Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Doniczki i osłonki

Strzałka w prawo

Akcesoria doniczkowe

Strzałka w prawo

Pozostałe akcesoria doniczkowe

Strzałka w prawo

Pozostałe akcesoria doniczkowe

Kategoria "Pozostałe akcesoria doniczkowe" to wyjątkowe miejsce dla wszystkich miłośników roślin, którzy chcą zadbać o każdy szczegół ich uprawy. W tej kategorii znajdziesz wiele istotnych akcesoriów, które pomogą Ci skutecznie pielęgnować Twoje rośliny w doniczkach.

Filtry

Pozostałe akcesoria doniczkowe

Kategoria "Pozostałe akcesoria doniczkowe" to wyjątkowe miejsce dla wszystkich miłośników roślin, którzy chcą zadbać o każdy szczegół ich uprawy. W tej kategorii znajdziesz wiele istotnych akcesoriów, które pomogą Ci skutecznie pielęgnować Twoje rośliny w doniczkach.

13 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria doniczkowe

Wyświetlanie 13 z 13 produktów

NIEWIELKIE AKCESORIA, WIELKI EFEKT

Niektóre rośliny ogrodowe i domowe, takie jak hortensje, storczyki i groszki ozdobne, potrzebują właściwego podparcia, aby mogły bujnie rosnąć i zachwycać pięknymi kwiatami. W tej kategorii produktów Castoramy znajdziesz akcesoria doniczkowe i ogrodowe, które ułatwią Ci uprawę roślin ozdobnych i owocowych. Akcesoria te przydadzą Ci się w domu i w ogrodzie.

Znajdziesz u nas artykuły florystyczne, dzięki którym stworzysz bukiety z kwiatów ciętych lub suszonych. Posłuży Ci do tego gąbka do kwiatów. Nasza oferta obejmuje również dekoracyjne klipsy do mocowania kwiatów do podpórek, a także sznurki, którymi przywiążesz np. krzewy lub drzewka do palików wbitych w ogrodową ziemię. Oprócz tego możesz także skorzystać z innych akcesoriów, dzięki którym ochronisz swoje drzewa przed mrozem oraz działaniem gryzoni.

W naszej ofercie znajdziesz bardzo szeroki wybór różnych artykułów, dzięki którym uprawa roślin będzie łatwiejsza. Ponadto Twoje rośliny zostaną odpowiednio zabezpieczone. Możesz wybierać z produktów dekoracyjnych, a przy tym praktycznych. Wszystkie one są przystosowane do nieustannego kontaktu z wilgocią z gleby.

DO KWIATÓW SZTUCZNYCH I ROŚLIN UPRAWNYCH – ZASTOSOWANIA AKCESORIÓW OGRODOWYCH

Paliki i tyczki to za mało, aby kwiaty i drzewka mogły stabilnie piąć się w górę. Potrzebne Ci będą także sznurki ogrodowe lub druty powlekane do podwiązywania roślin. Dzięki nim możesz ustabilizować pędy młodych krzewów, drzewek i wysokich kwiatów – sznurek lub drut najlepiej wiązać wokół roślin i palików w tak zwaną ósemkę. Stalowe linki są polecane do bujnie rozrastających się pędów – wytrzymują one znaczne naprężenia.

Jeśli hodujesz storczyki, z pewnością zainteresują Cię dekoracyjne klipsy do storczyka w kształcie na przykład motylków. Bogaty wybór kolorów pozwala dopasować klipsy do kolorystyki wnętrza, w którym ustawisz kwiat w doniczce. Nasza oferta obejmuje również klipsy do mocowania orchidei do podpórek. Dzięki nim nie tylko zabezpieczysz roślinę przed złamaniem. Klipsy do kwiatów posłużą także jako dodatek dekoracyjny. Będą ciekawą oraz praktyczną ozdobą każdego wnętrza. Z łatwością dopasujesz je do nowoczesnego oraz rustykalnego wystroju, a także samych kwiatów.

Możesz wybrać też barwne paliki w formie kwiatów na piku – będą one dodatkową ozdobą Twojego parapetu. Pozwolą także na ukształtowanie się roślin pnących. Jeśli jesteś wielbicielem bukietów np. w wiklinowych koszykach, sięgnij po inne akcesoria florystyczne. Należą do nich m.in. gąbki, w które możesz wbijać kwiaty suche lub cięte. Dzięki temu z łatwością stworzysz trwałe dekoracyjne bukiety. To właśnie dzięki gąbkom kwiaty pozostaną na swoim miejscu bez konieczności zastosowania innych mocowań.

Pamiętaj także o ochronie drzew owocowych przed zwierzętami oraz mrozem. Pomogą Ci w tym osłonki na drzewka, którymi owiniesz pień. Uniemożliwi to zającom i innym zwierzętom podgryzanie kory drzew. Działanie tych ogrodowych gryzoni mogłoby osłabiać drzewa, a nawet doprowadzić do ich uschnięcia.

CZY AKCESORIA OGRODOWE I DONICZKOWE WYBIERZESZ W TEN SAM SPOSÓB?

Akcesoria do roślin można najogólniej podzielić na dwa typy: ogrodowe oraz do roślin doniczkowych. Te drugie są przeznaczone głównie do stosowania we wnętrzach. Czy jednak oznacza to, że wybiera się je z uwagi na inne parametry? Niekoniecznie.

Weźmy dla przykładu akcesoria do mocowania roślin. Sznurek ogrodowy możesz wykorzystać na zewnątrz oraz wewnątrz budynków. Wygląda bardzo estetycznie, dlatego posłuży również jako dekoracja. W ogrodzie natomiast przetrwa działanie warunków atmosferycznych. Tym, na co powinieneś zwrócić uwagę, jest jego wytrzymałość. Sznurek jest mniej wytrzymały niż drut ogrodniczy. Z tego powodu wykorzystaj go do roślin o mniejszym ciężarze. W przypadku krzewów róż lepiej sprawdzi się drut niż nawet najlepszy, najbardziej wytrzymały sznurek.

Co jednak z klipsami do kwiatów doniczkowych? Zazwyczaj są wykonane z tworzywa sztucznego. To oznacza, że oprą się nawet działaniu deszczu. Równocześnie jednak mogą blaknąć pod wpływem promieniowania UV. Przed ich wyborem upewnij się przede wszystkim, czy są wykonane z odpornego materiału. O ile bowiem wytrzymają ciężar storczyka czy orchidei, o tyle mogą się złamać pod wpływem ciężaru większych roślin.

Oczywiście są pewne akcesoria do kwiatów doniczkowych, których nie wykorzystasz w ogrodzie. Jedną z nich jest gąbka florystyczna, która na zewnątrz nadmiernie nasiąkłaby wodą. Jeśli chcesz stworzyć dekorację w ogrodzie, wybierz inny rodzaj produktu do układania kwiatów. Lepiej sprawdzą się na przykład duże kosze wiklinowe, z których możesz stworzyć okazałe kompozycje kwiatowe.

Bardzo istotnym akcesorium ogrodowym jest osłonka sadownicza. Osłonka powinna być przede wszystkim odpowiednio wysoka, by zabezpieczała korę. Musi być również wytrzymała, bo tylko wtedy oprze się działaniu zębów zwierząt. Kwestie estetyczne mają w tym przypadku niewielkie znaczenie. To grubość oraz wysokość osłonki są najważniejszymi jej parametrami. Dzięki niej osłonisz pnie drzew owocowych także przed szkodliwym działaniem mrozu.