Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Podstawy pod parasole

Strzałka w prawo

Podstawy pod parasole

Podstawy pod parasole to niezwykle istotny element wyposażenia ogrodu, który umożliwia przyjemne, bezpieczne oraz wygodne korzystanie z parasola. W tej kategorii produktowej mogą Państwo znaleźć różnego rodzaju podstawy pod parasole: betonowe, wypełniane wodą czy też piaskiem, wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego.

Filtry

Podstawy pod parasole

Podstawy pod parasole to niezwykle istotny element wyposażenia ogrodu, który umożliwia przyjemne, bezpieczne oraz wygodne korzystanie z parasola. W tej kategorii produktowej mogą Państwo znaleźć różnego rodzaju podstawy pod parasole: betonowe, wypełniane wodą czy też piaskiem, wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego.

13 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Pawilony, parasole i markizy

Wyświetlanie 13 z 13 produktów

Podstawy pod parasole – bezpieczne i stabilne rozwiązanie nie tylko na balkon

Podstawy pod parasole pozwalają zamocować duży i często ciężki parasol ogrodowy. Stabilnie utrzymują go w pozycji pionowej i nie pozwalają się nadmiernie mu wyginać nawet pod wpływem silnych podmuchów wiatru.

Podstawa do parasola wykonana jest z materiałów odpornych na działanie różnorodnych czynników atmosferycznych. Nie ulegnie więc zniszczeniu na skutek działania wilgoci. Dzięki niej ochronisz przed silnym słońcem oraz deszczem siebie i swoje meble ogrodowe. Dzięki jej połączeniu z parasolem będziesz mógł spędzać znacznie więcej czasu na działce lub w ogrodzie.

Podstawa do parasola ogrodowego to zwykle stabilna platforma, z której odchodzi rurka do umieszczenia parasola. Może być wykonana z różnorodnych materiałów. Tańsze modele stworzone są betonu, metalu oraz tworzywa sztucznego. Droższe, ale bardziej wytrzymałe, produkuje się z wytrzymałej stali. Takie zróżnicowanie oferty na pewno pozwoli Ci dobrać najlepszą wersję stojaka do swoich potrzeb. Ponadto w sklepach Castorama dostępne są modele na kółkach oraz klasyczne podstawy do zamocowania w jednym miejscu. W kategorii tej znajdziesz również podstawy do mocowania parasola bezpośrednio w podłożu.

Wśród nich trafisz również na akcesoria, które ułatwią relaks na świeżym powietrzu – parasole oraz odpowiednie podstawy, które będą w stanie utrzymać je tam, gdzie tylko zechcesz. Nasze sklepy oferują Ci różnorodność wykonania obciążeń oraz szeroką rozpiętość cenową, dzięki czemu możesz wybrać model, który najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom.

Wytrzymałe podstawy pod parasole ogrodowe – dlaczego musisz je mieć?

Jedną z efektywnych metod osłonięcia otwartych przestrzeni przed zbytnim nasłonecznieniem i deszczem jest postawienie parasola. W ten sposób łatwo zyskasz odpowiednie warunki do zrelaksowania się na świeżym powietrzu w ogrodzie, na patio, działce, tarasie czy balkonie. Odpowiednim mocowaniem do Twojego parasola będzie specjalna podstawa, która utrzyma go w pionowej pozycji i zapobiegnie jego przechylaniu się i spadaniu w czasie wiatru. Tego typu asortyment znajdziesz w ofercie sklepów Castorama w dziale ogrodniczym. Tam też dostępny jest też bardzo duży wybór mebli i dekoracji służących do wyposażenia zewnętrznych terenów prywatnych domów czy instytucji publicznych i lokalów gastronomicznych.

Stabilna podstawa pod parasol ogrodowy to doskonałe rozwiązanie na każdą działkę, taras, a nawet większy balkon. Z jej wykorzystaniem stworzysz stabilną konstrukcję, która ochroni Cię przed niepożądanymi czynnikami atmosferycznymi. Dzięki niej będziesz mógł spędzić w ulubionym ogrodzie znacznie więcej czasu. Deszcz nie przeszkodzi Ci w zjedzeniu śniadania na świeżym powietrzu. Silne słońce nie utrudni pracy przy komputerze na działce lub relaksu z dobrą książką w ręku. Podstawa pod parasol będzie także krokiem do lepszego zagospodarowania wolnej przestrzeni w mieszkaniu.

Podstawa pod parasol przede wszystkim umożliwia jego wygodne zamontowanie w praktycznie każdym miejscu. Nie musisz wykonywać otworów w ziemi czy przykręcać parasola bezpośrednio do podłoża. Dobra podstawa zapewnia mu stabilność. Utrzyma go w odpowiedniej pozycji. Pozwoli też na dowolną aranżację ogrodu, tarasu lub balkonu. Dzięki podstawie parasol będzie znajdował się dokładnie w tym miejscu, w którym najbardziej go potrzebujesz.

Podstawy pod parasole są przeważnie mobilne, dlatego pozwalają na przestawianie parasola niemal bez ograniczeń. Szczególnie modele z kółkami zapewniają w tym zakresie dużą swobodę.

Z tej kategorii przyda Ci się także obciążnik do parasola. Nie dopuści on do nadmiernego przechylania się konstrukcji. Dzięki temu zwiększysz bezpieczeństwo korzystania z parasola. Będziesz mógł korzystać z niego nawet w wietrzne dni bez obaw o to, że nagle się przewróci. Podstawa do parasola jest także niezbędnym elementem wyposażenia terenu zewnętrznego kawiarni lub restauracji. Zwiększy komfort odpoczynku Twoich gości i pozytywnie wpłynie na wizerunek firmy. Stoliki na dworze Twojej restauracji będą pełne także w czasie deszczu czy bardzo dużego nasłonecznienia. Dzięki dużemu parasolowi działalność Twojej restauracji będzie mniej zależna od warunków pogodowych na dworze.

Jak wybrać najlepszą podstawę pod parasol?

Zanim wybierzesz podstawę do parasola, weź pod uwagę kilka kluczowych czynników. Tylko w ten sposób uda Ci się za pierwszym razem dobrać najlepszy produkt do Twojego modelu parasola. Przede wszystkim zastanów się nad wagą podstawy oraz jej średnicą. Jeżeli Twój parasol jest duży, będzie Ci potrzebna stabilna podstawa. Duży parasol to ten, który ma co najmniej trzy metry. Do niego najlepiej sprawdzają się podstawy stalowe, kamienne lub betonowe. Dadzą one odpowiednie podparcie oraz nie pozwolą na nieoczekiwane przechylenie się parasola pod wpływem wiatru.

Do mniejszych modeli możesz wybrać podstawy z tworzywa sztucznego. Popularnym rozwiązaniem jest szczególnie podstawa pod parasol na wodę. Nalewa się do niej kilka litrów wody, aby odpowiednio ją obciążyć.

Materiał wykonania ma znaczenie nie tylko ze względu na wagę parasola. Wpływa on także na inne właściwości podstawy. Przede wszystkim określa jej trwałość i wytrzymałość. Dodatkowo podstawa parasola wykonana z tworzywa sztucznego jest odporna na czynniki zewnętrzne. Kamienna lub betonowa podstawa natomiast zapewnia bardzo dużą wytrzymałość.

Kolejny model, który warto rozważyć, to podstawa parasola wkręcana. Sprawdzi się ona, jeśli zamierzasz zamocować parasol na stałe w jednym miejscu. Oczywiście jej montaż wymaga ingerowania w podłoże, więc nie sprawdzi się w przypadku parasoli w ogródkach restauracyjnych czy na balkonie. Jednak pomyśl o niej, jeśli szukasz modelu na działkę lub do ogrodu. Zapewnia bardzo dobrą stabilność parasola. Dzięki temu, że jest całkowicie ukryta pod ziemią, nie wpływa na odbiór estetyczny konstrukcji. Upewnij się również, że ziemia w wybranym przez Ciebie miejscu na parasol jest odpowiednia do zamocowania tego typu podstawy.

Ciekawym wyborem do mniejszych parasoli może być podstawa na kółkach. Zapewnia dużą mobilność. Pamiętaj jednak, że nie będzie odpowiednia do dużego parasola. Nie zdoła utrzymać jego wagi.