Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Pawilony

Strzałka w prawo

Pawilony

Pawilony ogrodowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto szuka nie tylko praktycznego, ale także estetycznego elementu aranżacji ogrodu. Dzięki nim można stworzyć wyjątkową przestrzeń w swoim ogrodzie, która z pewnością przyciągnie uwagę gości. Pawilony mogą pełnić różnorodne funkcje - mogą stanowić altanę do relaksu w cieniu, miejsce do spożywania posiłków na świeżym powietrzu czy altankę na grillowanie.

Filtry

Pawilony

Pawilony ogrodowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto szuka nie tylko praktycznego, ale także estetycznego elementu aranżacji ogrodu. Dzięki nim można stworzyć wyjątkową przestrzeń w swoim ogrodzie, która z pewnością przyciągnie uwagę gości. Pawilony mogą pełnić różnorodne funkcje - mogą stanowić altanę do relaksu w cieniu, miejsce do spożywania posiłków na świeżym powietrzu czy altankę na grillowanie.

Wybierz kolor pawilonu:

38 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Pawilony, parasole i markizy

Wyświetlanie 24 z 38 produktów

Załaduj więcej

PAWILON OGRODOWY – SPRAWDZONY SPOSÓB NA EVENTY W PLENERZE I NIE TYLKO

Pawilon ogrodowy to ciekawy sposób na zaaranżowanie przestrzeni na większej działce lub w przydomowym ogródku za miastem. To zadaszona konstrukcja, dużo stabilniejsza niż klasyczny parasol, która ochroni Cię przed działaniem nieprzyjemnych czynników atmosferycznych. Dzięki niej możesz spędzać czas poza domem nawet w czasie lekkiego deszczu, silnego wiatru czy też intensywnego nasłonecznienia.

Pawilon ogrodowy to doskonałe rozwiązanie na organizację spotkań w gronie rodzinnym lub wśród przyjaciół. Dotyczy to zarówno weekendowych spotkań przy grillu, jak i znacznie ważniejszych wydarzeń, takich jak urodziny czy święta. W tej kategorii znajdziesz bardzo zróżnicowane pawilony. Dostępne są w wielu wzorach, kolorach oraz w szerokim przedziale cenowym. Możesz wybierać pomiędzy bardzo prostymi – a przez to tańszymi – a bardziej designerskimi, dopracowanymi wizualnie modelami. Pawilony mają również różnorodne rozmiary, abyś mógł dobrać taki, który zmieści się nawet w niewielkim ogródku. W naszej ofercie na pewno znajdziesz odpowiedni pawilon ogrodowy, który będzie Ci odpowiadał pod względem wizualnym, cenowym oraz funkcjonalnym.

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W PAWILON OGRODOWY?

Pawilon ogrodowy to przede wszystkim doskonałe schronienie w czasie pogorszenia pogody. Jest bardziej skuteczny niż duży parasol ogrodowy. Wszystko za sprawą ścianek, które nie pozwalają przedostać się kroplom deszczu, nawet jeśli te padają pod kątem. Pawilon jest także bardzo odporny na działanie wiatru. Nie tylko pozostanie na swoim miejscu w czasie silnych podmuchów, ale przede wszystkim zapewni Ci komfort, kiedy będziesz spędzać czas wewnątrz. Dzięki niemu nie będziesz już musieć odwoływać wyjątkowych eventów lub w pośpiechu przenosić całej zastawy wraz z jedzeniem do domu. Wystarczy, że – zamiast uciekać przed deszczem, wystarczy, że przymkniesz ścianki pawilonu. Kiedy niepogoda ustąpi, będziesz mógł z powrotem je uchylić, aby cieszyć się promieniami słońca.

Namiot pawilon ogrodowy umożliwi Ci częstsze spędzanie czasu w ogrodzie. Ułatwia on również praktyczne zagospodarowanie przestrzeni. Większość modeli możesz z łatwością składać i rozkładać dowolnym momencie. Najstabilniejsze konstrukcje nie wymagają jednak chowania namiotu na czas silniejszych podmuchów wiatru. Możesz więc zabezpieczyć w nich część rzeczy oraz narzędzi. Przede wszystkim urządzisz przestrzeń wewnątrz według Twojego gustu oraz potrzeb. W środku możesz wstawić stół, krzesła oraz leżaki ogrodowe. Namiot pawilon znacznie ułatwi Ci urządzanie spotkań na świeżym powietrzu, a Ty szybko docenisz jego obecność na działce.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI NAMIOT PAWILON?

W czasie organizowanych przez Ciebie imprez plenerowych, przydadzą się specjalne pawilony ogrodowe, które ochronią ich uczestników przed skutkami załamania pogodowego lub nadmiernym nasłonecznieniem. Tego typu namioty wykorzystasz w ogrodzie i na działce dla zwiększenia swobody i komfortu swojego relaksu, posiłku czy zabawy, nawet podczas deszczu. Pawilony znajdą także zastosowanie jako optymalna osłona przed słońcem, wiatrem i innymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. To ważne szczególnie podczas wszelkich aktywności plenerowych, takich jak: targi, imprezy okolicznościowe czy różnego rodzaju akcje społeczne. Dzięki temu, że sieć supermarketów budowlanych Castorama zadbała o rozbudowaną ofertę akcesoriów związanych z wyposażeniem ogrodów, znajdziesz w niej również różnego rodzaju asortyment, służący do zacieniania i osłony przed deszczem, taki jak: parasole, markizy i pawilony. W naszych sklepach zaopatrzysz się w odpowiednią dla swoich potrzeb formę namiotu, będącego łatwą w montażu i mało kosztowną alternatywą dla altanek czy zadaszeń.

Zanim zdecydujesz się na zakup jednego z modeli, zastanów się dobrze, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby. Mnogość wzorów, kolorów oraz rozmiarów może przyprawić o zawrót głowy, a na pewno zależy Ci na tym, żeby był to wybór na lata. Przede wszystkim zwróć uwagę na wielkość modelu, który Ci się podoba. Przed zakupem zmierz działkę i zastanów się, jak wiele miejsca na niej może zająć pawilon namiot ogrodowy. Standardowy pawilon ogrodowy 3x3 powinien zmieścić się na średnio dużych działkach, ale nie kupuj go w ciemno. Wymierz przestrzeń, na której chcesz go postawić, aby mieć pewność, że nie będziesz musiał tracić czasu na jego wymianę. Pawilon z powodzeniem może stykać się jedną ścianą ze ścianą domu. Jeśli dysponujesz ograniczoną przestrzenią, może być to rozwiązanie dla Ciebie.

Kolejnym ważnym pytaniem jest to o materiał, z którego powinien być wykonany namiot. Jeśli zależy Ci na stabilnej konstrukcji, której nie będziesz musieć składać w czasie trudniejszych warunków pogodowych, wybierz pawilon ogrodowy metalowy. Pomyśl też, czy zależy Ci na całkowicie otwartym, półotwartym czy zamykanym. Te pierwsze sprawdzą się głównie latem, natomiast ostatnie możesz z powodzeniem używać już wiosną oraz wczesną jesienią. W celu dodatkowego zabezpieczenia przed komarami możesz też dobrać pawilon ogrodowy z moskitierą.