Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia pomiarowe

Strzałka w prawo

Mierniki i próbniki

Strzałka w prawo

Mierniki elektryczne

Strzałka w prawo

Mierniki elektryczne

Mierniki elektryczne to grupa urządzeń służących do pomiaru różnego rodzaju parametrów elektrycznych. W skład tej kategorii wchodzą między innymi woltomierze, amperomierze, ohmmetry, a także mierniki częstotliwości czy temperatury. Mierniki elektryczne wykorzystywane są na co dzień przez elektryków, elektroników oraz mechaników samochodowych i są niezbędne przy naprawie lub konserwacji urządzeń elektrycznych.

Filtry

Mierniki elektryczne

Mierniki elektryczne to grupa urządzeń służących do pomiaru różnego rodzaju parametrów elektrycznych. W skład tej kategorii wchodzą między innymi woltomierze, amperomierze, ohmmetry, a także mierniki częstotliwości czy temperatury. Mierniki elektryczne wykorzystywane są na co dzień przez elektryków, elektroników oraz mechaników samochodowych i są niezbędne przy naprawie lub konserwacji urządzeń elektrycznych.

11 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Mierniki i próbniki

Wyświetlanie 11 z 11 produktów

Mierniki elektryczne i detektory

W tym dziale zaopatrzysz się w niezbędne narzędzia pomiarowe, w tym mierniki elektryczne. Dostępne akcesoria zostały wyposażone w praktyczny ekran, z którego szybko odczytasz wykonany pomiar. Proponowane przez nas mierniki znajdą szerokie zastosowanie podczas prac remontowo-budowlanych, bo przy ich użyciu możesz zmierzyć poziom napięcia instalacji elektrycznej.

Niewielkie, elektroniczne urządzenia powinny się znaleźć nie tylko na wyposażeniu profesjonalistów. Warto mieć je w swojej domowej skrzynce narzędziowej. Miernik elektryczny jest łatwy w obsłudze i pozwala wstępnie zdiagnozować pracę instalacji oraz wielu urządzeń. Dzięki niemu dowiesz się m.in., czy awaria domowych sprzętów wynika z problemu w Twoim mieszkaniu, czy też może jej przyczyna leży gdzieś indziej.

Oprócz mierników w ofercie mamy detektory oraz wykrywacze, które umożliwią wykrycie zarówno drewna, metalu, jak i przewodów elektrycznych. Proponujemy także wykrywacze profili, charakteryzujące się dużą głębokością wykrywania instalacji. Większość z oferowanych przez nas artykułów jest wielofunkcyjna, co pozwoli na ich zastosowanie podczas różnego rodzaju prac monterskich oraz naprawczych.

W tym dziale możesz zaopatrzyć się również w laser krzyżowy, pomocny podczas wyznaczania linii pionowych oraz poziomych. Duża część znajdujących się w Castoramie produktów jest zasilana na baterie, łatwo dostępne w większości sklepów.

Mierniki elektryczne – wielofunkcyjne urządzenia pomiarowe

Mierniki elektryczne to wielofunkcyjne urządzenia, których zadaniem jest dokonywanie różnych pomiarów. W zależności od możliwości konkretnego urządzenia, zmierzysz prąd, moc, napięcie, rezystancję, a także poziom wilgotności. Miernik elektryczny służy więc do mierzenia różnych wielkości fizycznych. Ze względu na swoją uniwersalność znajduje zastosowanie we wszystkich dziedzinach, które wykorzystują właściwości energii elektrycznej.

Każdy miernik cyfrowy składa się z ekranu, na którym wyświetla się wartość pomiaru, oraz gniazda wejściowego, do którego wprowadza się przewody umożliwiające diagnostykę instalacji. W sklepach Castorama znajdziesz idealny dla siebie miernik cyfrowy do pomiaru różnych wartości fizycznych. Sprawdź sam jak duży masz wybór!

Rodzaje mierników elektrycznych i detektorów

Miernik elektryczny do pomiaru energii to najpopularniejszy rodzaj urządzeń tego typu. Za tę popularność odpowiada powszechność wykorzystywania energii elektrycznej w niemal wszystkich gałęziach przemysłu, a także w domach. Dlatego główną zaletą mierników elektrycznych jest ich uniwersalność. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim amperomierze, omomierze, woltomierze oraz watomierze, z których każdy jest przeznaczony do pomiaru innych jednostek energii. Miernik cyfrowy służy też do wykrywania oraz diagnozowania uszkodzeń w instalacjach elektrycznych.

Drugim, po miernikach elektrycznych, powszechnie używanym urządzeniem pomiarowym są mierniki ciśnienia. Wywodzące się od tradycyjnych barometrów, współcześnie wykorzystywane są nie tylko do pomiarów ciśnienia atmosferycznego, ale także tego zamkniętego w oponach aut i rowerów, jak również ciśnienia paliwa czy też krwi.

Trzecim popularnym urządzeniem pomiarowym są mierniki wilgotności, które przydają się głównie w pracach budowlanych oraz we wszelkich pomieszczeniach. Dzięki nim ocenisz chociażby poziom wilgotności powietrza w swoim mieszkaniu. To szczególnie istotne w takich miejscach, jak spiżarnie i schowki na drewno, gdzie duży poziom wilgotności jest zdecydowanie niepożądany.

Producenci wyposażają swoje oferty także w uniwersalne multimetry, czyli mierniki służące do wykonywania pomiarów różnych wartości. Co więcej, nowoczesne multimetry potrafią realizować kilka pomiarów w tym samym czasie i zapisywać je w swojej pamięci.

Detektor przewodów, powszechnie określany jako wykrywacz kabli, jest natomiast urządzeniem, które pozwoli Ci wykryć ukryte pod warstwą tynku przewody bez niszczenia powierzchni ściany. Do poszukiwania drewnianych oraz metalowych elementów doskonale posłuży wykrywacz metalu, drewna i przewodów DMP.

Zastosowanie mierników elektrycznych w motoryzacji

Zastosowań mierników elektrycznych jest tak dużo, że nie sposób wyliczyć ich wszystkich. Multimetry czy miernik cyfrowy są chętnie wykorzystywane do sprawdzania prawidłowego funkcjonowania instalacji elektrycznych w samochodach i innych pojazdach mechanicznych. Pomagają sprawnie wykrywać usterki oraz je diagnozować. Jeśli w Twoim aucie nie działa akumulator, dzięki multimetrowi sprawdzisz, czy winna jest bateria, czy może alternator.

Warsztaty samochodowe powszechnie wykorzystują także udogodnienia oferowane przez mierniki ciśnienia. Za ich pomocą szybko sprawdzisz, czy w oponie Twojego auta jest wystarczająca ilość powietrza. Odkryjesz także, czy nie została przebita, sprawdzając, czy stan ciśnienia na liczniku jest stabilny.

Chcesz kupić używany samochód? Jadąc na prezentację, weź ze sobą tester grubości lakieru. Zmierzysz nim grubość powłoki na elementach stalowych i z aluminium. Taki miernik elektryczny pozwoli Ci zweryfikować stan techniczny samochodu i historię wypadkową pojazdu. Dowiesz się, czy auto było powtórnie malowane lub czy karoseria została wymieniona.

Skontroluj wilgotność materiałów

Miernik wilgotności powinien znajdować się w każdym domu. Dzięki niemu sprawdzisz poziom wilgotności w swoich czterech kątach i dostosujesz go do optymalnych wartości. Zbyt suche powietrze wywołuje kaszel, duszności, a także wysuszenie skóry, która zaczyna uciążliwie swędzieć. Odpowiedni poziom wilgotności jest też potrzebny do prawidłowego wzrostu roślin i Twojego dobrego samopoczucia. Miernik wilgotności przyda się również w pomieszczeniach, w których za suche powietrze mogłoby zniszczyć zabytkowe meble.

Te urządzenia mają jeszcze więcej zastosowań. Miernik wilgotności przyda Ci się przed pracami remontowo-budowlanymi. W zaleceniach producentów odnośnie do malowania czy impregnacji powierzchni często pojawia się wskazanie o wilgotności materiału. Trudno zmierzyć go bez odpowiedniego sprzętu. Do pomiaru posłuży Ci właśnie miernik wilgotności.

Do czego służy miernik cęgowy?

Chcesz dokonać pomiaru prądu? Sięgnij po miernik cęgowy. Z pomocą tego niewielkiego urządzenia zmierzysz natężenie zmiennego i stałego prądu elektrycznego, płynącego w dowolnym obwodzie. Miernik cęgowy swoją nazwę bierze od budowy sprzętu. Zakończony jest on właśnie charakterystycznymi szczękami (cęgami), którymi musisz objąć przewód, aby dokonać pomiaru. Co ważne, wynik odczytasz bez konieczności przerywania obwodu czy odłączania go od głównego źródła zasilania. Nowoczesny miernik cęgowy często wzbogacony jest o dodatkowe funkcje. Oferuje też większą dokładność pomiaru.

Jaki miernik elektryczny wybrać?

Optymalnym wyborem będzie multimetr, który umożliwia wykonanie pomiarów różnych wartości. Przed zakupem upewnij się jednak, czy obejmuje także pożądaną przez Ciebie jednostkę miary. Uniwersalność urządzenia powinna być pierwszym czynnikiem, na jaki zwrócisz uwagę. Miernik elektryczny powinien być też bezpieczny i dokładny. Jeśli szukasz profesjonalnych urządzeń, zastąp multimetr miernikiem przeznaczonym do wykonywania pomiarów jednej wybranej wartości fizycznej. Takie rozwiązanie zalecamy jednak przede wszystkim firmom.