Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Spawanie

Strzałka w prawo

Akcesoria do spawania

Strzałka w prawo

Akcesoria do spawania

Spawanie to jeden z procesów, w których dokładność i precyzja nie zależy jedynie od umiejętności spawacza. Mają na nie wpływ także akcesoria do spawania.

Filtry

Akcesoria do spawania

Spawanie to jeden z procesów, w których dokładność i precyzja nie zależy jedynie od umiejętności spawacza. Mają na nie wpływ także akcesoria do spawania.

94 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Spawanie

Wyświetlanie 24 z 94 produktów

Załaduj więcej

Akcesoria spawalnicze – dla bezpiecznej i efektywnej pracy

Spawanie to czynność, która wymaga ponadprzeciętnej wprawy i ostrożności. Na łączone elementy działają podczas jej wykonywania bardzo wysokie temperatury. Najbardziej istotną kwestią jest zatem bezpieczeństwo spawacza. Właśnie dlatego środki ochrony osobistej to akcesoria spawalnicze, których nie może zabraknąć na miejscu pracy. Bez nich przeprowadzenie spawania jest nie tylko niebezpieczne, ale wręcz niemożliwe.

Spawanie to jeden z procesów, w których dokładność i precyzja nie zależy jedynie od umiejętności spawacza. Mają na nie wpływ także akcesoria do spawania. Jeżeli przed przystąpieniem do pracy zadbasz o dopasowanie ich do swoich potrzeb, łączenie elementów przebiegnie sprawniej. W tej kategorii znajdziesz bogaty wachlarz produktów, dzięki którym zadanie będzie wykonane szybciej i efektywniej.

W naszym bogatym asortymencie znajdują się wszystkie akcesoria dla spawacza, w które powinieneś się zaopatrzyć. Należy do nich maska spawalnicza, przyłbica, tarcze oraz szybki, które pozwolą na odpowiednią ochronę oczu i twarzy przed drobinkami gorących metali oraz promieniowaniem cieplnym. Zaciski masowe dadzą mocne połączenie z materiałem. Kable spawalnicze gwarantują bezpieczny i stały przesył gazów w miejsce spawania. Uchwyt spawalniczy zwiększy Twoją odległość od niebezpiecznych iskier. Reduktor pozwoli Ci zużywać minimalną ilość gazu, a grot do lutownicy umożliwi wykonanie trwałego spojenia. Sprawdź także pozostałe akcesoria spawalnicze z naszego marketu.

Akcesoria spawalnicze – do czego Ci się przydadzą?

Mimo różnorodności typów i zastosowań, wszystkie akcesoria spawalnicze łączy jedno – mają za zadanie uczynić Twoją pracę efektywną i bezpieczną. W czym mogą pomóc Ci poszczególne narzędzia?

Uchwyt spawalniczy to produkt przydatny podczas pracy metodą MIG/MAG. Podłącza się go bezpośrednio do półautomatu. Dzięki dużej długość możesz sięgnąć nim nawet do odległych i trudno dostępnych miejsc. Jego rozmiary sprawiają, że rośnie poziom Twojego bezpieczeństwa – uchwyt zwiększa bowiem Twoją odległość od iskier.

Maska spawalnicza to jeden z podstawowych akcesoriów każdego spawacza. Ochrona oczu jest sprawą priorytetową podczas spawania. W tej pracy łatwo o czasowe lub trwałe uszkodzenie wzroku. Maska spawalnicza oraz przyłbica z ciemnymi szybkami umożliwią Ci swobodne spawanie bez obaw o zdrowie.

Nie mniej ważne są przewody spawalnicze. Gwarantują one płynny i niezakłócony przesył gazu, co bezpośrednio przekłada się na wydajną pracę. Pomogą Ci zapewnić odpowiednie ciśnienie i są w pełni bezpieczne.

Zadbaj o swoją wygodę i precyzję pracy! Wybierz akcesoria dla spawacza – kątowniki i wsporniki, które ułatwią Ci dostęp do elementu poddawanego obróbce. Posłużą Ci one jako uchwyt, dzięki któremu możesz podnieść i ustawić spawane miejsce pod wygodnym kątem.

Na przydatne akcesoria dla spawacza składa się także reduktor do argon/CO2. Dzięki niemu jesteś w stanie precyzyjnie ustawić ciśnienie i oszczędzić gaz. Odpowiednie zabezpieczenia dbają o Twoją ochronę. Wykonanie z trwałych materiałów pozwala używać go w trudnych warunkach, w jakich przeprowadzane jest spawanie.

W tej kategorii znajdziesz nie tylko akcesoria spawalnicze. Podczas spajania dwóch materiałów konieczny może być także grot do lutownicy. Umożliwi Ci on prawidłowe łączenie bardzo małych metalowych obiektów. Szybko się nagrzewa, przez co Twoja praca zachodzi sprawnie i efektywnie.

Akcesoria spawalnicze – które wybrać?

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz produktów. Jak rozpoznać, które akcesoria spawalnicze będą dobrze dopasowane do Twoich potrzeb? Które akcesoria do spawania cieszą się największą popularnością?

Maska spawalnicza to jeden z podstawowych elementów wyposażenia spawacza. Na rynku istnieją dwa jej rodzaje: pasywna oraz automatyczna (samościemniająca). Ta pierwsza doskonale sprawdzi się podczas spawania migomatem lub metodą MMA. Jest niedroga i łatwa w obsłudze. Niestety po wygaszeniu łuku spawacz może odnosić wrażenie głębokiej ciemności, co utrudnia pracę. Z kolei jaśniejszy łuk może być przyczyną bólu oczu. Ponadto po każdym spawaniu należy ją ściągać lub podnosić, co spawacze często uznają za uciążliwe.

Droższą, ale wygodniejszą opcją są przyłbice automatyczne. W momencie zapalenia się łuku spawalniczego przepuszczanie światła ulega znacznemu zredukowaniu. Czujniki optyczne i elektromagnetyczne sprawiają, że ekran ciekłokrystaliczny ustawia się w danym położeniu, rozjaśniając i przyciemniając obraz. Warto ponadto sprawdzić parametry przyłbicy – klasę optyczną, różnice w przepuszczalności oraz rozproszenie światła.

Na niezbędne akcesoria spawalnicze składają się także odpowiednie kable spawalnicze. Są one potrzebne podczas pracy o różnym stopniu zaawansowania. Parametry, na jakie należy zwrócić uwagę, to średnica, rezystancja i długość. Dobrej jakości przewody spawalnicze w osłonie gumowej nie ulegają skręcaniu, a także wykazują się odpornością na załamania i działanie wysokich temperatur, jakich nie da się uniknąć podczas spawania. Wybierz odpowiednie akcesoria do spawania z oferty naszego sklepu!