Lampa podłogowa – wszystko na temat wyboru

Funkcjonalność lampy podłogowej można ująć wielopłaszczyznowo. Jednak najważniejszą cechą tego rodzaju oświetlenia jest nadawanie wnętrzu przytulności. Pomieszczenie, w którym znajduje się lampa stojąca, skłania do refleksji i odpoczynku. A światło dobiegające z takiego punktowego oświetlenia ułatwia czytanie.

Lampy podłogowe zastępują oświetlenie główne. Dostarczają światło punktowe i dzielą przestronne wnętrze na określone strefy, np. do czytania, do wypoczynku, do pracy.

Przy wyborze tego produktu istotna jest przede wszystkim estetyka, ale również dodatkowe funkcje lampy, jak np.:

1. Czy możemy regulować wysokość oraz kąt padania światła – cecha istotna podczas wypoczynku lub pracy. Podczas czytania lepiej sprawdzi się światło skierowane w stronę książki, podczas wypoczynku istotne jest skierowanie światła w podłogę;

2. Czy lampa ma solidną konstrukcję, ale jednocześnie czy nie jest zbyt ciężka – produkt, który będzie gabarytowo duży oraz kłopotliwy w przeniesieniu, nie będzie mógł być wykorzystany jako mobilny element aranżacji wnętrz;

3. Jak wykończony jest klosz, czy można go wymieniać i łatwo wyczyścić oraz czy wpływa na barwę światła;

Współczesne lampy stojące podłogowe mogą łączyć funkcję oświetlenia z inną – tworzy się je tak, by były jednocześnie stojakiem na parasole, gazetownikiem lub półeczką.

sm__Lampa_podlogowa___wszystko_na_temat_wyborusm__Lampa_podlogowa___wszystko_na_temat_wyborusm__Lampa_podlogowa___wszystko_na_temat_wyborusm__Lampa_podlogowa___wszystko_na_temat_wyboru

Lampa podłogowa – estetyka

Lampę podłogową zawsze dobierajmy do wyposażenia wnętrza. Jeśli natomiast jesteśmy zwolennikami częstych zmian dekoracyjnych, zdecydujmy się na skromną konstrukcję, najlepiej jednokolorową.

Takie lampy będziemy mogli dopasowywać w miarę możliwości do świeżo wyremontowanego pomieszczenia. Ciekawe są obecnie lampy stojące w formie metalowego, nieco wygiętego pręta, ze skromnym kloszem. Modele tego typu inspirowane są trendami nowoczesnymi, industrialnymi, gdzie to właśnie oświetlenie stanowi jeden z najważniejszych aspektów aranżacji.

Przy wyborze lampy podłogowej nie ograniczajmy się wyłącznie do pomieszczeń reprezentatywnych domu lub sypialni. Lampy te sprawdzą się również jako element wyposażenia korytarza, łazienki czy pokoju dziecka. Do łazienki dobierzmy lampę wykonaną z materiałów odpornych na wilgoć, do pokoju dziecka taką, która formą będzie przypominała dziecku bohatera z bajki lub zwierzątko, a do korytarza model z opcją stojaka na odzież wierzchnią.

Lampa_podlogowa_Colours_LapinsLampa_podlogowa_Colours_LapinsLampa_podlogowa_Colours_LapinsLampa_podlogowa_Colours_Lapins