Pielęgnacja deski Barlineckiej

Deska Barlinecka to jeden z częściej wybieranych materiałów stosowanych do wykańczania podłogi. To, co ją najmocniej charakteryzuje, to stabilna konstrukcja oraz możliwość samodzielnego i szybkiego montażu. Aby jednak służyła nam na długi czas, należy ją odpowiednio pielęgnować, w jaki sposób?

Pielęgnacja podłogi, szczególnie tej drewnianej, wymaga od nas systematycznego czyszczenia, nakładania preparatów, które ochronią nawierzchnię przed codziennym użytkowaniem. Zakres prac przeprowadzanych w zakresie czyszczenia deski Barlineckiej to z jednej strony bardzo prosta pielęgnacja, mająca na celu ochronę i

Deska Barlinecka

zapobieganie powstawaniu zniszczeń, z drugiej profesjonalne zabiegi renowacyjne. Wszystkie te czynności możemy przeprowadzić preparatami z oferty środków do drewna.

Deska Barlinecka - charakterystyka

Przede wszystkim deska ta jest wykonana z drewna, które jest znacznie trwalsze od sztucznych produktów. Deska Barlinecka jest także zdecydowanie bardziej odporna na osiadanie kurzu, elektryzowanie się – jest więc idealna dla alergików. Ponadto tłumi także hałas i można ją wielokrotnie szlifować, a także poddawać renowacji.

Wreszcie ogromną zaletą deski Barlineckiej jest także to, że doskonale przewodzi ciepło i może być z stosowana na ogrzewaniu podłogowym. Zalety jej zastosowania są zatem ogromne.

Ochrona i zapobieganie zniszczeniom

Zarówno do codziennej, jak i systematycznej pielęgnacji deski Barlineckiej, możemy używać koncentratu, który rozcieńczamy w wodzie. Nakładamy go na podłogę np. za pomocą mopa, który ma miękką nakładkę.

Środek do podłogi

Co jakiś czas możemy również zastosować środek do usuwania pozostałości nie tylko po brudzie, ale również po innych środkach. Taki preparat dodaje podłodze blasku, ale przede wszystkim ją oczyszcza. Jest koncentratem, zatem również należy go rozcieńczyć w wodzie i nałożyć na powierzchnię przy pomocy wilgotnego mopa.

W codziennej pielęgnacji, możemy również stosować środek zabezpieczający podłogę przed przenikaniem do niej brudu oraz z kurzu. Ważne, aby stosować go wyłącznie na czystą powierzchnię, nie rozcieńczając go uprzednio w wodzie. Środki tego typu pozostawiamy po nałożeniu do wyschnięcia, nie polerujemy i nie wcieramy do sucha.

Ważne, aby w pielęgnacji stosować środki sprawdzone, najlepiej tego samego producenta, ponieważ inne środki o podobnym zastosowaniu mogą tworzyć na ich powierzchni plamy, odbarwienia, a także sprawiać, że podłoga będzie nadmiernie śliska.

Data publikacji: 21.01.2016