Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Nawadnianie ogrodu

Strzałka w prawo

Węże i wózki

Strzałka w prawo

Szybkozłącza do węży ogrodowych

Strzałka w prawo

Szybkozłącza do węży ogrodowych

Szybkozłącza do węży ogrodowych to niezbędny element każdej domowej uprawy roślin, zwłaszcza w sezonie letnim. Pozwalają na szybkie wymienianie i przegubowanie różnych elementów systemu nawadniania, co znacznie zwiększa wygodę i efektywność pracy.

Filtry

Szybkozłącza do węży ogrodowych

Szybkozłącza do węży ogrodowych to niezbędny element każdej domowej uprawy roślin, zwłaszcza w sezonie letnim. Pozwalają na szybkie wymienianie i przegubowanie różnych elementów systemu nawadniania, co znacznie zwiększa wygodę i efektywność pracy.

66 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do węży ogrodowych

Wyświetlanie 24 z 66 produktów

Załaduj więcej

Jak szybko połączyć ze sobą węże ogrodowe?

Co roku czeka Cię pielęgnacja ogrodu, roślin ozdobnych lub uprawnych? W takim razie potrzebujesz do tego odpowiedniego sprzętu, za pomocą którego szybko nawodnisz każdą roślinę na swojej posesji. Do tego służą nie tylko pompa, źródło wody, wąż i zraszacze. Te wszystkie elementy wymagają połączenia. Do tego posłuży między innymi niewielkie, ale bardzo praktyczne akcesorium – złączka do węża.

Złączka do węża ogrodowego to duże ułatwienie i alternatywa dla tymczasowych rozwiązań. Produkt ma specjalną konstrukcję, która spaja podłączone elementy oraz zapewnia odpowiedni i niezakłócony przepływ wody.

Szybkozłączka do węża ogrodowego jest najlepszym sposobem na połączenie ze sobą dwóch węży ogrodowych w sytuacji, gdy jeden z nich jest zbyt krótki. Możesz także wykorzystać ją do przyłączenia węża do zaworu lub też rozdzielenia zaworu zewnętrznego na dwa osobne ujścia wody.

Tym samym szybkozłącza do węży ogrodowych umożliwiają stworzenie skomplikowanego lub też obszernego systemu nawodnieniowego ogrodu. Akcesoria te mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu odpornego na korozję. Dzięki temu zyskujesz szczelny i drożny system łączeń węży ogrodowych.

Każda szybkozłączka do węża wyróżnia się konkretnym rozmiarem. To ważne, by zachować odpowiednią jakość połączenia urządzeń. Producenci zadbali o to, by na rynku ogrodniczym pojawiła się ogromna oferta złączek, które dopasujesz do każdego rozwiązania.

W tej kategorii znajduje się szeroki asortyment akcesoriów ogrodniczych. Produkty łączy funkcjonalność i świetna jakość wykonania. Zgromadziliśmy różne opcje cenowe, dzięki czemu skompletujesz zestaw na miarę swoich oczekiwań i możliwości.

Rozbudowany system nawadniania ogrodu na wyciągnięcie ręki!

Szybkozłącza, które oferuje sieć sklepów budowlanych Castorama, to solidne produkty renomowanych marek, specjalizujących się w wytwarzaniu elementów nawadniających i armatury do węży ogrodowych. To producenci tacy jak Hozelock, Gardena i Verve.

Dzięki takim elementom łączącym szlauch z zaworem czy kranem możesz w efektywny sposób przepuścić przez niego wodę i podlać swój ogród, działkę czy inny teren zielony, taki jak boisko, skwer lub park. Złączka do węża umożliwi Ci także połączenie dwóch węży ogrodowych, jeśli jeden okaże się zbyt krótki do obsługi większej posesji.

Na tym jednak nie koniec korzyści, które niesie za sobą prosta w konstrukcji złączka do węża. Masz nietypowy rodzaj kranu i nie wiesz, jak podłączyć do niego wąż? Do tego posłuży Ci szybkozłączka do węża z gwintem zewnętrznym. Zastosowanie tego produktu do połączenia źródła wody i szlaufa jest najprostszym i zarazem skutecznym rozwiązaniem.

Złączka do węża ogrodowego to również świetna opcja, jeśli chcesz rozbudować system nawadniania. Co to znaczy? Możesz zastosować dowolną liczbę takich akcesoriów, by połączyć ze sobą kilka węży ogrodowych. Nie musisz już martwić się, że masz w domu kilka o różnej długości i żaden nie pozwala Ci dotrzeć do dalszych partii ogrodu.

Złączka do węża ogrodowego jest nieoceniona podczas naprawy rozdzielonych części. Pęknięty szlauf zyska drugie życie, a Ty zaoszczędzisz pieniądze.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest złączka do węża ogrodowego, a konkretnie do kranu, z rozgałęzieniem. Wystarczy podłączyć ją do gwintu, a zyskasz dwa oddzielne ujścia wody. Podepnij dwa węże ogrodowe, które możesz rozprowadzić w dowolnym kierunku na działce. Takie rozwiązanie sprawdzi się w sytuacji, gdy jedna osoba zechce podlewać rośliny, a druga myć kostkę brukową. Taka złączka do węża ogrodowego może być również wyposażona w zawór do regulacji strumienia wody. W ofercie sklepu Castorama znajdziesz również bardziej zaawansowane produkty, to na przykład złączka do węża ciśnieniowego.

Złączka do węża ogrodowego to element, który przyda Ci się nie tylko w obrębie domu. Ten uniwersalny produkt jest wykorzystywany również do stworzenia systemu nawadniania w szkółkach ogrodniczych lub szklarniach. Przyda się wszędzie tam, gdzie zechcesz skorzystać z węża ogrodniczego, zraszacza i innych urządzeń do podlewania.

W naszych sklepach znajdziesz szeroki wybór elementów drobnej armatury, wykorzystywanej do nawadniania, co pozwoli Ci stworzyć idealnie pasujący do Twoich potrzeb zestaw do podlewania roślinności lub innych prac ogrodowo-budowlanych. Szybkozłącza z naszej oferty charakteryzują się szczególną prostotą montażową, która umożliwi Ci szybkie założenie i ściągnięcie elementu nawet jedną ręką. Pomoże Ci to przyspieszyć czynności związane z użyciem szlaucha.

Metalowe czy z tworzywa sztucznego? Jak wybrać odpowiednie złącze?

Odpowiednio dobrane złącze to klucz do wygody użytkowania instalacji nawadniania w Twoim ogrodzie. W naszym sklepie znajdziesz bogaty wybór szybkozłączek od wielu producentów. Zwróć uwagę na kilka istotnych kryteriów, którymi wyróżniają się produkty, a z pewnością wybierzesz odpowiedni wariant.

Szybkozłącza do wężów mogą być wykonane z dwóch rodzajów materiałów: z tworzywa sztucznego lub metalu – najczęściej mosiądzu. Te drugie są wytrzymalsze. Jeśli zatem przez wąż chcesz przepuścić wyjątkowo silny strumień wody, sięgnij właśnie po ten rodzaj łączenia. Największą wytrzymałością charakteryzuje się złączka do węża ciśnieniowego, na przykład strażackiego. Nawet największe ciśnienie wody nie sprawi, że Twój system się rozszczelni. Ten rodzaj szybkozłącza nadaje się do zawodowych prac.

Po plastikową szybkozłączkę możesz sięgnąć w przypadku przydomowych systemów nawodnieniowych. Ciśnienie w nich nie jest szczególnie duże, dlatego złączki do węża wytrzymają codzienną pracę. Zastosowane do produkcji tworzywo sztuczne jest odporne na negatywny wpływ wody. Nie musisz zatem obawiać się rdzy i tego, jak wpłynie na szczelność łączenia. Złączki te znacznie łatwiej także ze sobą połączyć. Nie wymaga to użycia dużej siły.

Złączki z tworzywa sztucznego są odporne na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Nowoczesne metody produkcji pozwalają uzyskać naprawdę solidne akcesoria, nawet z wcześniej wspomnianego tworzywa. Tego rodzaju złączki są bardzo lekkie, dzięki zapewniają wygodę użytkowania. Ma to szczególne znaczenie, gdy podłączysz do węża pistolet zraszający.

Sam wybór materiału, z którego są stworzone złączki do węża, to nie wszystko. Każdy element musi być dopasowany do średnicy posiadanych przez Ciebie wężów, ciśnienia wody, jakie jest potrzebne oraz średnicy węży ogrodowych. Szybkozłączka do węża ogrodowego 1/2 cala sprawdzi się w przypadku, gdy Twój wąż ma mniejszą średnicę. Dzięki temu element będzie zapewniał szczelność łączenia. Z kolei szybkozłączka do węża ogrodowego 3/4 cala sprawdzi się w przypadku węży o średnicy 19–20 mm.

Nie zapominaj, że możesz skorzystać z szybkozłączek redukcyjnych, czyli takich, które pozwalają na połączenie dwóch innych pod względem średnicy urządzeń. Większy i bardziej rozbudowany system nawodnieniowy często wymaga zastosowania węży o większej średnicy. Szybkozłączka do węża ogrodowego 1 cal nie zaburzy przepływu wody i nie wpłynie na jej ciśnienie. Równocześnie uchroni Cię przed utratą wody w wyniku braku szczelności.