Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Akcesoria do uprawy

Strzałka w prawo

Akcesoria do wysiewu

Strzałka w prawo

Akcesoria do wysiewu

Akcesoria do wysiewu to nieoceniona pomoc dla każdego ogrodnika – zarówno początkującego, jak i doświadczonego.

Filtry

Akcesoria do wysiewu

Akcesoria do wysiewu to nieoceniona pomoc dla każdego ogrodnika – zarówno początkującego, jak i doświadczonego.

47 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do uprawy

Wyświetlanie 24 z 47 produktów

Załaduj więcej

AKCESORIA DO WYSIEWU – GADŻETY, KTÓRE USPRAWNIĄ DBANIE O OGRÓD

Posiadanie własnego terenu często wiąże się z różnoraką aktywnością dotyczącą uprawy własnych roślin. Stworzenie właściwych warunków to pierwszy krok ku temu, żeby rozpocząć własną działalność w swoim gospodarstwie domowym czy rolnym – w ogrodzie lub na działce. Jeśli zajmujesz się uprawą roślin, wiesz, jak ważne są specjalne akcesoria, które ułatwiają Twoją pracę i usprawniają cykl wzrostu danego wysiewu. Wypielęgnowanie własnych, domowych i organicznych warzyw, owoców czy kwiatów z pewnością da Ci wielką satysfakcję oraz korzyści. Sieć sklepów Castorama posiada rozbudowaną ofertę asortymentu ogrodniczego skierowanego zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów – w niej znajdziesz również akcesoria do wysiewu, które przydadzą Ci się w szklarni, domu czy na działce.

DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z AKCESORIÓW DO WYSIEWU?

Akcesoria do wysiewu to nieoceniona pomoc dla każdego ogrodnika – zarówno początkującego, jak i doświadczonego. Na naszych półkach spotkasz między innymi naczynia do kiełkowania, które umożliwią Ci domową hodowlę zdrowych kiełków, paletę przestrzenną do trzymania sadzonek oraz mini szklarnię, która pomoże Ci uprawiać własne warzywa i zioła. Przygotowaliśmy również specjalne etykiety – dzięki nim oznaczysz poszczególne gatunki roślin, co pomoże Ci odpowiednio o nie dbać, kiedy jeszcze nie będą widocznie rozpoznawalne. Oferujemy Ci także akcesoria do zabezpieczenia uprawy przed ewentualnymi szkodnikami, na przykład miedzianą taśmę, która ochroni sadzonki przed ślimakami. Nie zapomnieliśmy o wspornikach dla kwiatów już rosnących i mających słabe łodygi. Taki element wyposażenia ogrodu przyda się wilcowi, dzięki któremu stworzysz w ogrodzie lub na balkonie kolorową ścianę z jego kwiatów pnących się po metalowej siatce przyczepionej do grządki.

JAKIE GADŻETY DO WYSIEWU WYBRAĆ?

W naszej różnorodnej ofercie znajdziesz interesujące akcesoria do wysiewu, a jednym z nich jest mini szklarnia. Ten niewielki produkt przyda Ci się do zasiania nasion i wstępnego hodowania roślin, które dzięki gadżetowi zyskają odpowiedni dostęp do promieni słonecznych oraz właściwą wilgotność powietrza. Taka szklarnia domowa pozwala na jednoczesne hodowanie rozmaitych roślin, a następnie przesadzenie ich do przydomowego ogródka.

Kolejnym akcesorium do wysiewu jest kiełkownica. Zdecyduj się na nią, jeśli interesuje Cię zdrowe żywienie i chcesz korzystać z dobroczynnych właściwości pysznych kiełków. Przezroczyste naczynie do kiełkowania powoduje, że nasiona mają odpowiedni dostęp do światła, a Ty możesz obserwować, w jaki sposób wzrastają. Dzięki wentylatorom i zbiornikowi na wodę te niewielkie rośliny są dokładnie nawilżone, a nadmiar wilgoci odprowadzany, co chroni przed powstawaniem pleśni w naczyniu.

Jeśli lubisz uporządkowany ogród, przyda Ci grządka drewniana. Produkt spełni w ogrodzie funkcje dekoracyjne, a także praktyczne. Drewno sosnowe pięknie się zaprezentuje, a sama grządka pomoże Ci posegregować rośliny. Dzięki temu do każdego gatunku użyjesz ziemi, której potrzebuje oraz służących mu nawozów, a także dobierzesz odpowiednią częstotliwość podlewania. Dowolna roślina potraktowana dokładnie w taki sposób, w jaki potrzebuje, będzie lepiej wzrastać. Rabaty przydadzą Ci się nie tylko do zasiania warzyw, lecz także kwiatów, które pięknie się w nich zaprezentują.

Chcesz bez trudu i zbędnego wysiłku wzbogacić glebę o potrzebne makro i mikroelementy? Wystarczy, że zastosujesz doniczki torfowe, które ulegają degradacji, a wcześniej wzbogacają ziemię. Zasadzenie w tych organicznych pojemnikach roślin gwarantuje im lepszą cyrkulację powietrza w glebie, a tym samym doskonałe warunki do wzrostu. Świetnym rozwiązaniem są także krążki torfowe – ich zadaniem także jest użyźnianie gleby i tworzenie roślinom jak najlepszego podłoża do rozwoju, a także wspieranie ich systemu korzeniowego.

Wśród dostępnych w naszym asortymencie akcesoriów do wysiewu znajdziesz również kwasomierz glebowy. Dzięki niemu możesz sprawdzić pH ziemi i dowiedzieć się w ten sposób, czy dany gatunek rośliny ma właściwe warunki do wzrostu. Kwiaty mają bowiem różne wymagania i żeby kwitły naprawdę piękne, musisz je spełnić. Oferujemy Ci także biohumus, czyli naturalny środek, przy pomocy którego uzupełnisz glebę w wartościowe elementy. Produkt będzie idealny do uprawiania cebuli, a także ozdobnych kwiatów. Dzięki niemu rośliny będą miały wzmocnione korzenie oraz większą odporność na choroby.

Oferujemy Ci również wsporniki do roślin – znajdziesz wśród nich sznurek jutowy, który pozwoli Ci podwiązać kwiat lub warzywo ze słabymi łodygami, co je wzmocni i pozwoli wzrastać w komfortowych warunkach. Rozwiązaniem tego problemu będą także metalowe obręcze, których zaletą jest zielony kolor – wybierz je, jeśli chcesz, żeby element pozostawał niewidoczny i nie wpływał na aranżację ogrodu. Wsporniki mogą być także dekoracyjne – mają wtedy formę wysokiej siatki, którą zamontujesz na grządce, dzięki czemu zyskasz ozdobę przestrzeni przed domem.