Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Kemping

Strzałka w prawo

Owadobójcze środki i urządzanie

Strzałka w prawo

Owadobójcze środki i urządzanie

Planujesz wyjazd nad wodę, do lasu lub chcesz spędzić więcej czasu na działce lub w przydomowym ogródku? Nie pozwól, aby komary, muchy i inne insekty zakłóciły Twój spokój podczas wypoczynku.

Filtry

Owadobójcze środki i urządzanie

Planujesz wyjazd nad wodę, do lasu lub chcesz spędzić więcej czasu na działce lub w przydomowym ogródku? Nie pozwól, aby komary, muchy i inne insekty zakłóciły Twój spokój podczas wypoczynku.

11 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Kemping

Wyświetlanie 11 z 11 produktów

Środki owadobójcze i odstraszające – dom bez nieproszonych gości

Okres letni nie tylko rozpieszcza pod względem pogody. Bardzo często jest również czasem, gdy w domu i na terenie wokół niego pojawiają się nieproszeni goście. Owady wszelkiego rodzaju i gatunku nie są mile widziane w domach. Utrudniają wypoczynek, mogą boleśnie kąsać, a także budzić strach i obrzydzenie samą swoją obecnością. Dlatego też w tej kategorii znajdziesz środki owadobójcze, a także produkty, które mają za zadanie odstraszyć owady.

Środki owadobójcze to substancje, których głównym celem jest uśmiercenie owadów. Stosuje się je na zamkniętych przestrzeniach. Co więcej, są zazwyczaj szkodliwe także dla domowników i zwierząt domowych, dlatego należy opuścić budynek przed ich rozpyleniem. Takie środki owadobójcze są przeważnie w formie sprayu. Ułatwia on rozpylenie substancji po całym budynku lub też w tych miejscach, w których problem owadów jest szczególnie uporczywy.

Za środki owadobójcze można uznać także urządzenia, które wabią, a następnie uśmiercają owady. Lampa owadobójcza jest przeznaczona przede wszystkim na komary i inne nocne owady. Na nieco innym mechanizmie działania opierają się odstraszacze do owadów. Ich zadaniem jest zniechęcenie owadów do danego miejsca. O ile jednak te produkty wykorzystują do tego ultradźwięki, o tyle elektrofumigatory odstraszają dzięki emitowaniu specjalnych substancji bezpiecznych dla ludzi.

Niezależnie od rodzaju zastosowanego produktu, głównym celem jest pozbycie się problemu z owadami. Nie ma przy tym znaczenia czy będą to muchy, komary, ćmy czy jeszcze inne rodzaje nieproszonych gości.

Zapobieganie i usuwanie owadów – te produkty Ci w tym pomogą

Środki owadobójcze można najogólniej podzielić na dwa rodzaje produktów: na substancje, które mają na celu zabicie owadów obecnych w domu, a także na produkty, które odstraszają owady. Sam sposób użycia, mechanizm działania, a także warunki używania danego produktu są różne w zależności od wybranego modelu. Z łatwością dobierzesz produkt, który najbardziej Ci odpowiada.

W kategorii tej są zgromadzone produkty, które możesz wykorzystać w domach z małymi dziećmi i ze zwierzętami domowymi. Znajdziesz także produkty idealne do poradzenia sobie z prawdziwą inwazją owadów.

Lampa owadobójcza

Lampa owadobójcza to jeden z chętniej wybieranych produktów. Lampa na owady działa przede wszystkim na nocne gatunki. Emituje delikatne światło o niebieskim zabarwieniu. Dzięki temu nie zakłóca snu domowników. Równocześnie jest to światło, które przyciąga owady.

Lampa owadobójcza jest wyposażona w elementy, które powodują spalenie owadów. Przy czym sam proces jest w pełni bezpieczny dla osób przebywających w danym pomieszczeniu. W wyniku porażenia prądem o niewielkim natężeniu owady są skutecznie eliminowane.

Lampa na owady może być stosowana w pomieszczeniach ze zwierzętami, a także z małymi dziećmi. Warunkiem jest to, aby znajdowała się poza ich zasięgiem. Co więcej, nie może być zakryta, ponieważ wtedy nie spełnia dobrze swojej funkcji.

Elektrofumigator

Lampa owadobójcza przyciąga owady do środka, co nie każdemu może odpowiadać. Szczególnie jeśli lubisz spać przy otwartym oknie, podobne rozwiązanie może wiązać się z prawdziwą plagą owadów. W takiej sytuacji znacznie lepszym produktem będzie coś, co skutecznie odstrasza owady.

Elektrofumigator to niewielkie urządzenie, które podłącza się bezpośrednio do gniazda z prądem. Do samego urządzenia natomiast podpina się zbiorniczek z płynem o zapachu, który ma za zadanie odstraszać owady. Elektrofumigator działa zarówno na komary, jak i na muchy. Możesz także wybrać model przeznaczony tylko do jednego typu owadów.

Jeszcze do niedawna lampa owadobójcza była jedynym rozwiązaniem w pomieszczeniach z małymi dziećmi. Obecnie jednak część producentów udostępnia wkłady, które mogą być stosowane w pomieszczeniach zamieszkiwanych przez dzieci nawet od pierwszego miesiąca życia.

Elektroniczny odstraszacz owadów

Zapach z elektrofumigatora Ci przeszkadza? W takim razie pomyśl o innej formie odstraszania owadów. Elektroniczny odstraszacz działa na baterie. Przeważnie wygląda jak niewielki brelok z doczepionym urządzeniem. Emituje ono ultradźwięki, które nie są słyszalne dla ludzi. Równocześnie jednak mogą przeszkadzać zwierzętom domowym.

Elektroniczny odstraszacz owadów ma wiele zalet. Jego kieszonkowe rozmiary sprawiają, że możesz go mieć zawsze przy sobie. Znajduje zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz. Jest bezpieczny dla ludzi. Nie emituje żadnych substancji i nie ma działania drażniącego jak inne środki owadobójcze.

Spray na owady

Obecnie znajdziesz na rynku wiele produktów, które pomogą Ci poradzić sobie z problemem owadów w domu. Trudno jednak o równie skuteczne produkty, jak środki owadobójcze. To substancje chemiczne, które są łatwe do zastosowania. Co więcej, bez trudu znajdziesz konkretne rodzaje przeznaczone do radzenia sobie z określonym gatunkiem owadów.

Preparaty na owady mogą być stosowane w zamkniętych pomieszczeniach. Po ich rozpyleniu należy opuścić wnętrze domu, a następnie dobrze je przewietrzyć po wskazanym przez producenta czasie.

Preparaty na owady są bardzo skuteczne w działaniu. Zazwyczaj wystarczy jedna aplikacja, aby zabić wszystkie owady, jakie przebywają w domu. O ile jednak lampa na owady usuwa również stale napływające szkodniki, o tyle taki środek nie ma działania prewencyjnego. Warto zastosować go, aby oczyścić dom z owadów. Kolejnym krokiem powinno być wykorzystanie produktu odstraszającego.

Packa na owady

Pojedyncze sztuki owadów nie wymagają aż tak radykalnych działań. Wystarczy produkt o działaniu bardziej jednostkowym i takim, które nie wymaga opuszczenia domu. Łapka elektryczna na owady to właśnie rozwiązanie, po które sięga się bardzo często. Modele na prąd zastąpiły klasyczne łapki, które wymagają większej celności i siły.

Łapka elektryczna na owady jest zasilana bateriami. Wystarczy częścią roboczą uderzyć w owada, aby porazić go prądem. Dzięki temu nie potrzebujesz aż tak dużej precyzji działania. Szczególnie że powierzchnia robocza zazwyczaj jest dość spora.