Montaż drzwi stalowych Splendoor – krok po kroku

Drzwi stalowe Splendoor to idealna propozycja na skrzydło wejściowe zarówno do mieszkania w bloku, jak i do domu wielo- czy jednorodzinnego. Wykazują wysoką wytrzymałość, żywotność i estetykę, a przy tym są stosunkowo łatwe w montażu. Oto jak go wykonać krok po kroku.

Montaż drzwi stalowych Splendoor

Przed rozpoczęciem montażu drzwi nie możemy zapominać o przygotowaniu otworu, który musi odpowiadać wymiarom ramy. Zanim przystąpimy do pierwszego kroku, a więc osadzenia ramy, warto za pomocą poziomicy upewnić się, czy ściany otworu są równe.

Krok 1

Następnie przystępujemy do przygotowania ramy. Po zewnętrznej stronie, która będzie styczna ze ścianą, umieszczamy docięte fragmenty styropianu. Rozmieszczamy je na całej długości ramy, a następnie aplikujemy silikon uszczelniający wzdłuż obu wewnętrznych krawędzi. 

Krok 2

Tak przygotowaną ramę możemy osadzić w otworze. Nakładamy ją, delikatnie przesuwając w stronę wnętrza mieszkania, aż do momentu całkowitego dociśnięcia do ściany zewnętrznej. Kiedy ościeżnica dokładnie przylega, weryfikujemy poziomicą jej położenie i dokonujemy ewentualnej korekty.

Krok 3

Zgodnie z instrukcją montażu, wykonujemy otwory kolejno: w górnej, dolnej i środkowej części ramy, umieszczamy w nich kotwy i, dokręcając je, przytwierdzamy do ściany ramę po stronie zawiasów. Następnie w wyznaczonych miejscach przymocowujemy zawiasy.

Krok 4

Teraz przystępujemy do osadzenia skrzydła stalowego Splendoor. Drzwi nakładamy na zawiasy i korygujemy ich położenie względem ościeżnicy tak, by skrzydło było do niej idealnie dopasowane. Ostatecznego mocowania drzwi na zawiasach dokonujemy za pomocą klucza imbusowego i klucza z nasadką.

Montaż drzwi stalowych Splendoor

Krok 5

W kolejnym kroku przystępujemy do przytwierdzenia ościeżnicy do ściany po stronie otworów zamkowych. Podobnie jak po stronie zawiasów i tutaj wykonujemy otwory, umieszczamy w nich kotwy montażowe i za pomocą odpowiedniego klucza z nasadką dokręcamy je na wyznaczoną głębokość. Najpierw jednak wykonujemy górny otwór i mocujemy w nim kotwę, następnie korygujemy ostatecznie położenie drzwi względem dolnej ramy. W sytuacji, w której skrzydło swobodnie się zamyka i otwiera, wykonujemy otwór w dolnym fragmencie ościeżnicy i przymocowujemy go do ściany.

Krok 6

Ostatnim krokiem jest wykonanie otworów w ościeżnicy na wysokości klamki i osadzenie w nich systemów zamkowych oraz uszczelnienie ramy po stronie wewnętrznej.

Niezbędne wyposażenie:

- zestaw montażowy drzwi stalowych Splendoor,
- nóż do cięcia styropianu,
poziomica,
wiertarka,
- zestaw kluczy imbusowych i nasadowych.