Najnowsze rodzaje stojaków na ręczniki – przegląd

W każdej łazience niezbędne jest zagospodarowanie miejsca na ręczniki. Dzięki zastosowaniu odpowiednich akcesoriów nie będą one zaburzały estetyki wnętrza, a dodatkowo będą mogły swobodnie wysychać. W nowoczesnym wnętrzu warto sięgnąć po elegancki stojak na ręczniki, którym zastąpimy tradycyjny wiszący uchwyt.

Nowoczesny wieszak stojący na ręczniki

Czym wyróżniają się stojaki łazienkowe na ręczniki? Przede wszystkim nowoczesną formę, dzięki której dobrze wpisują się w modne aranżacje przestrzeni. Tego typu akcesoria powstają najczęściej ze stali nierdzewnej. Możemy również zaopatrzyć się w modele łączące ten materiał ze szkłem hartowanym lub w stylowe produkty wykonane z bambusa.

Stojak na ręcznik składa się z podstawy oraz osadzonych na niej w różny sposób ramion. Mogą one być przytwierdzone do pionowego drążka albo przyjmować formę ramy, a także występować w różnej liczbie – przeważnie stojaki na ręczniki wyposażone są w dwa lub więcej ramion.

Nowoczesne stojaki na ręczniki

Najczęściej poszczególne ramiona w stojakach osadzone są także na różnej wysokości. Do zalet wieszaków stojących należy też brak konieczności montażu na ścianie – można ustawić je w dowolnym miejscu, a w razie potrzeby bez trudu przestawić.

Jaki stojak na ręczniki wybrać?

Wybór stojaka na ręczniki warto dobrze przemyśleć, co pozwoli na zakup produktu spełniającego nasze potrzeby. Przede wszystkim zdecydujmy się na produkt wyposażony w odpowiadającą nam liczbę ramion – im jest ich więcej, tym więcej ręczników pomieści wieszak. Stojący wieszak wieloramienny sprawdzi się np. w łazience rodzinnej.

Zwróćmy także uwagę na możliwość zmiany położenia ramion. W przypadku wieszaków z ramionami ruchomymi ich położenie możemy łatwo zmieniać zgodnie z naszymi potrzebami. Możemy także zaopatrzyć się w stojak bez możliwości regulacji.

Porada eksperta

Nowoczesne projekty wieszaków stojących na ręczniki różnią się od siebie wyglądem podstawy. Niektóre z nich są okrągłe, inne prostokątne, a jeszcze inne w formie półkola. Dwa ostatnie rodzaje podstaw dobrze sprawdzą się w mniejszych łazienkach – wyposażone w nie stojaki będziemy mogli łatwo przystawić do ściany lub mebla, tak by zajmowały w pomieszczeniu jak najmniej miejsca.

Stojaki na ręczniki

Wieszaki stojące a regały łazienkowe

Wieszak stojący przystosowany jest do rozwieszania ręczników – ułatwia ich wysychanie, a ustawiony w strefie kąpielowej zapewnia także łatwy do nich dostęp, kiedy tego potrzebujemy. Nieco inny sposób przechowywania oferują natomiast regały łazienkowe.

Regał łazienkowy to najczęściej prosta konstrukcja wyposażona w kilka półek. Z powodzeniem możemy przechowywać na nich ręczniki złożone, spełniające rolę zapasowych – z tego powodu, jeśli mamy na to miejsce w naszej łazience, możemy zastosować w niej jednocześnie wieszak stojący oraz regał. Ten niewielki mebel zapewni nam ponadto miejsce do przechowywania innych łazienkowych akcesoriów.

Modny stojak na ręczniki, czyli jaki?

Naturalny kolor drewna lub połączenie połyskującego, metalicznego koloru i lśniącego szkła – tak prezentują się stojaki na ręczniki dostępne w sklepach. Do wyboru mamy modele o prostych i wyrazistych krawędziach oraz o zaokrąglonych liniach – aby mieć pewność, że dobrze skomponują się z wystrojem łazienki, dopasujmy je do charakteru armatury, stojaka na papier toaletowy lub innych wyróżniających się elementów wyposażenia.

Stojak na ręczniki