LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Parasole ogrodowe

Strzałka w prawo

Parasole ogrodowe

Parasole ogrodowe to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu, który pozwala na komfortowe spędzanie czasu na świeżym powietrzu, bez względu na warunki pogodowe.

Filtry

Parasole ogrodowe

Parasole ogrodowe to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu, który pozwala na komfortowe spędzanie czasu na świeżym powietrzu, bez względu na warunki pogodowe.

21 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Pawilony, parasole i markizy

Wyświetlanie 21 z 21 produktów

Parasole do Twojego ogrodu

Relaks w ogrodzie podczas upalnych dni jest znacznie przyjemniejszy w cieniu. Tarasy i balkony umieszczone od strony południowej są narażone na bardzo duże, wielogodzinne nasłonecznienie, które uniemożliwi Ci swobodne przebywanie na świeżym powietrzu.

Łatwą, nieskomplikowaną i tanią formą osłonięcia danej przestrzeni przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym jest parasol ogrodowy. Takie rozwiązanie skutecznie ochroni Cię także przed deszczem w razie nagłej i niespodziewanej ulewy. Kiedy pada, nie musisz przecież rezygnować z relaksu na zewnątrz! Wystarczy parasol na balkon lub taras, żeby dalej cieszyć się pięknym widokiem wokół domu.

Do wyboru masz zarówno tradycyjne modele parasoli, jak i wersje wyposażone w niestandardową czaszę albo łamany drążek – wybierz odpowiedni produkt w zależności od tego, jaką przestrzeń chcesz osłonić. Wszystkie parasole zostały wykonane z materiałów, które skutecznie chronią Twoją skórę przed negatywnym wpływem promieni słonecznych. Niektóre możesz ustawić na stałe w ogrodzie lub na tarasie. Inne w razie potrzeby wyjmiesz i szybko zamontujesz w dowolnym miejscu. Niektóre możesz nawet zabrać ze sobą w podróż na pobliską plażę i tam odpocząć bez obaw o szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe.

Korzyści z montażu parasola ogrodowego

Jeśli chcesz ograniczyć dostęp promieni słonecznych do danego miejsca, pomogą Ci w tym parasole do ogrodu. Duże albo małe, okrągłe czy prostokątne – wybór należy do Ciebie, bo liczba modeli dostępnych w naszej ofercie pozwoli Ci znaleźć dokładnie to, czego szukasz.

Promieniowanie UV jest szkodliwe dla skóry, o czym – szczególnie w okresie wakacyjnym – przypominają lekarze. Nie warto jednak rezygnować z odpoczynku na świeżym powietrzu, kiedy słońce wręcz pali. Siebie oraz swoją rodzinę możesz chronić zarówno dzięki kremom z filtrem, jak i przy pomocy parasola ogrodowego. Warto korzystać z niego zwłaszcza w okolicach południa. Odpowiednia ochrona pozwoli Ci cieszyć się pięknym dniem bez ryzyka podrażnienia skóry, osłabienia samopoczucia czy – długofalowo – wystąpienia poważniejszych schorzeń.

Dobrze dobrany parasol na balkon lub taras chroni również przed deszczem, ale musi być wykonany z tkaniny, która nie przepuszcza wody. Możesz schować się pod nim podczas nagłej ulewy albo uratować w ten sposób przyjęcie w ogrodzie. Zamontuj parasol nad stołem, na którym ustawisz potrawy z grilla i przystawki, a zyskasz pewność, że nie zamokną one nawet w wyniku letniej mżawki. Temperatura wciąż jest wysoka, ale zaczął padać deszcz? Nie wracaj od razu do domu. Dokończ kawę na tarasie zabezpieczonym przy pomocy parasola.

Nie bez znaczenia są kwestie estetyczne. Parasol na balkon lub do ogrodu dobierz zgodnie z aranżacją przestrzeni. Dostępne są tradycyjne, kolorowe modele, idealne na plażę. Możesz zamontować je przy piaskownicy, aby chronić delikatną skórę dziecka. Z kolei do nowoczesnych aranżacji pasują parasole w minimalistycznym stylu bądź na wysięgnikach. Kolor materiału, z którego wykonana jest czasza, możesz dopasować do barwy mebli ogrodowych czy innych, istotnych dla Ciebie elementów otoczenia.

Parasole do ogrodu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Na początek określ, jaki model będzie wystarczający do Twoich potrzeb, jeśli chodzi o rozmiar czaszy. Najpopularniejsze są parasole ogrodowe o średnicy dwóch metrów, które skutecznie chronią przed słońcem padającym na fotel i stolik kawowy. Doskonale sprawdzą się także na plaży.

Duży parasol będzie doskonałym wyborem, gdy zależy Ci na osłonięciu ogromnego stołu ogrodowego albo kompletu mebli. Na tarasy i balkony lepiej wybierać modele, które nie będą zahaczały o elewację. Mogą mieć niestandardowy kształt – popularne są choćby specjalne parasole z prostokątną czaszą. Dzięki temu parasole ogrodowe ustawisz tak, żeby chroniły podłużny balkon.

Model plażowy możesz bez przeszkód zastosować też w ogrodzie. Zazwyczaj jest on wyposażony w prosty, często składany drążek, który musisz wyregulować ręcznie. Montaż najczęściej polega na wbiciu parasola w ziemię, co zapewnia mu stabilność nawet przy silniejszym wietrze. Bierz pod uwagę, że taki parasol dobrze sprawdzi się na przykład do osłonięcia piaskownicy, w której bawi się dziecko, a także do ukrycia leżaka przed nadmiernym nasłonecznieniem. Musisz jednak chować go na czas gorszej pogody – nie wytrzyma silniejszych podmuchów wiatru czy intensywnego deszczu.

Klasyczny parasol balkonowy różni się nieco budową od produktu przeznaczonego typowo do ogrodu. Przede wszystkim jego czasza jest zwykle mniejsza, co wynika z niedużych rozmiarów balkonu. Pamiętaj, że nie powinien zaczepiać o elewację – będzie to niszczyć nie tylko materiał czaszy, ale również i samą ścianę. Jeśli zależy Ci na ochronie niewielkiej przestrzeni, wybierz model o prostokątnym kształcie, który ustawisz bezpośrednio za fotelem. Jest on lekko nachylony, dlatego zapewni dobrą ochronę. Z kolei większy parasol balkonowy warto zamontować na wysięgniku. To pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce w centrum balkonu. Podstawę ustawisz z boku, na przykład między donicami.

Jeśli Twój stół ogrodowy wyposażony jest w specjalny otwór na drążek parasola, wybierz model, który będzie nieco większy od powierzchni blatu. Najlepiej, jeśli parasol ogrodowy ma prostokątny kształt – będzie skuteczniej chronił zarówno stół, jak i siedzące przy nim osoby. Duży parasol może mieć nawet trzysta pięćdziesiąt centymetrów średnicy – taki model wybierz przede wszystkim wtedy, gdy do osłony przed promieniami słonecznymi masz zestaw mebli ogrodowych.

Model tarasowy często niewiele różni się od klasycznego produktu do ogrodu. Zazwyczaj jednak chcesz zaoszczędzić miejsce w centrum przestrzeni do relaksu, dlatego podstawa nie jest tam mile widziana. Dobrym rozwiązaniem będzie w takiej sytuacji parasol ogrodowy na wysięgniku. Podstawę tego modelu możesz ustawić z boku, na przykład w okolicznych krzewach albo między roślinami w zielniku. Drążek nie biegnie w centrum parasola, dlatego nie będzie zasłaniał biesiadujących osób, co ułatwi prowadzenie rozmów.

Kiedy wybierasz parasol ogrodowy, zwróć uwagę na materiał, z którego został wykonany upatrzony przez Ciebie parasol. W naszym asortymencie znajdziesz modele, które zachowają pierwotny wygląd przez wiele sezonów. To zasługa tego, że są odporne na działanie promieni UV, co sprawia, że kolor parasola się nie zmieni. Oferowane modele cechują się też odpornością na działanie wody. Nie musisz się więc obawiać, że pozostawione na tarasie ulegną zniszczeniu, kiedy pod Twoją nieobecność zacznie intensywnie padać.

Zwróć uwagę na kolor parasola. Jest on ważny nie tylko ze względu na wygląd posesji, lecz także nagrzewanie się elementu wyposażenia ogrodu. Biała czasza będzie odbijać światło słoneczne. Zwróć na to uwagę, szczególnie jeśli urządzasz taras w intensywnie nasłonecznionym miejscu, czyli od południowej strony.

W naszym asortymencie znajdziesz modele, które możesz obracać o 360°. Przydadzą Ci się, kiedy zechcesz najpierw osłonić od słońca taras, a następnie tę część ogrodu, na której bawią się dzieci. Taki model będzie niejako podążać za promieniami, stale chroniąc Cię przed szkodliwym działaniem słońca.

Duże parasole ogrodowe wydają Ci się trudne w przechowywaniu? W naszej ofercie dostępne są modele, które złożysz bez trudu. Ich podstawa jest składana w kilku miejscach, co zmniejsza wysokość parasola. Zwróć też uwagę na modele z torbą do przechowywania w zestawie. Dzięki niej będziesz mógł przechowywać parasol w bezpiecznych warunkach aż do następnego wiosenno-letniego sezonu.