Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Nowoczesne oświetlenie do salonu – oczko LED

Oświetlenie LED coraz śmielej wkracza do naszych domów i mieszkań. Co stoi za jego sukcesem oraz dlaczego warto zainteresować się takim rozwiązaniem? W tym artykule dowiesz się, jakie nowoczesne oświetlenie do salonu wybrać i jak wykorzystać je do aranżacji wnętrz.

Nowoczesne oświetlenie do salonu – jakie wybrać?

Klasyczne żarówki wychodzą z użycia – nie tylko ze względu na swoje technologiczne ograniczenia, ale też nowe, restrykcyjne przepisy związane z ochroną środowiska. To zmiana z korzyścią dla Ciebie. Alternatywne rozwiązania są nie tylko bardziej wydajne, ale przede wszystkim stylowe. Jeśli nadal korzystasz z tradycyjnych lamp i żarówek to najwyższa pora, by zadbać o nowoczesne oświetlenie do salonu.

Wybór rozwiązań jest dość ograniczony – do wyboru masz starszego typu świetlówki lub bardziej nowoczesne oświetlenie LED. Salon to miejsce, w którym pierwszy typ żarówek będzie prezentował się po prostu mniej estetycznie. Także same świetlówki nie są zbyt ekologicznym rozwiązaniem ze względu na opary rtęci i argonu, które są niezbędne do ich działania (a co dopiero mówić o bezpieczeństwie!). Oświetlenie do salonu typu LED jest nie tylko bardziej estetyczne, ale też pozwala na swobodne wzbogacanie aranżacji.

oświetlenie do salonuoświetlenie do salonuoświetlenie do salonuoświetlenie do salonu

Oświetlenie LED w salonie

Prawdopodobnie to właśnie salon jest Twoją domową oazą wypoczynku. Niezwykle istotne jest, byś zadbał o swój komfort, gdy przebywasz w tym pomieszczeniu. Jak urządzić salon, by był nie tylko przytulny, ale i estetyczny?

Oczko halogenowe LED pozwoli Ci w łatwy sposób stworzyć układ oświetlenia, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby i który jednocześnie będzie niezwykle funkcjonalny. Możesz wykorzystać je między innymi do nastrojowego oświetlenia domowej biblioteczki lub okolic fotela, w którym lubisz siedzieć z filiżanką herbaty i dobrą książką.

Nowoczesne oświetlenie do salonu przede wszystkim pozwala Ci ograniczyć ilość światła w pomieszczeniu. Starsze systemy oświetlenia dosłownie zalewają pokój blaskiem, który wcale nie musi być pożądany. Oczko LED pozwala na oświetlenie konkretnej części pomieszczenia. Nie chcesz oglądać telewizji w całkowitej ciemności? To właśnie oświetlenie do salonu LED pozwoli na doświetlenie salonu, które – przy odpowiednim ustawieniu – będzie dyskretne, ale zarazem pozwalające na pójście na przykład do kuchni bez bolesnego obijania się o szafki.

Pamiętaj też, że oczko halogenowe LED cechuje się ogromną żywotnością (nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin), a także zużywa bardzo mało prądu – w tradycyjnych żarówkach marnowane na ciepło jest nawet 95% energii! Dodatkowo systemy LED nie potrzebują czasu na rozgrzanie się – świecą od razu z pełną mocą. Jednostkowy wyższy koszt zakupu żarówek LED szybko okaże się niewielkim wydatkiem w świetle długofalowych oszczędności.

oświetlenie led do salonuoświetlenie led do salonuoświetlenie led do salonuoświetlenie led do salonu

Oczko LED – jak z jego pomocą odmienić wnętrze salonu?

Jak urządzić salon z pomocą oświetlenia LED? Możliwości są praktycznie nieograniczone – uważaj tylko, by nie przesadzić z liczbą źródeł światła. Zbyt duże jego natężenie raczej nie pomoże Ci w komfortowym wypoczynku.

Oczko LED może być doskonałym elementem aranżacji Twojego salonu. Z jego pomocą w łatwy sposób wyeksponujesz część wystroju wnętrza. Możesz nim podświetlić na przykład obraz czy zegar, by zawsze znać godzinę bez spoglądania na ekran smartfona. Zastanów się, które elementy ściany chcesz doświetlić, i wybierz oświetlenie LED. Salon zdecydowanie zyska na tym wizualnie.

Pamiętaj jednak, by do takich dekoracyjnych zastosowań wybrać modele o mniejszym natężeniu światła – a może i kolorowej, przyjemnej dla oka barwie? Być może w ogóle zrezygnujesz z oświetlenia pod sufitem i postanowisz oświetlić salon za pomocą diod zamontowanych na ścianach? Nowoczesne oświetlenie salonu to doskonała dekoracja nowoczesnych, przytulnych aranżacji.

To Ty najlepiej wiesz, jak urządzić salon w Twoim domu. Może przemyślisz wybranie lamp, które rzucają na ściany fantazyjne wzory? Nowoczesne oświetlenie do salonu pozwoli Ci osiągnąć taki efekt bez konieczności przebudowywania całego pomieszczenia i układania skomplikowanych instalacji elektrycznych.