icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Doniczki i osłonki

Strzałka w prawo

Akcesoria doniczkowe

Strzałka w prawo

Bambusy

Strzałka w prawo

Bambusy

Tyczka bambusowa jest przeznaczona do prac ogrodowych. Może zostać wykorzystana jako podpora wiotkich roślin, umożliwiając ich prawidłowych wzrost.

Filtry

Bambusy

Tyczka bambusowa jest przeznaczona do prac ogrodowych. Może zostać wykorzystana jako podpora wiotkich roślin, umożliwiając ich prawidłowych wzrost.

13 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria doniczkowe

Wyświetlanie 13 z 13 produktów

ESTETYCZNA PODPORA DLA ROŚLIN OZDOBNYCH I WARZYW

Bambus to wyjątkowa roślina. Rośnie bardzo szybko i osiąga często duże rozmiary. Z tego powodu szybko znalazła zastosowanie w przemyślnie. Z bambusa tworzy się meble, deski do krojenia, a nawet deski podłogowe. Możesz go wykorzystać również jako tyczki bambusowe do podpierania roślin w ogrodzie. Pnące się rośliny wymagają podpory. Dzięki bambusowi ją zyskają – w dodatku trwałą, estetyczną i odporną na złamanie.

Nasza oferta obejmuje nie tylko paliki bambusowe. Te oferowane są w wielu rozmiarach. Różnią się nie tylko długością, ale także średnicą. Z łatwością dopasujesz kijek do uprawianej rośliny. Oprócz tego znajdziesz u nas również drabinki bambusowe, które będą wyjątkową podporą szczególnie dla kwiatów ozdobnych.

PODPORA DLA ROŚLIN LUB PŁOTEK W OGRODZIE – WYBIERZ ZASTOSOWANIE BAMBUSA

Pnące się w górę rośliny doniczkowe lub ogrodowe potrzebują właściwej podpory, aby mogły pięknie kwitnąć i wydawać bujne owoce. W tej kategorii sklepów Castorama znajdziesz akcesoria doniczkowe wykonane z naturalnego bambusa, które zapewnią odpowiednie wsparcie dla roślin w Twoim domu lub ogrodzie.

Bambusy są roślinami wieloletnimi, z których otrzymuje się twarde i odporne na czynniki pogodowe łodygi. Przedmioty z nich wykonane są lekkie, wytrzymałe i naturalne, dlatego są polecane jako bezpieczny produkt dla roślin doniczkowych. Oferujemy bambusowe tyczki o różnej długości, dzięki czemu łatwo dobierzesz produkt do wysokości uprawianych kwiatów. Dostępne są również drabinki bambusowe, które świetnie sprawdzają się w uprawie roślin pnących w ogrodzie, takich jak róże, winogrona czy groszek ozdobny.

Podpory bambusowe przeznaczone są również do doniczek w pomieszczeniach – cechują się naturalnym, estetycznym wyglądem, który pasuje zarówno do tradycyjnego, jak i nowoczesnego wystroju wnętrz. Bambusy możesz też wykorzystać do samodzielnej budowy płotków, kratek i małych parkanów. Pozwolą odgraniczyć powierzchnię ogrodu, na przykład ogródek uprawny od trawnika.

CZY NAJWIĘKSZY KIJEK BAMBUSOWY ZAWSZE JEST NAJLEPSZY?

W naszej ofercie kije bambusowe znajdziesz w różnych rozmiarach: od tych, które sięgają metra długości aż po niemal trzymetrowe kije. Im dłuższy bambus, tym większa jego średnica. Może Ci się wydawać, że najlepszy będzie właśnie gruby, wytrzymały palik. Nie zawsze tak jest.

W przypadku większości roślin ogrodowych mniejsze i lżejsze kijki zdecydowanie wystarczą. Nawet najcieńsze paliki charakteryzują się dużą wytrzymałością. Mogą się wprawdzie uginać, jednak ich elastyczność to zarazem jeden z powodów popularności bambusa. Dzięki temu rośliny wzrastają w sposób naturalny. Nie uszkadzają się, a równocześnie mają podporę, która umożliwia im osiągnięcie pożądanych rozmiarów.

Kiedy w takim razie sięgnąć po najgrubsze bambusowe pędy? Głównie wtedy, gdy chcesz stworzyć z nich w swoim ogrodzie płot. Możesz zrobić to w prosty sposób, wbijając kijki obok siebie i łącząc je np. jutowym sznurkiem. Ciekawym rozwiązaniem są także tyczki bambusowe dekoracyjne, które nadadzą Twojemu ogrodowi zupełnie nowy charakter. To bardzo efektowna dekoracja, a także praktyczny sposób na wydzielenie sektorów w ogrodzie. Taki płot nie zajmuje wiele miejsca, a dobrze spełnia swoje zadanie.

Jeśli zależy Ci na estetycznym wzroście roślin ozdobnych, zdecydowanie sięgnij po drabinki. Są bardzo stabilne i trwałe. Wystarczy, że wbijesz je głęboko w ziemię. Dzięki swoim szczebelkom pozwolą kwiatom na tworzenie ciekawych naziemnych konstrukcji. Drabinki bambusowe do kwiatów nie będą przy tym odcinały się od kolorystyki roślin. Ich naturalny wygląd bardzo dobrze komponuje się z ozdobnymi kwiatami ogrodowymi. To również dobra podpora dla dekoracyjnego bluszczu. Po drabinki sięgaj wszędzie tam, gdzie zależy Ci na estetyce.

Bardzo dużą zaletą bambusowych tyczek są ich właściwości. Poszczególne modele różnią się nie tyle parametrami technicznymi, ile rozmiarami i ukształtowaniem. Wszystkie są odporne na uszkodzenia mechaniczne i wodę. Dopasuj długość kijka do zasadzonej rośliny. Upewnij się także, że palik jest mocno wbity w ziemię. Tylko wtedy będzie spełniał swoją funkcję.