Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia pomiarowe

Strzałka w prawo

Miarki

Strzałka w prawo

Dalmierze

Strzałka w prawo

Dalmierze

Kategoria Dalmierze to miejsce, w którym znajdziesz szeroki wybór narzędzi pomiarowych do mierzenia odległości. Dalmierze to nieodłączny instrument dla osób pracujących na budowie, w architekturze, geodezji czy też w rolnictwie.

Filtry

Dalmierze

Kategoria Dalmierze to miejsce, w którym znajdziesz szeroki wybór narzędzi pomiarowych do mierzenia odległości. Dalmierze to nieodłączny instrument dla osób pracujących na budowie, w architekturze, geodezji czy też w rolnictwie.

8 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Miarki

Wyświetlanie 8 z 8 produktów

MIERZ WSZYSTKO SWOJĄ MIARĄ!

W tym dziale znajdziesz różnego rodzaju narzędzia pomiarowe, między innymi dalmierze. Dostępne w ofercie sklepów Castorama produkty mogą okazać się przydatne podczas prac remontowo-budowlanych, jak również w trakcie urządzania i dekorowania mieszkania. Urządzenia te okazują się niezastąpione w wielu sytuacjach. Warto mieć w swoim warsztacie lub domowej szufladzie choć jeden dalmierz.

DALMIERZ LASEROWY – DO CZEGO SIĘ PRZYDA?

Dalmierz laserowy to narzędzie służące do pomiaru odległości. Można śmiało określić, że to wielofunkcjonalne urządzenie jest w stanie zastąpić wiele, często nieporęcznych, budowlanych „gadżetów”. Jeśli zaopatrzysz się w ten produkt, będziesz mógł zrezygnować z noszenia podczas budowy ręcznej taśmy pomiarowej, jak i kalkulatora.

Dzięki rozbudowanemu oprogramowaniu dalmierz laserowy jest w stanie obliczać na podstawie kilku pomiarów pole powierzchni i objętość. Bardziej zaawansowane modele z powodzeniem wykorzystają twierdzenie Pitagorasa, sprawdzą się przy pomiarach przerywanych, spełnią również rolę podręcznej poziomicy.

Większość proponowanych przez nas dalmierzy charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, dzięki czemu podczas wykonywania robót możesz je schować do kieszeni spodni czy też koszuli. Będą zawsze pod ręką wtedy, gdy okażą się niezbędne. W naszej ofercie odszukasz urządzenia wykonujące pomiar z dokładnością do kilku milimetrów – co zdecydowanie ułatwi uzyskanie precyzyjnych danych.

Miernik laserowy okaże się przydatny w każdym domu! To odpowiedni zakup nie tylko wtedy, jeśli jesteś zapaloną złotą rączką lub majsterkowiczem. Będzie niezbędny podczas prac związanych z kładzeniem nowej podłogi, a także podczas kosmetycznych poprawek w Twoim wnętrzu. Z pewnością przyda się przy przewieszaniu obrazów lub ramek, w których zawisną portrety bliskich Ci osób lub najpiękniejsze widoki z Twoich podróży.

Urządzenie to jest także doskonałym pomysłem dla wszystkich, którzy w swoje życie wdrażają ideę „zero waste”. Jak wiadomo, przycinanie płytek, desek czy szacowanie konieczności zakupu materiału jedynie „na oko” lub z miarką taśmową i ołówkiem ręku może być nie do końca precyzyjne. Laserowy pomiar odległości pozwoli na oszczędzenie materiałów, pieniędzy i czasu poświęconego na dokupowanie brakującej części materiałów. Narzędzie pozwoli też lepiej rozplanować wszelkie prace.

Znaczna część z dostępnych dalmierzy została wyposażona w czytelne wyświetlacze, z których szybko odczytasz zrealizowany pomiar. Dzięki wbudowanej funkcji pamięci w niektórych modelach możesz zapisać kolejne wyniki. To niezwykle potrzebna opcja podczas zbierania pomiarów większej powierzchni, porównywania zebranych danych lub po prostu w sytuacji, kiedy zapomnisz zanotować jeden z wyników. Wystarczy sprawdzić go w pamięci urządzenia – bez konieczności kolejnego mierzenia.

JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWE URZĄDZENIE?

Wybór odpowiedniego do potrzeb dalmierza nie jest zadaniem trudnym. Warto przed podjęciem decyzji odpowiedzieć sobie na kilka pytań. W jakich warunkach będzie wykorzystywany dalmierz laserowy? Na zewnątrz czy wewnątrz? Z zasady każdy, nawet najprostszy, dalmierz sprawdzi się do prac wewnątrz, jednak nie każdy będzie odpowiedni do prac w terenie.

Do pomiarów odległości i innych parametrów w mieszkaniu lub pomieszczeniach magazynowych z pewnością wystarczy dalmierz o niedużym zasięgu. Chcąc jednak wykonać pomiary odległości na zewnątrz, które posłużą na przykład do ustawienia i montażu ogrodzenia, powinieneś zaopatrzyć się w laserowy miernik odległości wyposażony w celownik. Ułatwi on wybór celu pomiaru, który będzie precyzyjny i oddalony nawet o czterdzieści, pięćdziesiąt metrów.

Chcąc wybrać model do użytku zewnętrznego, warto poszukać urządzenia, które będzie wykonane z materiałów odpornych na działanie skrajnych warunków atmosferycznych. Dobrym wyborem będzie stal nierdzewna lub tworzywo sztuczne.

ŁĄCZENIE Z INNYMI URZĄDZENIAMI

Oferta dalmierzy laserowych obfituje w urządzenia proste i podstawowych funkcjach, ale także takie, które są przeznaczone dla osób zawodowo zajmujących się budownictwem i remontami. Niektóre modele urządzeń posiadają wbudowane łącze Bluetooth, dzięki któremu można bezprzewodowo przesyłać dane pomiarowe do smartfona, tabletu czy laptopa. Dysponując oprogramowaniem przenoszącym pobrane wymiary na szkic obiektu, możesz w szybki sposób otrzymać model powierzchni.

Taki profesjonalny sprzęt jest świetnym uzupełnieniem urządzeń firm, ale i osób prywatnych, które chcą w sposób jak najbardziej profesjonalny i wydajny ułatwić sobie pracę.

W Castoramie zaopatrzysz się w dalmierze dostępne w zestawie z pokrowcem, co zaoszczędzi Ci dodatkowych zakupów. W jednym miejscu znajdziesz zarówno narzędzie, jak i dostosowany i dopasowany do niego futerał. Większość przygotowanych przez nas modeli jest zasilana bateriami, które kupisz w praktycznie każdym sklepie. W naszym asortymencie znajdziesz modele o zróżnicowanych parametrach. Dzięki temu szybko wybierzesz model, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.