Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Ubrania ogrodowe

Strzałka w prawo

Nakolanniki i podkładki pod kolana

Strzałka w prawo

Nakolanniki i podkładki pod kolana

Dzięki użyciu nakolanników, możliwe będzie zwiększenie komfortu podczas wykonywania wielu prac. Te sprawdzą się zarówno podczas wykładania płytek podłogowych, jak i w trakcie budowania podjazdu. Dostępnych w tym dziale nakolanników, możesz użyć także podczas wykonywania prac ogrodowych czy stolarskich.

Filtry

Nakolanniki i podkładki pod kolana

Dzięki użyciu nakolanników, możliwe będzie zwiększenie komfortu podczas wykonywania wielu prac. Te sprawdzą się zarówno podczas wykładania płytek podłogowych, jak i w trakcie budowania podjazdu. Dostępnych w tym dziale nakolanników, możesz użyć także podczas wykonywania prac ogrodowych czy stolarskich.

4 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Ubrania ogrodowe

Wyświetlanie 4 z 4 produktów

Nakolanniki robocze – niezbędna ochrona kolan podczas prac ogrodowych

Aby wykonać z należytą precyzją niektóre prace ogrodowe, konieczne jest klękanie na ziemi lub na brukowanych ścieżkach. Tylko w ten sposób dokładnie przytniesz niewielkie krzaki lub wypielisz z chwastów grządki. W trosce o Twoją wygodę podczas wykonywania tych niezbędnych czynności, w tej kategorii przygotowaliśmy nakolanniki robocze. Dzięki nim będziesz mógł wygodniej oprzeć kolana, a nawet po długim klęczeniu nie będziesz musiał obawiać się uporczywego bólu.

DO CZEGO PRZYDADZĄ CI SIĘ NAKOLANNIKI ROBOCZE?

Pośród oferowanych przez nas produktów znajdziesz zarówno nakolanniki ochronne na rzepy, które założysz na swój roboczy strój, a także specjalne wkłady, które umieścisz w przeznaczonym do tego miejscu w roboczych spodniach. W efekcie będziesz mógł wybrać optymalne dla Ciebie rozwiązanie, które zapewni Ci maksimum wygody i komfortu w trakcie prowadzonych prac.

W naszej ofercie znajduje się także podkładka pod kolana – można na niej klęczeć, a także usiąść, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ten poręczny produkt izoluje przed twardym i zimnym podłożem, dlatego sprawdzi się idealnie np. podczas prac prowadzonych przy ścieżkach lub rabatach. Dostępne w tej kategorii podkładki i nakolanniki robocze do spodni możesz wykorzystać nie tylko podczas pielęgnacji Twojego ogrodu, ale także w trakcie prac remontowych czy budowlanych wymagających klęczenia.

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZE NAKOLANNIKI OGRODOWE?

Nakolanniki ogrodowe wykonane są z różnych materiałów, które wyróżniają się określoną specyfiką, dzięki czemu możesz wykorzystać je do określonych prac. Produkty wykonane z żelu cechują się lekkością i miękkim wykończeniem. Nie odkształcają się i nie zużywają, co sprawia, że posłużą Ci przez długi czas. Warto jednak wybrać model odpowiednio gruby – zbyt cienki nie zapewni ochrony przy długiej pracy, grubsze natomiast są dość ciężkie. Pamiętaj, że nakolanniki tego typu nie chronią przed uderzeniem.

Nakolanniki gumowe są odporne na wilgoć i odkształcenie. Wykonane są z dobrej jakości materiału, który nie kruszeje, dzięki czemu mogą posłużyć przez długi czas. Dobrze sprawdzą się więc jako nakolanniki brukarskie. Są dosyć ciężkie i sztywne, nie chronią przed uderzeniami. Początkowo mogą być nieco niewygodne, jednak po chwili przyzwyczaisz się do pracy w zabezpieczeniu tego typu.

Produkty skórzane doskonale chronią przed otarciami, nie zabezpieczają jednak przed uderzeniem. Nakolanniki budowlane wykonane ze skóry stosowane są m.in. przy kładzeniu bruku. Są wygodniejsze, jeśli posiadają wewnątrz ściółkę, która podnosi komfort użytkowania.

Nakolanniki wykonane z tworzywa sztucznego idealnie sprawdzą się na budowie. Chronią kolana przed uderzeniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Są dość twarde i nie zapewniają wygody podczas pracy na kolanach, sprawdzą się w miejscach, gdzie jesteś narażony na upadek. W sklepie Castorama znajdziesz produkty tego typu, wykonane z wysokiej jakości materiału.

NAKOLANNIKI OCHRONNE – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY KUPNIE?

Przy wyborze odpowiednich nakolanników zwróć uwagę na odpowiedni rozmiar. W ofercie sklepu Castorama znajdziesz produkty w rozmiarach od S do XXL. Często nie posiadają możliwości regulacji, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej wielkości. Niektóre jednak mocowane są na paskach, co pozwoli Ci dopasować je do budowy swojego kolana.

Ważne jest również wykończenie produktów. Nakolanniki robocze powinny mieć gładką powierzchnię, dzięki czemu nie będą zużywać się zbyt szybko. Jeśli zdecydowałeś się na model mocowany na paskach sprawdź, czy szwy są odpowiednio położone, gdyż niszczą się dosyć szybko.

Dobierz odpowiednią grubość i ciężar ochrony. Grubsze nakolanniki robocze zapewniają lepszą ochronę, są jednak mniej wygodne i nieco cięższe niż ich lżejsze odpowiedniki. Choć mogą ograniczać komfort pracy, dobrze zabezpieczą nogi przed uszkodzeniem.

Jeśli nie chcesz kupować nakolanników, a praca wymaga ochrony kolan, odpowiednia dla Ciebie będzie podkładka pod kolana do pielenia i innych czynności ogrodowych – przesadzania kwiatów czy wyrywania chwastów. Wykonana jest z mocnego materiału, odpornego na uszkodzenia. Możesz zastosować ją także podczas prac porządkowych lub jako siedzisko. Wybierz odpowiednie zabezpieczenie kolan z bogatej oferty sklepu Castorama.