LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Neony do domu – zalety, rodzaje, zastosowanie

Neony ponownie wracają do łask. Jest to połączenie nowoczesności z klasyką. Ich zastosowanie jest rozwiązaniem, dzięki któremu możesz odnowić pomieszczenia własnego domu, biura, a nawet firmy uzyskując przy tym naprawdę imponujący efekt. Jak to zrobić? Podpowiedź znajdziesz poniżej!

Przejdź do następnych akapitów:

Neony do domu – dlaczego warto na nie postawić? 

Neony to doskonały pomysł na nadanie wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Są rozwiązaniem, które przyciąga wzrok oraz stanowi świetny dodatek do każdego rodzaju pomieszczeń – salonu, sypialni, a nawet kuchni. Wykorzystanie ich w przestrzeniach codziennego użytku nada im klimatyczny i bardziej przytulny charakter.  

W mieszkaniu neon będzie stanowił oświetlenie pomocnicze, również i w tej roli doskonale się sprawdzi. Niewątpliwie jego zaletą jest również oszczędność energetyczna. Musisz wiedzieć, że w przypadku efektywności oświetlenia białe neony wyprzedzają nawet lampki LED. Ich zapotrzebowanie energetyczne jest większe, jednak ilość światła w lumenach na zużytą porcję prądu stawia je poniżej lamp fluorescencyjnych. 

Ich atutem jest również możliwość wyboru odpowiedniego rozwiązania do własnego wnętrza. Plastyczność neonu sprawia, że obecnie możesz znaleźć wiele opcji tego produktu. Dostępne są zarówno duże, migające znaki, jak i giętka rurka, która jest wodoodporna. Dzięki temu możesz ją zainstalować dosłownie w każdym miejscu. Lampy z neonem są niezwykle wytrzymałe. Mogą one świecić światłem ciągłym nawet przez 300 dni.

neony-do-domuneony-do-domuneony-do-domuneony-do-domu

Neon do domu – rodzaje

Lampy neonowe kojarzą się przede wszystkim z wielobarwnymi ozdobami w pubach czy nad restauracjami. Obecnie jednak dzięki temu, że produkt jest dostępny w wielu różnych formach, możesz zdecydować się również na jego instalację w swoim domu. Jak wygląda oferta rynkowa? Sposobów jest naprawdę wiele!

Pierwszym wyjściem jest giętki neon do domu w wielokolorowych rurkach. Produkt jest zazwyczaj dostępny w wielu rozmiarach. Możesz nim obramować jakieś przedmioty lub stworzyć emblemat bądź napis na ścianie. Doskonale sprawdzi się również jako źródło światła. W tym przypadku możesz go zastosować jako tło w gablocie. Ten neon na ścianę do domu mocuje się przy pomocy gwoździ lub kleju. 

Możesz się również zdecydować na całe znaki, które wcześniej były wykorzystywane w celach reklamowych. Jeśli nie spełniają już swojej pierwotnej roli, masz okazję, by dać im drugie życie. Takie rozwiązanie to niedroga inwestycja. Bardzo często znaki reklamowe możesz nabyć na rynku wtórnym za niewielkie pieniądze. Do tego rodzaju neonów potrzebujesz odpowiedniego zasilania. Musisz również uważać podczas montażu. Potrzebne Ci będą do tego naprawdę solidne kołki

Innym rozwiązaniem jest autorski projekt. Jeśli nie chcesz na swojej ścianie używanej reklamy, możesz skorzystać z usług specjalnych pracowni. Jeszcze nie tak dawno tego rodzaju firmy obsługiwały wyłącznie przedsiębiorców, jednak obecnie celują również w klientów indywidualnych. Możesz udać się do jednej z nich ze swoim projektem. Wiele z nich akceptuje również szkice czy rysunki, które stanowią zarys koncepcji. Na ich podstawie tworzą odpowiedni projekt. 

Ostatni rodzaj to jarzenie, które umieszczane są w klasycznych, zwykłych szarych tubach. To rozwiązanie również prezentuje się naprawdę elegancko. Doskonale sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnym stylu.

neony-do-domuneony-do-domuneony-do-domuneony-do-domu

Neon w mieszkaniu – nasze inspiracje i porady

Trendy w modzie bardzo szybko się zmieniają. Neony do domu to rozwiązanie niezwykle popularne w ostatnim czasie. Możesz je wykorzystać praktycznie w każdym wnętrzu, jednak najlepiej będą się prezentować w pomieszczeniach utrzymanych w nowoczesnym, industrialnym stylu. 

Sprawdź również: Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę.

Neony w domu – gdzie je powiesić?

Neon w mieszkaniu warto powiesić na ciemnej ścianie np. w pokoju gościnnym lub w kuchni. Dzięki temu lampa czy napis już z daleka będą widoczne. W ten sposób podkreślisz wyrazistość całego pomieszczenia. Możesz jednak powiesić neon w domu na jasnej ścianie. Takie rozwiązanie jest równie ciekawe. Wówczas pokój zyska zupełnie nowe oblicze po zmroku, gdy zapalisz lampę. 

Jak już wiesz, neony do domu, mogą występować pod różnymi postaciami. Niezależnie od rodzaju, na który się zdecydujesz – jest to element typowo dekoracyjny. Neon w pokoju to sposób, dzięki któremu możesz stworzyć niepowtarzalny klimat. Jest rozwiązaniem, które możesz wykorzystać np. w pokoju swojego dziecka. Dyskretny neon oraz jego lekko padające światło z pewnością pomogą Ci stworzyć w tym pomieszczeniu doskonałą atmosferę. 

Sypialnia również może być dobrym miejscem, by powiesić neon. Ciekawy napis np. Love lub kształt serca sprawi, że miejsce nabierze odpowiedniej atmosfery. Szczególnie warto się na niego zdecydować, jeśli masz do dyspozycji dużą, wolną przestrzeń. Wówczas światło będzie rozchodzić się po całym pokoju. 

Rozwiązanie tylko do domów prywatnych?

Nic bardziej mylnego! Neony to świetny wybór do domu, jednak doskonale sprawdzą się również w Twoim biurze czy firmie. Lampy czy napisy to dokonały sposób, by wyróżnić się na tle konkurencji. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, zwłaszcza że większość przedsiębiorców obecnie korzysta z drukowanych billboardów. Dzięki neonom możesz przyciągnąć uwagę wielu klientów. To również sposób na zmotywowanie pracowników. Podświetlany napis motywacyjny czy humorystyczny? Brzmi ciekawie. Pamiętaj jednak, aby w tym wszystkim zachować umiar. Celuj w stonowane kolory oraz kształty.

Data publikacji: 18.11.2014

Data aktualizacji: 05.10.2022