Baterie kuchenne

Baterie kuchenne to urządzenia, które są nieodzownym elementem każdej kuchni. W kategorii tej znajdziesz szeroki wybór baterii do kuchni, które pozwalają na dokładne i skuteczne mycie warzyw, naczyń oraz innych elementów kuchni.

 

Wybierz baterię zlewozmywakową do swojej kuchni

Urządzając kuchnię, należy zadbać o jej wykończenie w najmniejszym szczególe. Wszystkie elementy wyposażenia powinny być nie tylko atrakcyjne, ale również funkcjonalne. Prezentowane tutaj modele baterii zlewozmywakowych stanowią idealny wybór do każdej kuchni – sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Bateria kuchenna to niezbędne wyposażenie każdej kuchni

Baterie kuchenne są elementami wykończeniowymi, bez których kuchnia nie może istnieć. Jeśli chcesz korzystać w tym pomieszczeniu z bieżącej wody, potrzebujesz nie tylko zlewu. Równie istotny jest dobrze dobrany kran.

Bateria kuchenna pozwala na sprawne regulowanie temperatury wody. Odpowiednio dobrany kran kuchenny ułatwia także mycie naczyń. Dopasuj jego wysokość do swoich potrzeb, a nawet piętrzące się góry brudnych naczyń nie będą dla Ciebie straszne. Krany do kuchni wykonane są z metali odpornych na korozję. To szczególnie ważne, jeśli chcesz przez długi czas korzystać z niezawodnego elementy wykończeniowego.

Od tradycji do nowoczesności, czyli rodzaje baterii kuchennych

Krany kuchenne różnią się od siebie pod wieloma względami. Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest ich kształt. Mogą być płaskie lub wysokie, kanciaste albo zaokrąglone. Na kształtach wylewki różnice się nie kończą. Bardzo charakterystycznym elementem baterii jest także część odpowiadająca za regulacje ciśnienia oraz temperatury wody. W ofercie nadal znajdują się klasyczne krany z obrotowymi kurkami. Nowocześniejsze modele posiadają jeden, obrotowy uchwyt do regulacji.

Baterie kuchenne ścienne lub stojące odróżnia natomiast sposób montażu. Te pierwsze mocujesz bezpośrednio do ściany, podczas gdy kran do kuchni stojący umieszczany jest w obudowie zlewu. Możesz samodzielnie wyciąć w niej otwór lub od razu zaopatrzyć się w model przygotowany do takiego montażu.

Nasza oferta obejmuje także akcesoria, które zwiększą funkcjonalność Twoich baterii kuchennych. Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką jest jednym z rozwiązań ułatwiających korzystanie z wody w kuchni. Jeśli jednak uszkodzeniu uległa sama wylewka, możesz ją dokupić, zamiast wymieniać całą baterię. Wymiennym elementem jest także wąż z wyciąganą wylewką, który znajdziesz u nas.

Bateria kuchenna – stojąca czy ścienna?

Istnieją dwa sposoby mocowania baterii kuchennych – bezpośrednio na zlewozmywaku lub do ściany. Baterie stojące wymagają wykonania w zlewozmywaku odpowiedniego otworu, choć bez problemu można się również zaopatrzyć w modele zlewów przygotowane do takiego montażu. 

Baterie ścienne pozwalają natomiast na całkowite ukrycie przyłączy wodociągowych pod tynkiem, co zapewnia otoczeniu estetyczny wygląd, a także ułatwia zagospodarowanie szafek podzlewozmywakowych. Bateria kuchenna ścienna będzie tym samym bardzo dobrym rozwiązaniem szczególnie w niewielkich kuchniach, w których każdy centymetr miejsca jest bardzo cenny.

Jaki kształt wylewki baterii kuchennej wybrać?

Od kształtu baterii kuchennej będzie zależał spójny wystrój przestrzeni. Możesz się zdecydować na baterie stojące o zaokrąglonych profilach, które będą idealnym uzupełnieniem klasycznych wnętrz i subtelnych dekoracji. Taką rolę odgrywają na przykład baterie w kształcie litery „F” lub „U”. Bardziej kanciaste, a przez to odpowiednie do nowocześniejszych aranżacji są natomiast modele, których wylewka układa się w literę „C”, „L” oraz „S” – szczególnie że wśród nich możesz znaleźć modele zarówno stojące, jak i baterie ścienne.

Pamiętaj jednak, że bateria stojąca wymaga znacznie więcej miejsca. Jeśli nad zlewem chciałeś umieścić szafkę lub inne elementy wyposażenia, być może będziesz musiał z nich zrezygnować lub znacznie zmniejszyć ich rozmiar. Stojąca bateria do kuchni najlepiej prezentuje się bez żadnych elementów wyposażenia powieszonych nad nią. To rozwiązanie szczególnie dobrze pasuje do dużych kuchni.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wybierania baterii kuchennej?

O wygodzie w czasie użytkowania baterii kuchennej może decydować ilość uchwytów regulujących ciśnienie oraz temperaturę wody bieżącej. Do wyboru są modele z jednym lub dwoma uchwytami. Komfort używania takich baterii zależy jednak od indywidualnych preferencji każdego domownika. Przy dobieraniu baterii zlewozmywakowej ogromne znaczenie ma również jej odcień i sposób wykończenia – szeroki wybór różnych modeli daje Ci duże możliwości aranżacyjne. Pamiętaj, że warto wybierać baterie kuchenne zaopatrzone w perlatory, które pozwalają na ekonomiczne i ekologiczne zużycie wody bieżącej.

Czarna bateria kuchenna może być wyjątkowym elementem aranżacji nowoczesnej kuchni. Z pewnością przyciągnie spojrzenia. To mocny akcent w każdym wnętrzu. Możesz dopasować ją do grafitowych lub jasnych odcieni płytek, farb czy mebli kuchennych. Możesz także zdecydować się na biały model baterii, z którym stworzysz współczesną aranżację. Będzie idealnie komponował się z błyszczącymi blatami w tym samym kolorze. Dzięki naszej bogatej ofercie możesz wybrać kran odpowiedni do pomieszczenia pod względem funkcjonalnym i estetycznym.