Produkty

Wszystko o zazdrostkach

Wszystko o zazdrostkach

Zazdrostki to ciekawa dekoracja nie tylko okienna, ale również szafkowa. Pasuje do wielu pomieszczeń, różnorodnej stylistyki i co ważne, możemy je sprawnie wykonać w domowych warunkach. Do ich przygotowania potrzebujemy jedynie skrawków materiału. Z głową pełną pomysłów możemy wyczarować dekoracyjne cuda.

zazdrostkaFiranki mogą mieć różną postać. W nowoczesnych stylizacjach najczęściej pojawiają się delikatne materiały o równej, gładkiej powierzchni. W mieszkaniach rustykalnych lub klasycznych, główne zdobienie okiennej wnęki będą stanowiły plecione hafty czy też przepięknie układające się koronki. W kuchniach dekoracja okienna powinna być nie tylko ładna, ale przede wszystkim również funkcjonalna. Krótkie zazdrostki spełniają się w tej kwestii bardzo dobrze. Łatwo można je utrzymać w czystości. W razie potrzeby szybko uprać oraz zdjąć. Zazdrostki to okazały element dekoracyjny, który również tworzy dla okna kuchennego ciekawą przesłonę przed zewnętrznym otoczeniem.

Gdzie umieścić zazdrostki, czyli słów kilka o ich funkcjonalności

Zazdrostki to małe firanki, które mocuje się tuż przy szybie okna lub w miejscu, gdzie normalnie zamontowane są drzwiczki szafki. Z jednej strony dekorują, ale z drugiej również zmniejszają ilość docierającego do wnętrza światła, a także ukrywają zawartość szafek, która w pomieszczeniu kuchennym mogłaby wprowadzać niepotrzebny chaos.

pręt do zazdrostekZazdrostki są bardzo wdzięcznym i łatwym do zrealizowania pomysłem na upiększenie wnętrza. Ciekawe elementy dekoracyjne, w takiej postaci, możemy kupić w wersji gotowej, bezpośrednio do zamocowania. Warto jednak pamiętać, że do wykonania najprostszych, potrzebujemy jedynie materiału i umiejętności operowania igłą oraz nitką. Przy sprawnych dłoniach, możemy przygotować zazdrostkę w kilka chwil.

Jak wykonać zazdrostkę w domowych warunkach?

Zacznijmy od zmierzenia okna, a dokładnie szerokości między ramą okienną. Do wyznaczonych wartości dodajmy zawsze kilka centymetrów na zakładkę oraz planowane marszczenie (chyba, że wolimy, aby zazdrostka przylegała jednostajnie do szyby). Jeśli chcemy, aby nasza zazdrostka prezentowała się bardzo estetycznie, możemy również pokusić się o obszycie materiału lamówką. Nie jest to jednak wymagane.

Górę materiału trzeba będzie podwinąć tak, aby można było w tak powstałą kieszonkę włożyć element zamocowania zazdrostki. To na takim metalowym pręcie będziemy potem układać materiał.

Zazdrostka czyli nieduża i bardzo urocza firaneczka dodaje naszym wnętrzom delikatności i sielskiego wyrazu. Możemy wykonać je z różnorodnych materiałów, także białej-transparentnej tkaniny, którą przyozdobimy malowanym wzorem kwiatów. Zatem, do dzieła!

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Okno w kuchni – jak je ozdobić?

Okno w kuchni – jak je ozdobić?
Okno w kuchni z pięknym widokiem na ogród, to z pewnością marzenie każdej gospodyni domowej. Jednak nie zawsze jest ono umieszczone w miejscu, ...
Czytaj więcej

Wybór karnisza - wszystko, co musisz wiedzieć

Wybór karnisza - wszystko, co musisz wiedzieć
Karnisze pozwalają stworzyć stylową oprawę okien, a także osłonić wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem czy też wzrokiem przechodniów. Jak dobiera...
Czytaj więcej

Jak wykorzystać przestrzeń wokół okna na ścianie?

Jak wykorzystać przestrzeń wokół okna na ścianie?
Ściany, w których znajdują się okna, przeważnie pozostają niezaaranżowane. Taka sytuacja ma miejsce szczególnie wtedy, gdy ponad okiennym otworem umie...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
29.08.2016
Pamiętam zazdrostki jeszcze z domu babci, ona miała kredens i tam między póleczkami takie piękne koronki, no i w kuchni na oknie u dołu.

Ocena i komentarz dla:

Wszystko o zazdrostkach