Produkty

Na czym polega montaż ukrytych karniszy

Na czym polega montaż ukrytych karniszy

Firanka lub zasłonka w delikatnym kwiecistym wzorze to ten element naszej okiennej dekoracji, który zawsze dodaje wnętrzu uroku i klasy. "Gołe" szyby nigdy nie zaprezentują się tak samo pięknie, jak okno zaaranżowane delikatną tkaniną. To dekoracyjne rozwiązanie niesie za sobą konieczność zamontowania karniszy, które nie zawsze są tym, czym warto się chwalić. Czy istnieje jakiś sposób na ich ukrycie?

Okienne dekoracje tylko na pozór wydają się łatwe. Czasem może sie okazać, że jedna firanka zupełnie zepsuje wizerunek naszego okna. Zwłaszcza jeśli zostanie ona zawieszona na mało estetycznym drążku, wystającym w dodatku poza ramę okna.

Współczesne karnisze nie przypominają już co prawda tych sprzed 30 lat. Nie oznacza to jednak, że zawsze będą strzałem w dziesiątkę.

Karnisz ukrytyAby uchronić swoje wnętrze przed aranżacyjną wpadką, znacznie lepiej jest zaprojektować karnisz, który będzie w pewnym stopniu ukryty.

Na czym polega montaż ukrytych karniszy?

Z reguły karnisz chowa się za osłonką wykonaną z karton gipsu. Wystarczy kilkucentymetrowa ścianka, by sprytnie schować całą szynę. W dodatku jeśli chcemy uzyskać jeszcze ciekawszy efekt dekoracyjny, wystarczy, że od jej wewnętrznej strony zamontujemy oświetlenie LED. Będzie ono dawało bardzo ciekawie połyskujące odbicia świetlne (np. w różnych kolorach).

Projekt ukrytych karniszy nie jest trudny do wykonania. Przy odrobinie dobrych chęci z powodzeniem możemy wykonać go samodzielnie przy pomocy domowego warsztatu majsterkowicza i podstawowych narzędzi.

Co uzyskamy?

KarniszNie będziemy musieli przejmować się tym, jak wygląda nasz karnisz. Nie ważne czy jest ona wykonana z blachy, jest przemalowaną emalią, czy jest drewniana. Wszystko będzie bowiem zakryte płytą. Tym samym nasza firanka będzie dawała wrażenie, jakby zwisała bezpośrednio z sufitu.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że tego typu rozwiązanie będzie prezentowało się przepięknie i bardzo elegancko, szczególnie w tych salonach, gdzie planujemy bądź już wstawiliśmy duże okno tarasowe.

Ukryty karnisz to także dobry pomysł w zakresie aranżacji naszej sypialni oraz wszystkich pomieszczeń, które nie są zbyt wysokie. Taki system karniszy może bowiem skutecznie uczynić nasze wnętrza optycznie wyższymi.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Wybór karnisza - wszystko, co musisz wiedzieć

Wybór karnisza - wszystko, co musisz wiedzieć
Karnisze pozwalają stworzyć stylową oprawę okien, a także osłonić wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem czy też wzrokiem przechodniów. Jak dobiera...
Czytaj więcej

Jak dopasować karnisz do wystroju wnętrza

Jak dopasować karnisz do wystroju wnętrza
Karnisz to element niezbędny w każdym pomieszczeniu, w którym chcemy ozdobić okno firaną lub zasłoną. Występuje w różnych formach – dobór odpowi...
Czytaj więcej

Kiedy wybrać szynę, a kiedy karnisz?

Kiedy wybrać szynę, a kiedy karnisz?
Wystrój okien to jeden z najważniejszych elementów aranżacji wnętrza. Decyduje o stylistyce, ilości światła wpuszczanego do pomieszczenia oraz klimaci...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
28.01.2016
No to dalibyście w sumie jakieś linki do takich kartongipsów

Ocena i komentarz dla:

Na czym polega montaż ukrytych karniszy