Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Bramy i ogrodzenia

Strzałka w prawo

Ogrodzenia z siatki

Strzałka w prawo

Siatka metalowa

Strzałka w prawo

Siatki zgrzewane

Strzałka w prawo

Siatki zgrzewane

Siatka zgrzewana ogrodzeniowa wykonana jest ze stali, najczęściej ocynkowanej lub galwanizowanej. Taki drut jest odporny na korozję. Wiele modeli dodatkowo powleka się otuliną z PVC, co doskonale zabezpiecza przed działaniem szkodliwych czynników pogodowych, a zwłaszcza mrozów.

Filtry

Siatki zgrzewane

Siatka zgrzewana ogrodzeniowa wykonana jest ze stali, najczęściej ocynkowanej lub galwanizowanej. Taki drut jest odporny na korozję. Wiele modeli dodatkowo powleka się otuliną z PVC, co doskonale zabezpiecza przed działaniem szkodliwych czynników pogodowych, a zwłaszcza mrozów.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Siatka metalowa

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

Siatki zgrzewane – skuteczne zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi

Ogrodzenie to jeden z elementów, który posiada niemal każda działka. Do wyboru masz wiele produktów przeznaczonych do skutecznego wydzielenia terenu. Obok konstrukcji betonowych czy drewnianych dużą popularnością niezmiennie cieszy się siatka ogrodzeniowa zgrzewana. To doskonała alternatywa dla równie często spotykanych siatek plecionych. W odróżnieniu od tych drugich siatka ogrodzeniowa zgrzewana według wielu wyróżnia się bardziej estetycznym wyglądem.

Siatka zgrzewana ogrodzeniowa wykonana jest ze stali, najczęściej ocynkowanej lub galwanizowanej. Taki drut jest odporny na korozję. Wiele modeli dodatkowo powleka się otuliną z PVC, co doskonale zabezpiecza przed działaniem szkodliwych czynników pogodowych, a zwłaszcza mrozów. Warto szukać siatek odpornych na promieniowanie UV – dzięki temu masz szansę przez długie lata cieszyć się ogrodzeniem, które nie zmienia koloru z biegiem czasu mimo dużej ekspozycji na słońce. Warstwa polichorku winylu, jaką posiada siatka zgrzewana ogrodzeniowa, ma jeszcze jedną zaletę – taki element łatwo dopasujesz do Twoich potrzeb. Siatki zgrzewane występują zazwyczaj w trzech kolorach – ten najpopularniejszy to zielony, ale łatwo znaleźć także brązowe, czarne i w odcieniach szarości,

Jak wygląda siatka zgrzewana ocynkowana? Oczka tej siatki są formowane w kształt kwadratów lub prostokątów, a miejsce styku dwóch drutów jest zgrzane. Dzięki temu siatka odznacza się odpowiednią sztywnością. Jest zatem mniej elastyczna, ale przy tym również mniej podatna na odkształcenia oraz mocniejsza w porównaniu do siatki plecionej. Siatka zgrzewana na ogrodzenie jest ponadto łatwiejsza w montażu i najczęściej nie potrzeba do tego pomocy drugiej osoby.

Siatki zgrzewane – łatwy montaż i estetyka wykonania

Jesteś właścicielem domu letniskowego? Ogrodzenie posesji to jedno z zadań, które z pewnością prędzej czy później będą na Ciebie czekać. Siatka ogrodzeniowa zgrzewana świetnie się do tego nadaje. Wykonana z niej konstrukcja bez trudu zachowuje stabilność – nawet wtedy, gdy ma znaczną wysokość.

Dbanie o rośliny zazwyczaj wiąże się z codzienną pracą. Niestety, wystarczy chwila nieuwagi i grządki mogą zostać zniszczone przez bawiące się zwierzęta lub dzieci. Zadbaj, by Twój wysiłek nie poszedł na marne! Siatka ogrodzeniowa zgrzewana to doskonały sposób na zabezpieczenie kwiatów i innych roślin. Odpowiednio szerokie oczka nie zasłaniają Ci widoku pięknych kwiatostanów, pozwalają także na swobodny dostęp do światła słonecznego. Co więcej, niektóre modele mogą być bez obaw stosowane jako podpory do gatunków pnących. Jeśli zatem posiadasz powojniki, wiciokrzewy czy bluszcz, siatki zgrzewane będą stanowić dla nich odpowiednie rusztowanie.

Jesteś zmuszony do samodzielnego ogrodzenia posesji? W tym przypadku również świetnie się sprawdzą siatki zgrzewane. Ich montaż nie sprawi Ci żadnych problemu. Ten rodzaj siatki jest dużo sztywniejszy, przez co nie potrzebuje aż tak mocnego naciągania. Nie musisz więc zaopatrywać się w pręty naciągowe, druty czy napinacze. Wystarczy, że zamocujesz ją na listwach słupkowych i zepniesz przy użyciu klipsów lub kleszczy. Dzięki temu możesz prawidłowo zainstalować siatkę także w pojedynkę.

Ten typ siatki wyróżnia się estetycznym wyglądem. Z tego powodu często wybierany jest nie tylko do ogrodzenia budynków czy ogrodów. Możesz po nią sięgnąć, gdy czeka Cię wydzielenie terenu placu zabaw czy części parku. Nadaje się również do zabezpieczenia kominów.

Siatki zgrzewane – która będzie odpowiednia?

Szukasz ogrodzenia na lata, ale zależy Ci także na jego estetycznym wyglądzie? Siatki zgrzewane to doskonała alternatywa dla innych tego typu produktów. Zwykła siatka stalowa sprawdzi się jako rozwiązanie tymczasowe. Dużo trwalszą opcją jest siatka ocynkowana lub z powłoką aluminiowo-cynkową albo z PVC. Wybierz ją, jeśli szukasz zabezpieczenia terenu, które ma Ci służyć przez długi czas.

Czym jeszcze kierować się przy wyborze odpowiedniej siatki? Pod uwagę weź między innymi grubość drutu. W naszej bogatej ofercie znajdziesz siatki o grubości drutu od 0,5 mm do 2,4 mm. Im wyższa wartość tego parametru, tym bardziej sztywne i solidne będzie twoje ogrodzenie. Sama siatka będzie jednak cięższa i trudniejsza w transporcie oraz bardziej kosztowna. Wymaga także większego zagęszczenia słupków montażowych.

Zadbaj także o odpowiedni rozmiar oczek. Drobniejsze oczka zapewniają większą sztywność siatki. Mogą także sprawdzić się jako podpora dla roślin. Siatki o grubszych oczkach zabezpieczą wybieg dla niewielkiego psa czy teren za domem.

Dokładnie zbadaj także, jak wysokiej siatki potrzebujesz. W naszej ofercie znajdziesz modele o wysokości od 0,5 do 1,8 metra. Te niższe w powodzeniem wykorzystasz w swoim ogródku. Najpopularniejsze opcje wykorzystywane jako ogrodzenie to 1,5 oraz 1,8 m. Należy także pamiętać o doliczeniu ewentualnej podmurówki.

Siatka zgrzewana ocynkowana doskonale spełni swoje zadanie jako siatka przemysłowa lub hodowlana. Siatka powlekana z kolei sprawdzi się jako wypełnienie koszy – możesz wtedy sięgnąć po modele w różnych kolorach.