Okiennice przesuwne – ochrona i dekoracja

Nadmierne nasłonecznienie prowadzi do przegrzewania się pomieszczeń, a to z kolei ma wpływ chociażby na zwiększenie kosztów użytkowych – głównie związanych z wentylacją i klimatyzowaniem wnętrza. Dzieje się tak, kiedy okna nie są prawidłowo osłonięte. Rozwiązaniem problemu może być jeden z najnowocześniejszych systemów osłon w postaci okiennic przesuwnych, które są i estetyczne, i funkcjonalne.

Okiennice przesuwne

Wizualnie na duży plus

Jest wiele elementów, które nadają budynkom oryginalnego charakteru. Bez wątpienia na to miano zasługują okiennice przesuwne, które z łatwością możemy dobrać do indywidualnego stylu fasady. Mimo iż stanowią one najnowocześniejszą odmianę dostępnych na rynku okiennic, wyróżniają się ponadczasowym wzornictwem i przede wszystkim – bardzo bogatą kolorystyką. Wybierając konkretną barwę okiennic przesuwnych, mamy praktycznie niczym nieograniczone pole do popisu, zarówno w przypadku produktów aluminiowych, jak i PCV. Kolorystyka okiennic może być zbliżona do barwy okien lub elewacji bądź też odpowiednio do nich skontrastowana.

Mechanizm działania i montaż

Okiennice przesuwne montuje się w sposób pionowy do muru po zewnętrznej stronie okna. Mogą być one montowane zarówno jako pojedyncze elementy, jak i podwójne czy potrójne, które odpowiadają za efektywną ochronę znacznie szerszego okna. Mechanizm ich działania opiera się o szynę jezdną oraz prowadzącą, dzięki której możliwe jest swobodne poruszanie okiennicami.

System ten umożliwia zatrzymywanie okiennic w dowolnie wybranym przez nas miejscu, dzięki czemu każdy z użytkowników może łatwo dostosować najlepszy dla siebie poziom doświetlenia wnętrza. Okiennice przesuwne mogą stanowić osłonę wyjątkowo wysokich okien i drzwi balkonowych. Ich obsługiwanie w zależności od posiadanego modelu odbywać się może ręcznie lub automatycznie. 

Okiennice przesuwne

Rozwiązanie na lata

Okiennice przesuwne są gwarancją efektywnej osłony przed nadmiernym nasłonecznieniem wnętrza na długie lata. Wyróżnia je przede wszystkim wysoka odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych – opady deszczu, śniegu, działanie wilgoci czy nawet soli morskiej. Dzięki temu, decydując się na tego typu rozwiązanie, możemy być pewni, chociażby długoletniej trwałości kolorów i kształtów lameli. Ponadto, okiennice przesuwne z aluminium i PCV nie wymagają wielu prac pielęgnacyjnych. Z tego względu system ten jest idealny do wykorzystania nie tylko w prywatnych domach mieszkalnych, ale także w wielu budynkach użyteczności publicznej – biurach, szkołach czy szpitalach.