Produkty

Nowoczesne oświetlenie do salonu - oczko LED

Nowoczesne oświetlenie do salonu - oczko LED

Oświetlenie LED coraz śmielej wkracza do naszych domów i mieszkań. Co stoi za jego sukcesem oraz dlaczego warto zainteresować się takim rozwiązaniem? W tym artykule dowiesz się, jakie nowoczesne oświetlenie do salonu wybrać i jak wykorzystać je do aranżacji wnętrz.

Przejdź do następnych akapitów:

Nowoczesne oświetlenie do salonu – jakie wybrać?

oświetlenie do salonu

Klasyczne żarówki wychodzą z użycia – nie tylko ze względu na swoje technologiczne ograniczenia, ale też nowe, restrykcyjne przepisy związane z ochroną środowiska. To zmiana z korzyścią dla Ciebie. Alternatywne rozwiązania są nie tylko bardziej wydajne, ale przede wszystkim stylowe. Jeśli nadal korzystasz z tradycyjnych lamp i żarówek, najwyższa pora, by zadbać o nowoczesne oświetlenie do salonu.

Wybór rozwiązań jest dość ograniczony – do wyboru masz starszego typu świetlówki lub bardziej nowoczesne oświetlenie LED. Salon to miejsce, w którym pierwszy typ żarówek będzie prezentował się po prostu mniej estetycznie. Także same świetlówki nie są zbyt ekologicznym rozwiązaniem ze względu na opary rtęci i argonu, które są niezbędne do ich działania (a co dopiero mówić o bezpieczeństwie!). Oświetlenie do salonu typu LED jest nie tylko bardziej estetyczne, ale też pozwala na swobodne wzbogacanie aranżacji.

Oświetlenie LED – salon

oświetlenie led do salonu

Prawdopodobnie to właśnie salon jest Twoją domową oazą wypoczynku. Niezwykle istotnym jest, byś zadbała o swój komfort, gdy przebywasz w tym pomieszczeniu. Jak urządzić salon, by był nie tylko przytulny, ale i estetyczny?

Oczko halogenowe LED pozwoli Ci w łatwy sposób stworzyć układ oświetlenia, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby i który jednocześnie będzie niezwykle funkcjonalny. Możesz wykorzystać je między innymi do nastrojowego oświetlenia domowej biblioteczki lub okolic fotela, w którym lubisz siedzieć z lampką wina.

Nowoczesne oświetlenie do salonu przede wszystkim pozwala Ci ograniczyć ilość światła w pomieszczeniu. Starsze systemy oświetlenia dosłownie zalewają pokój blaskiem, który wcale nie musi być pożądany. Oczko LED pozwala na oświetlenie konkretnej części pomieszczenia. Nie chcesz oglądać telewizji w całkowitej ciemności? To właśnie oświetlenie do salonu LED pozwoli na doświetlenie salonu, które – przy odpowiednim ustawieniu – będzie dyskretne, ale zarazem pozwalające na pójście na przykład do kuchni bez bolesnego obijania się o szafki.

Pamiętaj też, że oczko halogenowe LED cechuje się ogromną żywotnością (nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin), a także zużywa bardzo mało prądu – w tradycyjnych żarówkach marnowane na ciepło jest nawet 95% energii! Dodatkowo systemy LED nie potrzebują czasu na rozgrzanie się – świecą od razu z pełną mocą. Jednostkowy wyższy koszt zakupu żarówek LED szybko okaże się niewielkim wydatkiem w świetle długofalowych oszczędności.

Oczko LED – jak z jego pomocą odmienić wnętrze salonu?

Jak urządzić salon z pomocą oświetlenia LED? Możliwości są praktycznie nieograniczone – uważaj tylko, by nie przesadzić z liczbą źródeł światła. Zbyt duże jego natężenie raczej nie pomoże Ci w komfortowym wypoczynku.

Oczko LED może być doskonałym elementem aranżacji Twojego salonu. Z jego pomocą w łatwy sposób wyeksponujesz część wystroju wnętrza. Możesz nim podświetlić na przykład obraz czy zegar, by zawsze znać godzinę bez spoglądania na ekran smartfona. Zastanów się, które elementy ściany chcesz doświetlić, i wybierz oświetlenie LED. Salon zdecydowanie zyska na tym wizualnie.

Pamiętaj jednak, by do takich dekoracyjnych zastosowań wybrać modele o mniejszym natężeniu światła – a może i kolorowej, przyjemnej dla oka barwie? Być może w ogóle zrezygnujesz z oświetlenia pod sufitem i postanowisz oświetlić salon za pomocą diod zamontowanych na ścianach? Nowoczesne oświetlenie do salonu to doskonała dekoracja nowoczesnych, przytulnych aranżacji.

To Ty najlepiej wiesz, jak urządzić salon w Twoim domu. Może przemyślisz wybranie lamp, które rzucają na ściany fantazyjne wzory? Nowoczesne oświetlenie do salonu pozwoli Ci osiągnąć taki efekt bez konieczności przebudowywania całego pomieszczenia i kładzenia skomplikowanych instalacji elektrycznych.

Data publikacji: 11.02.2019
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Szybki montaż opraw halogenowych

Szybki montaż opraw halogenowych
Halogeny zostały docenione z kilku powodów, przede wszystkim dlatego, że dają mocne światło i nie zużywają tak dużo energii jak inne żarówki. Są także...
Czytaj więcej

Marzy Ci się nowoczesny przedpokój? Zobacz, jak go urządzić

Marzy Ci się nowoczesny przedpokój? Zobacz, jak go urządzić
Przedpokój doskonały to taki, który nie stoi na drodze do reszty domu, ale stanowi jej obiecujący początek. Masz nowoczesne mieszkanie? ...
Czytaj więcej

Rodzaje oświetlenia garażowego

Rodzaje oświetlenia garażowego
Garaż to pomieszczenie, które zwykło się oświetlać w nieco inny sposób niż salon, jadalnię oraz wszystkie inne pomieszczenia domowe. Tutaj oprócz aspe...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Nowoczesne oświetlenie do salonu - oczko LED