Produkty

Skrzynki pocztowe – jak wybrać odpowiedni model

Skrzynki pocztowe – jak wybrać odpowiedni model

Coraz rzadziej piszemy listy, jednak skrzynki pocztowe wciąż są nam potrzebne. To w nich znajdujemy rozmaite pisma, powiadomienia, a niekiedy nawet jeszcze pocztówki, które ktoś przysłał nam z wakacji. Jaki model skrzynki pocztowej wybrać?

Skrzynka pocztowa na zewnątrz czy w budynku?

skrzynka na listyPrzede wszystkim zastanówmy się, gdzie chcemy umieścić naszą skrzynkę? Jeśli budujemy i wykańczamy wielorodzinny budynek mieszkalny, sytuacja jest prosta – wyposażenie to na pewno znajdzie się w jego środku. Inaczej może być z naszą prywatną inwestycją – domem jednorodzinnym czy firmą w budynku wolnostojącym. W takich sytuacjach zazwyczaj najlepiej będzie postawić skrzynkę pocztową obok bramy – przed nią, jeśli zazwyczaj jest zamknięta i niechętnie będziemy ją otwierać lub wewnątrz posesji, jeśli sytuacja jest odwrotna.

Skrzynka pocztowa musi być zatem odporna na zjawiska atmosferyczne – wtedy będziemy mogli zastosować ją na zewnątrz. Modele, które umieszczamy na klatkach schodowych mogą być znacznie mniej zabezpieczone przed wilgocią czy promieniowaniem słonecznym. To również na zewnątrz, szczególnie w dość zaludnionym miejscu poza naszą posesją skrzynka jest narażona na uszkodzenia mechaniczne – a nawet umyślne zniszczenie. Dlatego wybierajmy takie modele, które wyróżniają się dużą trwałością.

Porada eksperta

Jeśli mamy zamiar wystawić naszą skrzynkę na listy na zewnątrz, wybierzmy taką, która posiada daszek. W ten sposób zyskujemy większą pewność, że do jej wnętrza nie napada. Deszcz mógłby całkowicie zniszczyć zawartość naszych kopert.

skrzynki pocztoweDoskonałym rozwiązaniem jest również wybór skrzynek dwustronnych, które stanowią pomost między zewnętrznymi i wewnętrznymi. Wbudowuje się ją w mur tak, że jej jedna strona dostępna jest od zewnątrz posesji lub budynku, a druga, ta do której mamy dostęp, znajduje się w środku. W ten sposób nie musimy mieć do niej nawet klucza.

Dopasowujemy skrzynkę pocztową do potrzeb i otoczenia

Przede wszystkim wybierzmy albo model dla jednej rodziny, albo taki, który będzie służył kilku różnym osobom. Wielokomorowe skrzynki pocztowe sprawdzają się nie tylko w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, ale także w biurach, przedsiębiorstwach i firmach oraz placówkach państwowych czy stowarzyszeniach.

 Skrzynka na listy Manor grafit Inną kwestią, którą będziemy się kierować podczas wyboru skrzynki na listy, jest jej wygląd. Obecnie mamy dostęp do wielu modeli i wzorów, dlatego bez problemu znajdziemy taki, który będzie odpowiednio korespondował stylistycznie z naszą posesją, elewacją czy korytarzem. Popularne skrzynki metalowe, doceniane ze względu na swoją trwałość, mogą być pomalowane proszkowo na różne kolory. Najczęściej jednak spotkamy modele w stonowanych odcieniach bieli, brązu, grafitowej czerni czy popieli. Wśród skrzynek pocztowych spotkamy te wykonane bardziej w stylu antycznym czy tradycyjnym, jak i modele nowoczesne. Wyłącznie od nas zależy, który z nich wybierzemy.

Dowiedzmy się więcej o wyborze skrzynki na listy tutaj.

Data publikacji: 03.10.2018
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak prawidłowo przymocować skrzynkę pocztową do różnego rodzaju podłoży

Jak prawidłowo przymocować skrzynkę pocztową do różnego rodzaju podłoży
Skrzynka pocztowa to akcesorium, które ma swoje stałe miejsce przy drzwiach wejściowych, na korytarzu lub ogrodzeniu. W zależności od rodzaju p...
Czytaj więcej

Skrzynka na listy – jak ją wybrać

Skrzynka na listy – jak ją wybrać
Skrzynka na listy to niezbędny element wyposażenia każdego domostwa, mimo że jej miejsce znajduje się poza domem. Co więcej, jej brak może słono nas k...
Czytaj więcej

Jak zrobić skrzynkę na listy? Instrukcja krok po kroku

Jak zrobić skrzynkę na listy? Instrukcja krok po kroku
Konieczność posiadania skrzynki na listy reguluje ustawa. Najczęściej decydujemy się na zakup gotowej skrzynki, która dostępna jest w wielu mod...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Skrzynki pocztowe – jak wybrać odpowiedni model