Produkty

Pielęgnacja deski Barlineckiej

Pielęgnacja deski Barlineckiej

Deska Barlinecka to jeden z częściej wybieranych materiałów stosowanych do wykańczania podłogi. To, co ją najmocniej charakteryzuje, to stabilna konstrukcja oraz możliwość samodzielnego i szybkiego montażu. Aby jednak służyła nam na długi czas, należy ją odpowiednio pielęgnować, w jaki sposób?

Pielęgnacja podłogi, szczególnie tej drewnianej, wymaga od nas systematycznego czyszczenia, nakładania preparatów, które ochronią nawierzchnię przed codziennym użytkowaniem. Zakres prac przeprowadzanych w zakresie czyszczenia deski Barlineckiej to z jednej strony bardzo prosta pielęgnacja, mająca na celu ochronę i Deska Barlineckazapobieganie powstawaniu zniszczeń, z drugiej profesjonalne zabiegi renowacyjne. Wszystkie te czynności możemy przeprowadzić preparatami z oferty środków do drewna.

Deska Barlinecka - charakterystyka

Przede wszystkim deska ta jest wykonana z drewna, które jest znacznie trwalsze od sztucznych produktów. Deska Barlinecka jest także zdecydowanie bardziej odporna na osiadanie kurzu, elektryzowanie się – jest więc idealna dla alergików. Ponadto tłumi także hałas i można ją wielokrotnie szlifować, a także poddawać renowacji.

Wreszcie ogromną zaletą deski Barlineckiej jest także to, że doskonale przewodzi ciepło i może być z stosowana na ogrzewaniu podłogowym. Zalety jej zastosowania są zatem ogromne.

Ochrona i zapobieganie zniszczeniom

Zarówno do codziennej, jak i systematycznej pielęgnacji deski Barlineckiej, możemy używać koncentratu, który rozcieńczamy w wodzie. Nakładamy go na podłogę np. za Środek do podłogipomocą mopa, który ma miękką nakładkę.

Co jakiś czas możemy również zastosować środek do usuwania pozostałości nie tylko po brudzie, ale również po innych środkach. Taki preparat dodaje podłodze blasku, ale przede wszystkim ją oczyszcza. Jest koncentratem, zatem również należy go rozcieńczyć w wodzie i nałożyć na powierzchnię przy pomocy wilgotnego mopa.

W codziennej pielęgnacji, możemy również stosować środek zabezpieczający podłogę przed przenikaniem do niej brudu oraz z kurzu. Ważne, aby stosować go wyłącznie na czystą powierzchnię, nie rozcieńczając go uprzednio w wodzie. Środki tego typu pozostawiamy po nałożeniu do wyschnięcia, nie polerujemy i nie wcieramy do sucha.

Ważne, aby w pielęgnacji stosować środki sprawdzone, najlepiej tego samego producenta, ponieważ inne środki o podobnym zastosowaniu mogą tworzyć na ich powierzchni plamy, odbarwienia, a także sprawiać, że podłoga będzie nadmiernie śliska.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Podłoga w jodełkę – układanie parkietu krok po kroku

Podłoga w jodełkę – układanie parkietu krok po kroku
Podłoga w jodełkę to jeden z najpopularniejszych wzorów układania desek drewnianych w mieszkaniach i pomieszczeniach użytkowych. Ten ciekawy i ...
Czytaj więcej

Renowacja drewnianej podłogi – jak odnowić podłogę z litego drewna?

Renowacja drewnianej podłogi – jak odnowić podłogę z litego drewna?
Użytkowanie każdego rodzaju podłogi wiąże się z jej niszczeniem i ścieraniem wierzchniej warstwy. Nawet najbardziej zaawansowane sposoby konserwacji n...
Czytaj więcej

3 sposoby na szybki remont podłogi

3 sposoby na szybki remont podłogi
Podłoga to jedna z najbardziej eksploatowanych powierzchni w domu. Codziennie robisz po niej setki kroków, kursując pomiędzy pomieszczeniami. W...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
25.01.2016
Wiem jedno, deska barlincecka jest za dobra, żeby o nią nie dbać,a dbać po prostu... warto. Także nie zapominajmy o tym

Ocena i komentarz dla:

Pielęgnacja deski Barlineckiej