Ogrodzenia Polbram – wybór i montaż

Nowoczesne systemy montażu elementów ogrodzeniowych Polbram są na tyle nieskomplikowane w montażu, że możemy go przeprowadzić nawet samodzielnie. Dzięki czytelnym instrukcjom oraz pomocnym filmom instruktażowym, dowiemy się, jak się do tego zabrać. Sprawdźmy również, jakie bramy i przęsła Polbram mamy do wyboru – ogrodzenie to w końcu rodzaj stylistycznego dopełnienia domu i posesji.

Dlaczego ogrodzenia Polbram?

Polbram to polska rodzinna firma istniejąca i rozwijająca się już prawie 40 lat. Dzięki renomie, jaką zdobyła przez ten czas, możemy zaufać jej działalności i postawić na jej wyroby. Jej bramy i przęsła cieszą się dobrymi opiniami, ponieważ cechuje je dobra jakość wykonania. Materiały są trwałe i należycie zabezpieczone.

Inną zaletą ogrodzeń Polbram jest łatwość i szybkość ich montażu. Sprytne i innowacyjne systemy łączenia przęseł oraz umieszczania słupków i podmurówek w ziemi znacznie skracają czas potrzebny na wzniesienie ogrodzenia. Więcej o tym, jak wygląda przykładowy montaż ogrodzenia Polbram, dowiemy się w dalszej części tego tekstu.

Również ze względu na stronę estetyczną ogrodzenia marki Polbram wyróżniają się na tle konkurencji. Cechują je:

  • zróżnicowane wzornictwo,

  • staranność wykonania,

  • dopracowane detale,

  • przywiązanie do szczegółu.

Ogrodzenia w różnych wzorach, kolorach umożliwiają łatwe dopasowanie stylistyki do naszych oczekiwań i gustów.

Warto wspomnieć również o technologicznym zaawansowaniu, stosowanym w automatycznych modelach bram marki Polbram. Przez lata opracowywane innowacje i systemy pozwoliły uzyskać zadowalające efekty w dziedzinie automatyki ogrodzeniowej. Z tego względu mamy dostęp do bardzo dobrych siłowników i dopasowanych akcesoriów, umożliwiających nam wygodną kontrolę i bezsiłowe zarządzanie bramą i furtką.

Ogrodzenia Polbram – wybór i montaż

Rodzaje ogrodzeń Polbram

Systemy ogrodzeniowe marki Polbram możemy podzielić na dwie grupy ze względu na ich estetykę:

  • nowoczesny design – do niej należą wszelkie bramy i przęsła oraz elementy z serii: Nikola, Bona, Daria, Otylia, Lara, Brava, Elza i Nikola. Świetnie nadają się do wszystkich nowocześnie urządzonych posesji i domów wznoszonych w stylu minimalistycznym i skandynawskim. Cechuje je prostota, ażurowość i stonowane kolory, najczęściej oparte na szarościach;

  • klasyczne wzornictwo – tutaj możemy wymienić: Amelię, Kaję, Ingę, Ewę Lux i Liwię. Ogrodzenia z tych serii cechują się przede wszystkim elegancją. Są wykonane w stylu nawiązującym do angielskich i francuskich ogrodzeń pałacowych. Elegancka forma i zdobione detale sprawiają, że taki płot stanowi wyjątkową dekorację otoczenia.

Czy wiesz, że…?

Jeśli zależy nam na automatycznej bramie, możliwe jest to zarówno w przypadku ogrodzeń klasycznych, jak i nowoczesnych.

Najtańsze ogrodzenia Polbram to te zwane panelowymi. Niskie koszty takiego płotu sprawiają, że możemy zastosować go nawet na bardzo dużych terenach. Przydają się spółdzielniom mieszkaniowym do ogradzania osiedli czy też do okalania przedsiębiorstw. Takie ogrodzenie postawimy sprawnie i niewielkim kosztem, dzięki czemu w krótkim czasie zapewnimy sobie należytą ochronę naszej posesji.        

Na co zwracać uwagę, wybierając ogrodzenie?

Firma Polbram przywiązuje szczególną uwagę do tego, jak wykonane są jej ogrodzenia. Mocna, metalowa konstrukcja ma za zadanie być trwała i służyć przez długi czas. Jeśli zależy nam na tym, żeby nasze ogrodzenie przetrwało jak najdłużej, musimy zwrócić uwagę na to, jak zostało wykonane.

Marka Polbram postawiła na stal. Przęsła, bramy i furtki wykonane z tego metalu cechuje zatem solidna, odporna na uszkodzenia mechaniczne struktura. Taki materiał sprawia przede wszystkim, że ogrodzenie jest zwarte i nie będzie się wyginać czy łamać. Jednak największą uwagę powinniśmy zwrócić na wykończenie elementów ogrodzenia.

Zobacz też: Szukasz solidnego ogrodzenia? Poznaj zalety ogrodzeń kompozytowych

Ogrodzenia Polbram – wybór i montaż

Czy wiesz, że…?

Cynkowane ogniowo stalowe elementy ogrodzeń Polbram zyskują bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Powłoka cynkowa uodparnia materiał na szkodliwe oddziaływanie warunków atmosferycznych. Prawidłowo przeprowadzony proces cynkowania stali zabezpiecza ją antykorozyjnie na okres od 10 do 50 lat.

Ocynkowanie to nie wszystko. Wyroby marki Polbram są również malowane proszkowo. Zapewnia im to nie tylko estetyczne wykończenie, które jest odporne na oddziaływanie czynników atmosferycznych i fizycznych, ale także dodatkowo zabezpiecza materiał przed korodowaniem.

Ogrodzenia zazwyczaj mają dość ciemną barwę – od rozmaitych odcieni grafitu po głęboką czerń. W ten sposób są odpowiednio widoczne i wyraźnie zaznaczają granice naszej posesji. To nie wszystko – ciemny kolor sprawia, że nie widać na nich powstałych zabrudzeń.

Przeczytaj także: Brama wjazdowa – przesuwna czy rozwierna?

Łatwy montaż bram i elementów ogrodzeniowych Polbram

Dzięki innowacyjnemu systemowi montowania poszczególnych elementów ogrodzeniowych Polbram możemy samodzielnie i szybko wznieść funkcjonalny i estetyczny płot. Na czym polega jego ewenement? Łączenie bramy i przęseł ze słupami odbywa się w bardzo prosty sposób, a to dzięki zastosowaniu specjalnych klamer/uszu. Konieczne jest jedynie wywiercenie otworów w odpowiednich miejscach.

Uwaga!

O ile montaż przęseł i bram już po stworzeniu odpowiednich fundamentów i osadzeniu słupków nie jest zbyt skomplikowany, o tyle możemy mieć problem, chcąc w pojedynkę łączyć ze sobą ciężkie elementy. Przyda nam się tu przynajmniej jedna para dodatkowych rąk.

Do zamocowania przęseł i bramy na słupkach nie potrzebujemy w zasadzie niczego więcej niż:

Jak dokładnie wygląda montaż ogrodzenia Polbram na przykładzie serii Lara, możemy zobaczyć na poniższym filmie instruktażowym z doświadczonym specjalistą:

Pamiętajmy, że do wykonania podwalin ogrodzenia potrzebować będziemy odpowiednich materiałów budowlanych:

  • prętów gładkich i zbrojeniowych,

  • zaprawy cementowej,

  • desek szalunkowych.

Po wylaniu fundamentów i osadzeniu w nich słupków należy odczekać, aż wszystko się odpowiednio zwiąże – trwać to może nawet dobę. Wtedy możemy przystąpić do montowania przęseł, które łączymy za pomocą obejm początkowych. Nałożymy je łatwo na słupek poprzez zdjęcie zaślepki z jego szczytu. Kiedy łączymy przęsła ze słupkami pośrodku, potrzebujemy obejm dwustronnych. Za pomocą śruby z nakładką i nakrętką blokujemy uszy przęseł z obejmami. W ten sposób łączymy poszczególne elementy, tworząc całe ogrodzenie. Tam, gdzie tworzy ono kąt, korzystamy z obejm narożnych.

Porada eksperta

Ten rodzaj montażu jest szczególnie prosty i szybki do wykonania, ponieważ nie wymaga od nas wykonywania żadnego wiercenia w stalowych słupkach.

Ogrodzenia Polbram – wybór i montaż

Innym sposobem na montaż przęseł Polbram jest ich mocowanie za pomocą łącznika „T”. W takim wypadku konieczne jest jednak wykonanie nawierceń w słupku i przykręcenie go. Łącznik posiada otwór, dzięki któremu połączymy go z uchem przęsła.

Istnieje jeszcze opcja montowania naszych systemów ogrodzeniowych za pomocą łącznika „O”.

Wszystkie akcesoria do montażu bram, przęseł i furtek, znajdziemy tutaj.

Taki wybór sposobów oznacza, że możemy sami zdecydować, jak chcemy zamontować wybrany model ogrodzenia Polbram.

Wraz z ogrodzeniem otrzymujemy szczegółową instrukcję jego montażu krok po kroku. Na stronie producenta możemy także znaleźć przydatne materiały i porady. Dowiemy się choćby, jak konserwować nasze ogrodzenie czy też szczegółów dotyczących automatyki bram.

Uwaga!

Zupełnie inaczej będziemy montować ogrodzenie panelowe Polbram. Aby dowiedzieć się, jak powinniśmy je wykonać, zasięgnijmy opinii profesjonalistów i sprawdźmy instrukcję dołączoną przez producenta.