli, które ciężko by się wnosiło i wynosiło z balkonu i mogłyby sprawiać trudności w przechowywaniu. Tutaj składane krzesła sprawdzą się idealnie. Gdy wyjdziemy na balkon z kawą o poranku wystarczy zaledwie chwila, aby zyskać wygodne siedzisko i móc się upajać chwilami spokoju. Po kawie musimy rozwiesić pranie? Żaden problem – złożenie krzesła nie zajmie dużo czasu, a ponieważ po złożeniu zajmuje mało miejsca, z powodzeniem możemy je odłożyć w kąt balkonu – takie to proste!

Komfortowy wypoczynek w plenerze

Rozkladane krzesła na biwakuSkładane krzesła, dzięki swoim kompaktowym rozmiarom po złożeniu, z powodzeniem możemy przewozić w bagażniku samochodu. Dzięki temu zyskamy wyższy komfort podczas wypraw kempingowych, a nawet pod namiot. Zmęczeni przebywaniem w ciasnej przestrzeni przyczepy będziemy mogli wyjść na zewnątrz i zrelaksować się wśród pięknej przyrody na wygodnym siedzisku. Krzesła turystyczne z pewnością docenią także wędkarze, którzy często godzinami spędzają czas, siedząc nad brzegiem rzeki czy stawu. Więcej o meblach turystycznych przeczytamy w tym artykule.

Porada eksperta

Rodzajów składanych krzeseł jest bardzo wiele. Jeśli będziemy musieli nieść taki mebel ze sobą do punktu docelowego, np. na łowisko lub na plażę, wybierajmy modele lekkie, najlepiej ze stelażu aluminiowego lub stalowego – takie krzesło wytrzymuje duże obciążenia, choć samo waży niewiele.

Składane krzesła – czy warto je wybrać do ogrodu?

Krzesło rozkladane Blooma CastoramaW ogrodzie mamy zazwyczaj do zagospodarowania więcej przestrzeni użytkowej i możemy sobie pozwolić na wstawienie obszerniejszych foteli czy sof. Jednak i tutaj składane krzesła znajdą zastosowanie. W szczególności, jeśli nie posiadamy altanki czy namiotu ogrodowego, pod którym ustawilibyśmy nasze meble. Nieosłonięte krzesła i fotele stają się bowiem celem dla opadów atmosferycznych, przez co są narażone na szybsze zniszczenie. Jeśli jednak wybierzemy krzesło składane, będziemy mogli błyskawicznie zabrać je z ogrodu i zanieść w bezpieczne i suche miejsce.

Krzesła składane w domu?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na krzesła składane do ogrodu, możemy z nich korzystać również poza ciepłym i słonecznym sezonem. Pewnie nieraz każdemu z nas się zdarzyło, że zaprosiliśmy do domu gości, jednak nie wystarczyło dla nich miejsc siedzących. Posiadając w schowku składane krzesła, unikniemy podobnych, kłopotliwych sytuacji. Modele z oparciem zapewnią wszystkim wysoki komfort, nawet podczas długich posiedzeń przy grach planszowych czy nocnych rozmowach.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Meble turystyczne – jak je wybrać?

Meble turystyczne – jak je wybrać?
W czasie urlopu dobrze wybrać się w miejsce, które pozwala na wyciszenie, odpoczęcie od codziennego zgiełku i zwolnienie tempa. Spotkanie z nat...
Czytaj więcej

Przenośne meble ogrodowe - dlaczego warto je wybrać

Przenośne meble ogrodowe - dlaczego warto je wybrać
Składane meble ogrodowe są wygodne do przenoszenia, a ich przechowywanie zabiera znacznie mniej miejsca, niż w przypadku tych, które są skonstruowane ...
Czytaj więcej

Krzesła, leżaki czy leżanki – jakie siedziska wybrać do ogrodu?

Krzesła, leżaki czy leżanki – jakie siedziska wybrać do ogrodu?
Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie wypoczynku w ogrodzie bez znajdujących się w nim mebli. Stół i krzesła lub fotele to podstawa udanego relaksu na ś...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Kiedy zdecydować się na składane krzesła ogrodowe?