Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Spawanie

Strzałka w prawo

Druty spawalnicze

Strzałka w prawo

Druty spawalnicze

Drut spawalniczy to niezbędny element, który ma przy sobie osoba wykonująca spawanie. Jest więc podstawą w każdym procesie, gdy w grę wchodzi solidne połączenie materiałów.

Filtry

Druty spawalnicze

Drut spawalniczy to niezbędny element, który ma przy sobie osoba wykonująca spawanie. Jest więc podstawą w każdym procesie, gdy w grę wchodzi solidne połączenie materiałów.

8 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Spawanie

Wyświetlanie 8 z 8 produktów

Czym są druty spawalnicze?

Drut spawalniczy to niezbędny element, który ma przy sobie osoba wykonująca spawanie. Jest więc podstawą w każdym procesie, gdy w grę wchodzi solidne połączenie materiałów. To specjalnie wykonany produkt, którym skutecznie złączysz dwa inne elementy. Drut oporowy ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest użycie spawarki. Jest przydatny w sektorze budowlanym, przemysłowym, metaloplastyce i wielu innych.

Drut oporowy ma szczególne znaczenie dla powodzenia zadań przeprowadzanych z wykorzystaniem spawarki. Jest to najdelikatniejszy i bardzo słaby materiał, więc nie można pozwolić sobie na wybór niesprawdzonego wariantu, o nieznanych właściwościach. W tej kategorii znajdziesz popularne i cenione za trwałość spoiwa. Różnią się zastosowaniem i parametrami technicznymi.

Każdy drut spawalniczy jest dostępny w zwojach, co ułatwia ich podawanie w trakcie wykonywania spawania. Obecnie produkowane druty to najwyższej jakości produkty, które znacznie ułatwiają pracę. Ich konstrukcja nie powoduje odprysków, co może mieć ogromne znaczenie dla powodzenia wykonanego spawania. Drut spawalniczy najczęściej wykonywany jest ze stali. Wyróżnia się solidną konstrukcją.

Druty są także dostępne w formie zamkniętego bębna. To świetne rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Najważniejszą zaletą tego produktu jest to, że podczas spawania drut oporowy pozostaje całkowicie w opakowaniu, co chroni użytkownika przed porażeniem prądem. Warto wiedzieć, że w trakcie pracy ten element jest pod napięciem, co jest niebezpieczne. Każda metoda spawania wymaga zastosowania innego rodzaju druta. Do technologii MIG i MAG nadaje się wcześniej wspomniany produkt nawinięty na bęben lub szpulę. Oprócz tego w naszym asortymencie znajdziesz także druty samoosłonowe.

Druty spawalnicze, dzięki którym wykonasz solidne łączenie

Drut oporowy jest niezbędny podczas wykonywania spawania. To spoiwo, za pomocą którego połączysz dwa inne elementy. Korzyścią z zastosowania odpowiedniego drutu jest przede wszystkim efekt Twojej realizacji. Obecnie spawanie w niektórych pracach zastępuje łączenia za pomocą nitownicy. To szybki i lepszy sposób na zespolenie ze sobą materiałów. Korzystając ze spawania, możesz wykonać prace budowlane, remontowe, dekarskie i wiele innych.

Spawanie to także ceniona metoda w metaloplastyce. Wszelkie stojaki na kwiaty, rzeźby stalowe lub aluminiowe wymagają połączenia ze sobą części konstrukcyjnych. Właśnie do takich zadań najlepiej sprawdzi się spawarka i drut oporowy. Zespolenie elementów wpłynie także na estetykę wykonanej realizacji, dzięki czemu unikniesz mocowania poszczególnych części poprzez wkręty.

Drut oporowy przyda Ci się również podczas wykonywania lub naprawy instalacji w budynku. Stalowe lub aluminiowe rury nieraz ulegają rozszczelnieniu. W przypadku tych wykonanych z tworzywa można zastosować zgrzewanie, a przy solidniejszych warto wybrać spawanie. Ten sposób łączenia lub naprawy rur sprawi, że pozbędziesz się przecieków na długości. Zanim jednak zabierzesz się do pracy, pamiętaj o tym, by odciąć dopływ wody lub gazu.

Jak wybrać odpowiedni drut spawalniczy?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego drutu oporowego? Przede wszystkim sprawdź, czy nadaje się on do wybranej przez Ciebie metody. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze spawaniem, to dobrym rozwiązaniem będzie drut samoosłonowy. Na początku drogi z tego typu pracą jest to praktyczny zakup. Wariant, jak sama nazwa wskazuje, wyróżnia się tym, że podczas topnienia sam wytwarza osłonę spoiny. Korzystanie z tego drutu nie wymaga specjalnych umiejętności i daje dobre efekty.

Druty do lutowania i spawania są niezbędnymi elementami wykorzystywanym podczas prac naprawczych w Twoim domu i warsztacie. Castorama oferuje pełną ofertę drutów spawalniczych do reperowania rur, naprawy różnego rodzaju instalacji oraz do prac hobbystycznych. Produkty dostępne w tej kategorii zostały zaprojektowane do spawania szerokiej gamy materiałów o różnych grubościach – oferujemy druty do spawania miedzi, stali, cyny, mosiądzu.

Prawidłowy dobór drutu do spawania metodą MIG/MAG i TIG zwiększy wydajność i skuteczność pracy oraz skróci czas jej trwania. W naszej ofercie znajdziesz druty spawalnicze do wykonywania różnego rodzaju spawów z szerokim zakresem średnic oraz o zróżnicowanych parametrach. Produkty te dają wiele możliwości – z ich pomocą połączysz ze sobą zepsute elementy lub stworzysz całkiem nową konstrukcję ze stali.

Każdy drut do migomatu wyróżnia się odpowiednią grubością. Ten parametr ma duże znaczenie podczas pracy – konieczne jest dostosowanie spoiwa do rodzaju blachy lub materiału. Dla przykładu drut do migomatu 0,8 mm nadaje się do obróbki blach 1 mm. Z kolei do blachy o grubości 16 mm nadaje się spoiwo 2 mm.

Oferujemy także pręty do spawania gazowego acetylenowo-tlenowego. Dostępnych jest wiele kombinacji drutów do spawania łukiem krytym techniką jedno- i wielościegową, które nadają się zarówno do zastosowań automatycznych, jak i półautomatycznych.