Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Bramy i ogrodzenia

Strzałka w prawo

Ogrodzenia z siatki

Strzałka w prawo

Siatka metalowa

Strzałka w prawo

Siatki plecione

Strzałka w prawo

Siatki plecione

Siatka ogrodzeniowa to jedno z akcesoriów, które z pewnością prędzej czy później okaże się potrzebne na Twojej działce lub w ogrodzie. Ma szereg zalet i niewysoką cenę, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością wśród naszych klientów.

Filtry

Siatki plecione

Siatka ogrodzeniowa to jedno z akcesoriów, które z pewnością prędzej czy później okaże się potrzebne na Twojej działce lub w ogrodzie. Ma szereg zalet i niewysoką cenę, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością wśród naszych klientów.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Siatka metalowa

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

Łatwa w montażu i trwała siatka ogrodzeniowa

Siatka ogrodzeniowa to jedno z akcesoriów, które z pewnością prędzej czy później okaże się potrzebne na Twojej działce lub w ogrodzie. Ma szereg zalet i niewysoką cenę, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością wśród naszych klientów. W naszym asortymencie znajdziesz siatki z różnych materiałów – tworzywa sztucznego, stali ocynkowanej oraz optymalnej opcji, łączącej dwie powyższe, czyli ze stali ocynkowanej powleczonej PVC.

Siatka ogrodzeniowa stalowa z otuliną wykonaną z PVC jest dobrze zabezpieczona przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, w tym niskich temperatur. Wiele z modeli odznacza się odpornością na promieniowanie ultrafioletowe, dzięki czemu nie blakną i na długo zachowują estetyczny wygląd, nawet stale narażone na ekspozycję na słońce.

W naszej ofercie znajduje się siatka ogrodzeniowa powleczona PVC zarówno ze stali ocynkowanej, jak i niezabezpieczonej. Ta pierwsza opcja daje podwójną ochronę przed korozją i odznacza się dużą wytrzymałością. Druga zaś jest dużo tańsza i doskonale sprawdzi się jako rozwiązanie tymczasowe.

Czym wyróżnia się siatka ogrodzeniowa pleciona? Ten typ siatki składa się ze splecionych ze sobą drutów. W odróżnieniu od siatki zgrzewanej, w tym przypadku ogniwa nie są ze sobą trwale połączone. Dzięki temu siatka nie jest sztywna, ale jednocześnie naciąganie jej wymaga dużej siły. Doskonale sprawdzi się zwłaszcza do odgrodzenia od sąsiada oraz zabezpieczenia mniej reprezentacyjnego tyłu posesji.

Siatka ogrodzeniowa – szybkie i skuteczne wydzielenie terenu

Jeżeli chcesz się cieszyć pięknymi grządkami czy rabatkami, nie zapomnij o ich odpowiednim zabezpieczeniu. Opieka nad roślinami z pewnością kosztowała Cię dużo pracy, a wtargnięcie zwierząt czy innych beztroskich nieproszonych gości obróciłoby wniwecz cały Twój trud. Tutaj przychodzi z pomocą siatka ogrodzeniowa pleciona.

Siatka do ogrodu skutecznie chroni ogród przed zniszczeniem. Dzięki oczkom odpowiedniej wielkości jednocześnie pozwala się cieszyć widokiem pięknych kwiatów. Wygląda dużo bardziej dekoracyjnie w takim otoczeniu niż ciężkie betonowe ogrodzenia. Łatwo dopasujesz jej kolor do swoich potrzeb, więc nie będzie się odznaczała wśród kwiatów.

Siatka ozdobna ogrodowa umożliwia estetyczne wyeksponowanie uprawianych roślin. Z tego względu sprawdzi się nie tylko w ogródku czy na działce, ale i przy osiedlowych rabatkach, trawnikach czy w parku. Siatka pleciona nie ogranicza także roślinom dostępu do promieni słonecznych niezbędnych im do prawidłowego rozwoju.

Siatka ozdobna ogrodowa może ponadto stanowić dekoracyjne rusztowanie dla roślin pnących. Masz w swoim ogródku wiciokrzewy, bluszcz pospolity lub powojnik? Całe ich piękno wydobędziesz poprzez posadzenie ich w pobliżu siatki, po której mogą się swobodnie piąć. Tak ozdobiona siatka pleciona ogrodzeniowa pomoże Ci także ochronić się przed spojrzeniami niepowołanych osób.

Siatka ogrodzeniowa – jaka będzie najbardziej odpowiednia?

Siatka ogrodzeniowa ma wiele zalet. Zadbaj o to, by zaspokoiła wszystkie Twoje oczekiwania. W naszym asortymencie znajdziesz modele, które różnią się między sobą kształtem, wysokością, wielkością oczek, grubością drutu, sposobem montażu, zabezpieczeniem przed korozją.

Czym się kierować przy wyborze siatki? Przede wszystkim zdecyduj, przez jaki czas ma Ci służyć Twoja nowa siatka do ogrodu. Inny model wybierzesz jako rozwiązanie tymczasowe, a inny jako stałe ogrodzenie. Stalowa siatka pleciona ogrodzeniowa wyróżnia się doskonałą wytrzymałością mechaniczną, ale koniecznie trzeba ją zabezpieczyć przed korozją. Świetnie nada się do stworzenia wybiegu dla psa. Jej wielką zaletą jest stosunkowo niska cena.

Jeżeli szukasz rozwiązania na lata, świetnie sprawdzi się w Twoim otoczeniu siatka ogrodzeniowa ze stali nierdzewnej powleczona PVC. Równomierna warstwa polichlorku winylu chroni ją przed pojawieniem się rdzy, działaniem wilgoci i uszkodzeniami mechanicznymi.

Sprawdź także grubość drutu w dostępnych modelach. Większa średnica oznacza większą solidność i sztywność. Wymaga jednak gęstszego ustawienia słupków ogrodzeniowych. Taka siatka pleciona będzie doskonałym wyborem, jeśli masz dużego psa – ogrodzenie nie będzie się odkształcać mimo częstego napierania i skoków na siatkę.

Rozmiar oczek to kwestia, którą należy dopasować do swoich potrzeb i gustu. W naszej ofercie znajdziesz oczka 50, 55, 60 i 65 mm. Im drobniejsze oczka, tym większa sztywność i waga siatki.

Zadbaj także o takie dobranie wysokości siatki, by odpowiadała ona Twoim oczekiwaniom. Najczęściej ogrodzenie ma od 1,5 do 1,8 metra, licząc od poziomu gruntu. Niezwykle istotną kwestią jest dokładne wyliczenie, ile siatki potrzebujesz. Długość podaje się w metrach bieżących.

Niezależnie od tego, które parametry wybierzesz, pamiętaj o prawidłowym montażu. W celu zapewnienia optymalnej trwałości siatka pleciona powinna zostać usztywniona w trzech miejscach – od góry, od dołu i na środku. W pobliżu słupów do dociągnięcia niezbędne będą pręty naciągowe, które wplata się w pierwsze oczka. Wszystkie potrzebne akcesoria znajdziesz w naszym asortymencie – sprawdź napinacze, obejmy napinające oraz słupki ogrodzeniowe.