Produkty

Montaż drzwi stalowych Splendoor – krok po kroku

Montaż drzwi stalowych Splendoor – krok po kroku

Drzwi stalowe Splendoor to idealna propozycja na skrzydło wejściowe zarówno do mieszkania w bloku, jak i do domu wielo- czy jednorodzinnego. Wykazują wysoką wytrzymałość, żywotność i estetykę, a przy tym są stosunkowo łatwe w montażu. Oto jak go wykonać krok po kroku.

montaż drzwi stalowychPrzed rozpoczęciem montażu drzwi nie możemy zapominać o przygotowaniu otworu, który musi odpowiadać wymiarom ramy. Zanim przystąpimy do pierwszego kroku, a więc osadzenia ramy, warto za pomocą poziomicy upewnić się, czy ściany otworu są równe.

Krok 1

Następnie przystępujemy do przygotowania ramy. Po jej zewnętrznej stronie, która będzie styczna ze ścianą, umieszczamy docięte fragmenty styropianu. Rozmieszczamy je na całej długości ramy, a następnie aplikujemy silikon uszczelniający wzdłuż obu wewnętrznych krawędzi. 

Krok 2

Tak przygotowaną ramę możemy osadzić w otworze. Nakładamy ją, delikatnie przesuwając w stronę wnętrza mieszkania, aż do momentu całkowitego dociśnięcia do ściany zewnętrznej. Kiedy ościeżnica dokładnie przylega, weryfikujemy poziomicą jej położenie i dokonujemy ewentualnej korekty.

Krok 3

Zgodnie z instrukcją montażu, wykonujemy otwory kolejno: w górnej, dolnej i środkowej części ramy, umieszczamy w nich kotwy i, dokręcając je, przytwierdzamy do ściany ramę po stronie zawiasów. Następnie w wyznaczonych miejscach przymocowujemy zawiasy.

Krok 4

Teraz przystępujemy do osadzenia skrzydła stalowego Splendoor. Drzwi nakładamy na zawiasy i korygujemy ich położenie względem ościeżnicy tak, by skrzydło było do niej idealnie dopasowane. Ostatecznego mocowania drzwi na zawiasach dokonujemy za pomocą klucza imbusowego i klucza z nasadką.

Krok 5montaż stalowych drzwi

W kolejnym kroku przystępujemy do przytwierdzenia ościeżnicy do ściany po stronie otworów zamkowych. Podobnie jak po stronie zawiasów, i tutaj wykonujemy otwory, umieszczamy w nich kotwy montażowe i za pomocą odpowiedniego klucza z nasadką dokręcamy je na wyznaczoną głębokość. Najpierw jednak wykonujemy górny otwór i mocujemy w nim kotwę, następnie korygujemy ostatecznie położenie drzwi względem dolnej ramy. W sytuacji, w której skrzydło swobodnie się zamyka i otwiera, wykonujemy otwór w dolnym fragmencie ościeżnicy i przymocowujemy go do ściany.

Krok 6

Ostatnim krokiem jest wykonanie otworów w ościeżnicy na wysokości klamki i osadzenie w nich systemów zamkowych oraz uszczelnienie ramy po stronie wewnętrznej.

Niezbędne wyposażenie:

- zestaw montażowy drzwi stalowych Splendoor,
- nóż do cięcia styropianu,
- poziomica,
- wiertarka,
- zestaw kluczy imbusowych i nasadowych.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Projekt domu z amfiladą – zalety i wady

Projekt domu z amfiladą – zalety i wady
Amfiladą nazywamy układ pomieszczeń, które połączone są ze sobą drzwiami umieszczonymi w jednej linii. Rozwiązanie takie popularne było w renesansie c...
Czytaj więcej

Drzwi zewnętrzne stalowe – właściwości i wybór

Drzwi zewnętrzne stalowe – właściwości i wybór
Drzwi stalowe to jedno z najlepszych rozwiązań w sytuacji, gdy zależy nam na modelu antywłamaniowym, na drzwiach mocniejszych od drewnianych, albo wyk...
Czytaj więcej

Jak regulować drzwi aluminiowe? Instrukcja krok po kroku

Jak regulować drzwi aluminiowe? Instrukcja krok po kroku
Jeśli stawiasz na wytrzymałość, stabilność i trwałość na lata – drzwi aluminiowe będą doskonałym wyborem. Bardzo ważna jest jednak odpowiednia r...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
15.09.2016
Masło maślane. MoZe jakiś filmik zmieścić??? Bo ciężko tu pojajac jeśli nigdy wcześniej drzwi nie montowalem

Ocena i komentarz dla:

Montaż drzwi stalowych Splendoor – krok po kroku