Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Nawadnianie ogrodu

Strzałka w prawo

Węże i wózki

Strzałka w prawo

Wózki i wieszaki na węże ogrodowe

Strzałka w prawo

Wózki i wieszaki na węże ogrodowe

Wózki i wieszaki na węże ogrodowe to niezbędne akcesoria, które pozwolą na porządek i wygodę podczas podlewanie i pielęgnacji ogródka. Wózek to doskonałe rozwiązanie, gdyż umożliwia przenoszenie węża z punktu A do B bez ciągłego przewijania i skręcania.

Filtry

Wózki i wieszaki na węże ogrodowe

Wózki i wieszaki na węże ogrodowe to niezbędne akcesoria, które pozwolą na porządek i wygodę podczas podlewanie i pielęgnacji ogródka. Wózek to doskonałe rozwiązanie, gdyż umożliwia przenoszenie węża z punktu A do B bez ciągłego przewijania i skręcania.

31 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Węże i wózki

Wyświetlanie 24 z 31 produktów

Załaduj więcej

Wózki i wieszaki, czyli jak przechowywać węże ogrodowe?

Odpowiednie nawodnienie ogrodu to gwarancja gęstego trawnika i pięknej roślinności. W okresie wiosenno-letnim w szczególny sposób musisz zadbać o to, by dostarczyć roślinom odpowiedniej ilości wody. Nie obędzie się bez zastosowania długich węży ogrodowych. Przedstawiamy kilka sposobów na ich wygodne przechowywanie.

CZYM NAWADNIAĆ OGRÓD?

Aby doprowadzić wodę z miejsca jej poboru do Twojego ogrodu, musisz wyposażyć się w praktyczny wąż ogrodowy. W ofercie znajdziesz modele o różnej długości – dopasuj je do swoich potrzeb, tak by wąż nie był zbyt krótki albo za długi. Węże ogrodowe cechują się trwałą konstrukcją: 3-warstwową lub 6-warstwową.

W naszej ofercie znajdziesz różne modele wykonane z tworzywa sztucznego. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem promieni UV, jak i skręcaniem jest bardzo ważne, ponieważ przedłuża żywotność elementu. Niektóre węże ogrodowe są odporne na osadzanie się glonów na ich wewnętrznych ściankach. Aby uniknąć powstawania słupów, które blokują strumień wody, warto zainwestować w uodporniony na to model.

PRZECHOWYWANIE WĘŻA NIE MUSI BYĆ PROBLEMEM!

Węże ogrodowe to akcesorium, które może sprawiać problemy podczas przechowywania. Są długie, bywają nieporęczne, a do tego przeszkadzają podczas koszenia trawy. Nie musi jednak tak być. Wózek na wąż ogrodowy pomoże Ci go szybko zwinąć i rozwinąć. Element ten często jest wyposażony w kółka. Możesz też sięgnąć po bęben do węża ogrodowego zaopatrzony w uchwyt, który ułatwia przenoszenie całości.

Innym sposobem na przechowywanie jest wieszak na wąż ogrodowy. Może być wykonany z plastiku lub metalu. Wystarczy przymocować go do ściany, by móc zwinąć wąż i usunąć go spod nóg.

ODPOWIEDNIE PRZECHOWYWANIE WĘŻA OGRODOWEGO ZAPEWNI CI BEZPIECZEŃSTWO

Źle przechowywany wąż ogrodowy nie tylko zaburza ład w Twoim ogrodzie. Przede wszystkim stanowi duże zagrożenie bezpieczeństwa. O wąż możesz potknąć się Ty lub Twoi domownicy. Panoszące się wszędzie gumowe węże mogą także bardzo utrudniać koszenie trawy, szczególnie jeśli dysponujesz określonym modelem kosiarki. Nie musisz jednak borykać się ze zwojami węża, które trudno okiełznać. Wystarczy, że sięgniesz po akcesoria ułatwiające jego przechowywanie.

Jeśli dysponujesz obszernym ogrodem, potrzebujesz wielu metrów węża. W tej sytuacji koniecznie sięgnij po wózek do węża ogrodowego. Dzięki niemu będziesz mógł szybko przenosić wąż i transportować go w każde miejsce Twojego ogrodu. Zwinięcie gumowych przewodów także nie będzie problemem, szczególnie jeśli sięgniesz po wózek na wąż ogrodowy z prowadnicą. Dzięki niemu zwijanie węża będzie bardzo proste i nie zajmie Ci wiele czasu.

Kiedy zatem warto zamontować wieszak do węża? Przede wszystkim wtedy, gdy Twój wąż ogrodowy liczy sobie mniej metrów. Wieszak nie zajmie wiele miejsce. Wystarczy przymocować go do ściany, a następnie zawiesić na nim wąż. To szybki sposób na zadbanie o porządek we własnym ogrodzie.

WÓZKI OGRODOWE

Węże po każdorazowym użyciu trzeba zwinąć i ulokować w garażu czy warsztacie, tak by nie zawadzały i aby ich przypadkowo nie uszkodzić. Ciekawym rozwiązaniem, które zapewnia dużą wygodę, jest zastosowanie specjalnego wózka na wąż ogrodowy. Wąż wygodnie nawiniesz na rolkę znajdującą się wewnątrz wózka, a z płynnym rozwijaniem nie będziesz miał problemów. Wózki na węże są wyposażone także w stojaki, dlatego wygodnie je ulokujesz.

Jaki model wybrać? Ciężkie i długie węże ogrodowe warto zamocować na wózkach metalowych, które są dodatkowo powleczone cynkiem, tak by nie uległy korozji. Wózek na wąż ogrodowy metalowy jest bardzo dobrym wyborem szczególnie w przypadku ciężkich węży lub też dużej ich ilości. Części systemu nawodnieniowego ogrodu same w sobie są dość ciężkie, dlatego większa ich ilość może doprowadzić do złamania się mniej trwałego i odpornego na obciążenia wózka. Z tego powodu bęben na wąż ogrodowy musi być wykonany z wytrzymałego materiału.

Wózki z tworzywa sztucznego są z kolei lekkie. To bardzo przydatna cecha, jeśli musisz wężem dotrzeć do najdalszych obszarów Twojego ogrodu. Pamiętaj jednak, że wózki z tworzywa są mniej odporne na obciążenia. Musisz zatem liczyć się z ryzykiem ewentualnego ich uszkodzenia. Z pewnością natomiast unikniesz rdzy, dlatego możesz przechowywać je na zewnątrz. O ile nie przeszkadza Ci, że pod wpływem czynników zewnętrznych mogą zmienić swój kolor.

WIESZAKI NA NARZĘDZIA, CZYLI SPOSÓB NA WĘŻE OGRODOWE

Alternatywą dla wózków są wygodne wieszaki na narzędzia, które zamocujesz na ścianie w garażu. Wieszak na wąż ogrodowy zapewni Ci wygodny dostęp do akcesorium, jak i pozwoli zachować porządek w pomieszczeniu. Wieszak to dobry sposób na przechowywanie mniejszych ilości węża ogrodowego, które z łatwością zwiniesz, korzystając wyłącznie z własnych rąk.

Alternatywą dla wieszaka może być stojak na wąż ogrodowy. W przypadku obu tych akcesoriów pamiętaj, by były odporne na czynniki zewnętrze, a także by wytrzymywały większe obciążenia. Dzięki temu będą służyły Ci przez wiele lat.

Zanim zakupisz dany produkt, sprawdź, który z nich – wózek ogrodowy czy wieszak – będzie bardziej spełniał Twoje potrzeby.