Produkty

Produkty z serii Orion Chips

Wykładziny PCV Orion Chips – charakterystyka

Właściwie dobrana okładzina podłogowa jest bardzo istotną rzeczą zarówno we wnętrzu mieszkalnym, jak i użytkowym. Zainteresuj się wykładzinami PCV, jeśli zależy Ci na trwałości połączonej z prostotą czyszczenia i estetycznym wyglądem. Seria Orion Chips do wykończenia podłogi to okładziny wykonane z polichlorku winylu – odpornego na uszkodzenia mechaniczne i zapewniającego wygodę poruszania się materiału sztucznego. Wyróżnia je wzmocniona struktura, a także ciekawe wzornictwo i szeroki wybór kolorów. Sprawdzą się w każdym rodzaju wnętrza, bez względu na jego rozmiar.

Co wyróżnia wykładziny PCV Orion Chips?

Jest wiele cech, które przemawiają za wyborem wykładzin z tej serii, gdy poszukujesz estetycznego oraz trwałego wykończenia podłogi. Przede wszystkim istotna jest ich klasa ścieralności. Wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne idzie w parze z odpornością na zniszczenia wskutek intensywnego użytkowania. Z tego powodu seria Orion Chips wykładzin PCV to świetny wybór do wszystkich miejsc, w których obecne jest duże natężenie ruchu. Możesz dopasować ją zarówno do wnętrz mieszkalnych, jak również użytkowych. 

W parze z różnorodnością kolorów idzie również duża dostępność wykładzin o różnej szerokości. Jeśli planujesz ich montaż na podłogę w dowolnym pomieszczeniu, postaraj się wybrać taką wykładzinę, która jest dopasowana pod tym względem. Zaoszczędzisz wówczas dużo czasu, który musiałbyś poświęcić na idealne docinanie wykładziny, aby wyposażyć nią podłogi w szerszych pokojach.

Wykładziny PCV są z zasady odporne na większość szkodliwych warunków. Wszelkie zabrudzenia łatwo usuniesz z ich powierzchni, również stosując różne środki chemiczne. Polichlorek winylu, z którego wykonane są te okładziny podłogowe, nie przepuszcza wilgoci, dlatego sprawdzi się we wnętrzach, w których podłoga jest na nią często narażona. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie jej tym samym w przedsionkach czy korytarzach.

Funkcjonalne rozwiązania dla podłóg

Dzięki wykładzinom PCV możesz zabezpieczyć każdy rodzaj podłogi przed przedwczesnym czy znaczącym zniszczeniem. Z tego powodu wybierz ten rodzaj okładziny przede wszystkim do miejsc, które są narażone na cięższe warunki użytkowania. Wzmocnione wykładziny z polichlorku winylu możesz dopasować do magazynów oraz warsztatów, gdzie często pracuje się z cięższym sprzętem. Są jednak dobrym wyborem również do domu, zwłaszcza takiego, w którym mieszkają zwierzęta.

Wykładziny PCV Orion Chips, pomimo swoich wyjątkowych cech użytkowych, mają estetyczny wygląd. Ciekawe wzornictwo nawiązuje luźno do widoku gwiaździstego nieba. Możesz wybrać wykładzinę w dowolnym kolorze, który pasuje do planowanego wystroju wnętrza. W większych pomieszczeniach dobrze sprawdzi się wersja w ciemniejszym kolorze. Z kolei małe pokoje wydadzą się większe, jeśli zdecydujesz się na jaśniejsze opcje kolorystyczne.

Co bardzo ważne, ten rodzaj okładziny podłogowej jest całkowicie antyalergiczny. Łatwość jego czyszczenia w połączeniu ze wspomnianą cechą sprawia, że jest to dobra alternatywa dla dywanowej, tekstylnej wersji okładziny podłogowej. Pozwala uniknąć nagromadzenia kurzu i znacznie ułatwia sprzątanie.