Uszczelki okienne Tesa – wybór i montaż

Zastosowanie uszczelek okiennych to sposób na osiągnięcie wysokiego komfortu przebywania w każdym budynku. Produkty marki Tesa, które znajdziemy w marketach budowlanych Castorama, są wyjątkowo łatwe w montażu, dzięki czemu pozwalają nam szybko i skutecznie zabezpieczyć pomieszczenia przed przeciągami, wilgocią, niskimi temperaturami oraz hałasem.

Dlaczego warto wybrać uszczelki okienne Tesa?

Stosując je, jesteśmy w stanie zmniejszyć zużycie energii, a co za tym idzie – także związane z nim koszty, od 20 do nawet 40% (w zależności od rodzaju uszczelki). Są to produkty wykonane z trwałej gumy, które mogą uszczelniać szczeliny od 1 do 7 mm – jest to uwarunkowane naszymi indywidualnymi potrzebami. Gwarantują przy tym pełną funkcjonalność nawet do 8 lat użytkowania, nawet w wymagających warunkach – uszczelki okienne Tesa wyróżnia bowiem odporność na działanie różnych czynników atmosferycznych (w tym promieniowania UV), a także ozonu. Świetnie sprawują się w zakresie temperatur od -50 do +60 stopni Celsjusza. Co więcej, są też łatwe w utrzymaniu w czystości, ponieważ powstałe na nich zabrudzenia wystarczy przetrzeć szmatką. Do ich zalet zaliczymy również łatwy montaż, który nie wymaga użycia skomplikowanych narzędzi, oraz możliwość szybkiego i prostego demontażu w razie potrzeby.

Wybór

uszczelka do okien TesaDecydując się na wybór konkretnej uszczelki, powinniśmy znać przede wszystkim swoje potrzeby, aby postawić na produkt o odpowiednim profilu. Każda z uszczelek marki Tesa produkowana jest z wysokiej jakości gumy, która wyróżnia się opisanymi wyżej właściwościami. Odróżnia je przede wszystkim profil: D, E lub P. Uszczelka o profilu D jest przeznaczona do uszczelniania największych szczelin (od 3 do 7 mm). Do bardzo dużych szczelin sprawdzi się także ta o profilu P (od 2 do 5 mm). Model o profilu E przeznaczony jest z kolei do uszczelniania mniejszych szczelin (od 1 do 3,5 mm).

Montaż

Tak jak każda z uszczelek okiennych marki Tesa jest wykonana z trwałej i odpornej na warunki atmosferyczne gumy, tak każda jest też samoprzylepna i – co za tym idzie – bardzo łatwa w zamocowaniu. Aby dokonać jej montażu, należy zdjąć z uszczelki żółtą taśmę, pod którą kryje się warstwa przylepna, a następnie przyłożyć ją do krawędzi okna. Przyklejanie warto rozpocząć od miejsc narożnych, powoli przesuwając się wzdłuż ramy, dokładnie dociskając kolejne fragmenty uszczelki do krawędzi. Jeśli konieczne jest przycięcie jej na wymagany wymiar, możemy tego z łatwością dokonać przy użyciu ostrego noża z wymiennym ostrzem.

Data publikacji: 29.02.2016