Produkty

Na jakim etapie budowy montujemy rolety zewnętrzne

Na jakim etapie budowy montujemy rolety zewnętrzne

We współczesnym budownictwie domów jednorodzinnych oraz zabudowy mieszkalnej, coraz częściej decydujemy się na montaż rolet zewnętrznych. Za takim rozwiązaniem przemawia przede wszystkim bezpieczeństwo domowników, jak również wygoda. Rolety zewnętrzne zapewniają bowiem całkowite zaciemnienie danego wnętrza, a dzięki swojej konstrukcji utrudniają również dostęp do okien podczas naszej nieobecności. A czy wiadomo, na jakim etapie budowy najlepiej zamontować rolety zewnętrzne?

rolety zewnętrzneMontaż rolet zewnętrznych jest wyznaczony przez wiele czynników. Wybór odpowiedniego czasu/etapu budowy jest bardzo istotny nie tylko ze względów funkcjonalnych, ale również dla prawidłowego wykończenia prac budowlanych.

Rolety zamontowane zbyt wcześnie utrudnią prawidłowe wykończenie elewacji. Rolety dopasowane do okien po malowaniu ścian zewnętrznych spowodują konieczność poniesienia dużo większych nakładów finansowych na prace wykończeniowe.

Kiedy zatem najlepiej zamontować rolety zewnętrzne?

1. Montaż przed wykonaniem ostatecznych prac z elewacją. O takim przebiegu montażu rolety, przemawiają przede wszystkim względy estetyczne. Prace wykonane na tym etapie umożliwią wybór takiej skrzynki roletowej, która nie będzie w ogóle widoczna. Tym samym, nie będziemy musieli ingerować zbyt mocno w elewację budynku. Montaż na tym etapie to także oszczędność w zakresie kosztów poniesionych na malowanie elewacji.

okno PCV2. Jeśli nasze rolety zewnętrzne mają pozostać schowane w nadprożu, ich montaż zaleca się już na etapie stawiania ścian. Kasety, do których zwijany jest pancerz rolety, mocuje się w przekroju ściany i w ten sposób łączy z nadprożem. W finalnym projekcie, kaseta jest ukryta w ścianie budynku. Takie wykończenie bardzo często dotyczy współczesnego budownictwa mieszkalnego.

3. W przypadku, gdy kaseta będzie mocowana na wysokości nadproża i nieco wystawać na zewnątrz, powinno się ją montować przed ociepleniem budynku. Roleta zewnętrzna nie utrzyma bowiem warstwy ocieplenia, która w porównaniu do samej rolety jest dość lekka i może łatwo ulec zniszczeniu.

Rolety zewnętrzne najlepiej montować wraz z oknami. Wówczas zyskujemy kompleksowe rozwiązanie, które minimalizuje poniesione koszty remontowo-wykończeniowe. Jeśli montażu dokonuje jedna firma, zyskujemy również gwarancję pełnej obsługi w razie uszkodzenia rolety lub okna.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Jakie są rodzaje okien? Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze

Jakie są rodzaje okien? Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze
W sprzedaży dostępne są różne rodzaje okien. Możesz wybrać je zarówno podczas budowy swojego wymarzonego domu, jak i w trakcie generalne...
Czytaj więcej

Nowoczesne okna, czyli jakie?

Nowoczesne okna, czyli jakie?
Wykańczając dom lub mieszkanie, poszukujemy rozwiązań odpowiadających współczesnym trendom technologicznym. Chcemy, aby nasze miejsce do życia był...
Czytaj więcej

Renowacja starych okien i drzwi

Renowacja starych okien i drzwi
Stare okna i drzwi drewniane czy nawet te wykonane z PCV po wielu latach użytkowania tracą swoją wartość estetyczną. Kiedy nie są całkowicie zniszczon...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Na jakim etapie budowy montujemy rolety zewnętrzne