Produkty

Montaż drzwi stalowych Splendoor – krok po kroku

Montaż drzwi stalowych Splendoor – krok po kroku

Drzwi stalowe Splendoor to idealna propozycja na skrzydło wejściowe zarówno do mieszkania w bloku, jak i do domu wielo- czy jednorodzinnego. Wykazują wysoką wytrzymałość, żywotność i estetykę, a przy tym są stosunkowo łatwe w montażu. Oto jak go wykonać krok po kroku.

montaż drzwi stalowychPrzed rozpoczęciem montażu drzwi nie możemy zapominać o przygotowaniu otworu, który musi odpowiadać wymiarom ramy. Zanim przystąpimy do pierwszego kroku, a więc osadzenia ramy, warto za pomocą poziomicy upewnić się, czy ściany otworu są równe.

Krok 1

Następnie przystępujemy do przygotowania ramy. Po jej zewnętrznej stronie, która będzie styczna ze ścianą, umieszczamy docięte fragmenty styropianu. Rozmieszczamy je na całej długości ramy, a następnie aplikujemy silikon uszczelniający wzdłuż obu wewnętrznych krawędzi. 

Krok 2

Tak przygotowaną ramę możemy osadzić w otworze. Nakładamy ją, delikatnie przesuwając w stronę wnętrza mieszkania, aż do momentu całkowitego dociśnięcia do ściany zewnętrznej. Kiedy ościeżnica dokładnie przylega, weryfikujemy poziomicą jej położenie i dokonujemy ewentualnej korekty.

Krok 3

Zgodnie z instrukcją montażu, wykonujemy otwory kolejno: w górnej, dolnej i środkowej części ramy, umieszczamy w nich kotwy i, dokręcając je, przytwierdzamy do ściany ramę po stronie zawiasów. Następnie w wyznaczonych miejscach przymocowujemy zawiasy.

Krok 4

Teraz przystępujemy do osadzenia skrzydła stalowego Splendoor. Drzwi nakładamy na zawiasy i korygujemy ich położenie względem ościeżnicy tak, by skrzydło było do niej idealnie dopasowane. Ostatecznego mocowania drzwi na zawiasach dokonujemy za pomocą klucza imbusowego i klucza z nasadką.

Krok 5montaż stalowych drzwi

W kolejnym kroku przystępujemy do przytwierdzenia ościeżnicy do ściany po stronie otworów zamkowych. Podobnie jak po stronie zawiasów, i tutaj wykonujemy otwory, umieszczamy w nich kotwy montażowe i za pomocą odpowiedniego klucza z nasadką dokręcamy je na wyznaczoną głębokość. Najpierw jednak wykonujemy górny otwór i mocujemy w nim kotwę, następnie korygujemy ostatecznie położenie drzwi względem dolnej ramy. W sytuacji, w której skrzydło swobodnie się zamyka i otwiera, wykonujemy otwór w dolnym fragmencie ościeżnicy i przymocowujemy go do ściany.

Krok 6

Ostatnim krokiem jest wykonanie otworów w ościeżnicy na wysokości klamki i osadzenie w nich systemów zamkowych oraz uszczelnienie ramy po stronie wewnętrznej.

Niezbędne wyposażenie:

- zestaw montażowy drzwi stalowych Splendoor,
- nóż do cięcia styropianu,
- poziomica,
- wiertarka,
- zestaw kluczy imbusowych i nasadowych.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Projekt domu z amfiladą – zalety i wady

Projekt domu z amfiladą – zalety i wady
Amfiladą nazywamy układ pomieszczeń, które połączone są ze sobą drzwiami umieszczonymi w jednej linii. Rozwiązanie takie popularne było w renesansie c...
Czytaj więcej

Drzwi zewnętrzne stalowe – właściwości i wybór

Drzwi zewnętrzne stalowe – właściwości i wybór
Drzwi stalowe to jedno z najlepszych rozwiązań w sytuacji, gdy zależy nam na modelu antywłamaniowym, na drzwiach mocniejszych od drewnianych, albo wyk...
Czytaj więcej

Jak konserwować drzwi aluminiowe i PCV

Jak konserwować drzwi aluminiowe i PCV
Drzwi aluminiowe oraz wykonane z PCV cechują się tym, że nie wymagają wiele uwagi i szczególnych zabiegów pielęgnacyjno-konserwacyjnych. Aby jednak sł...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
15.09.2016
Masło maślane. MoZe jakiś filmik zmieścić??? Bo ciężko tu pojajac jeśli nigdy wcześniej drzwi nie montowalem

Ocena i komentarz dla:

Montaż drzwi stalowych Splendoor – krok po kroku