LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Skrzynki pocztowe – jak wybrać odpowiedni model

Coraz rzadziej piszemy listy, jednak skrzynki pocztowe wciąż są nam potrzebne. To w nich znajdujemy rozmaite pisma, powiadomienia, a niekiedy nawet jeszcze pocztówki, które ktoś przysłał nam z wakacji. Jaki model skrzynki pocztowej wybrać?

Skrzynka pocztowa na zewnątrz czy w budynku?

Przede wszystkim zastanówmy się, gdzie chcemy umieścić naszą skrzynkę? Jeśli budujemy i wykańczamy wielorodzinny budynek mieszkalny, sytuacja jest prosta – wyposażenie to na pewno znajdzie się w jego środku. Inaczej może być z naszą prywatną inwestycją – domem jednorodzinnym czy firmą w budynku wolnostojącym. W takich sytuacjach zazwyczaj najlepiej będzie postawić skrzynkę pocztową obok bramy – przed nią, jeśli zazwyczaj jest zamknięta i niechętnie będziemy ją otwierać lub wewnątrz posesji, jeśli sytuacja jest odwrotna.

Skrzynki pocztowe – jak wybrać odpowiedni model

Skrzynka pocztowa musi być zatem odporna na zjawiska atmosferyczne – wtedy będziemy mogli zastosować ją na zewnątrz. Modele, które umieszczamy na klatkach schodowych mogą być znacznie mniej zabezpieczone przed wilgocią, czy promieniowaniem słonecznym. To również na zewnątrz, szczególnie w dość zaludnionym miejscu poza naszą posesją skrzynka jest narażona na uszkodzenia mechaniczne – a nawet umyślne zniszczenie. Dlatego wybierajmy takie modele, które wyróżniają się dużą trwałością.

Zobacz także: Jak zamocować uchwyt na flagę na balkonie, oknie, przy wejściu do domu?

Porada eksperta

Jeśli mamy zamiar wystawić naszą skrzynkę na listy na zewnątrz, wybierzmy taką, która posiada daszek. W ten sposób zyskujemy większą pewność, że do jej wnętrza nie napada. Deszcz mógłby całkowicie zniszczyć zawartość naszych kopert.

Doskonałym rozwiązaniem jest również wybór skrzynek dwustronnych, które stanowią pomost między zewnętrznymi i wewnętrznymi. Wbudowuje się ją w mur tak, że jej jedna strona dostępna jest od zewnątrz posesji lub budynku, a druga, ta do której mamy dostęp, znajduje się w środku. W ten sposób nie musimy mieć do niej nawet klucza.

Skrzynki pocztowe – jak wybrać odpowiedni model

Dopasowujemy skrzynkę pocztową do potrzeb i otoczenia

Przede wszystkim wybierzmy albo model dla jednej rodziny, albo taki, który będzie służył kilku różnym osobom. Wielokomorowe skrzynki pocztowe sprawdzają się nie tylko w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, ale także w biurach, przedsiębiorstwach i firmach oraz placówkach państwowych czy stowarzyszeniach.

Inną kwestią, którą będziemy się kierować podczas wyboru skrzynki na listy, jest jej wygląd. Obecnie mamy dostęp do wielu modeli i wzorów, dlatego bez problemu znajdziemy taki, który będzie odpowiednio korespondował stylistycznie z naszą posesją, elewacją czy korytarzem. Popularne skrzynki metalowe, doceniane ze względu na swoją trwałość, mogą być pomalowane proszkowo na różne kolory. Najczęściej jednak spotkamy modele w stonowanych odcieniach bieli, brązu, grafitowej czerni czy popieli. Wśród skrzynek pocztowych spotkamy te wykonane bardziej w stylu antycznym czy tradycyjnym, jak i modele nowoczesne. Wyłącznie od nas zależy, który z nich wybierzemy.

Dowiedzmy się więcej o wyborze skrzynki na listy tutaj.