LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Akcesoria metalowe

Strzałka w prawo

Mocowania i łączenie

Strzałka w prawo

Taśmy i kleje

Strzałka w prawo

Taśmy

Strzałka w prawo

Taśmy

Taśmy klejące to nieodzowny element wyposażenia każdego warsztatu, domowej apteczki oraz biura. Skutecznie służą do łączenia, mocowania, naprawy i zabezpieczenia przedmiotów i powierzchni. W Castoramie znajdziesz szeroki wybór taśm klejących różnych rodzajów, takich jak taśmy dwustronne, maskingowe, pakowe, izolacyjne, remontowe.

Filtry

Taśmy

Taśmy klejące to nieodzowny element wyposażenia każdego warsztatu, domowej apteczki oraz biura. Skutecznie służą do łączenia, mocowania, naprawy i zabezpieczenia przedmiotów i powierzchni. W Castoramie znajdziesz szeroki wybór taśm klejących różnych rodzajów, takich jak taśmy dwustronne, maskingowe, pakowe, izolacyjne, remontowe.

115 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Taśmy i kleje

Wyświetlanie 24 z 115 produktów

Załaduj więcej

TAŚMY DO USZCZELNIANIE INSTALACJI WODNEJ – ALTERNATYWA DLA KLASYCZNYCH ROZWIĄZAŃ

Taśma uszczelniająca może mieć różne parametry techniczne w zależności od systemu, do którego jest przeznaczona. Te do instalacji wodnych charakteryzują się przede wszystkim dużą elastycznością i przyczepnością do zabezpieczanych powierzchni. Muszą być oczywiście odporne na działanie wody. Wszystko to sprawia, że taśma hydroizolacyjna powoli wypiera tradycyjne materiały uszczelniające stosowane np. do montażu ceramiki łazienkowej.

Do czego ją wykorzystasz? Przede wszystkim do napraw. Taśmy te sprawdzają się idealnie, gdy chcesz uniknąć skutków awarii i szybko pozbyć się kłopotu. Od taśm innego typu różnią się tym, że klej w nich zastosowany jest odporny na działanie wody. Są także bardziej rozciągliwe i elastyczne. Do tego nie przepuszczają wody lub gazu nawet po wielu miesiącach użytkowania.

W ofercie sklepów Castorama znajdziesz bardzo duży wybór taśm uszczelniających do hydroizolacji oraz instalacji gazowych. Różnią się parametrami technicznymi i rozmiarami (szczególnie szerokością), ale działanie mają bardzo zbliżone. Zapewniają szczelność instalacji. Niektóre rodzaje taśm natomiast pozwalają także na zabezpieczenie przestrzeni między ceramiką łazienkową a ścianą.

NIE TYLKO PODCZAS AWARII, CZYLI O ZASTOSOWANIACH TAŚM HYDROIZOLACYJNYCH

Podczas samodzielnego tworzenia instalacji wodnej lub gazowej, należy zwrócić szczególną uwagę na szczelność łączonych ze sobą elementów. Nieprawidłowo zmontowana instalacja gazowa zagraża zdrowiu domowników, natomiast cieknące rury potrafią spowodować rozmaite usterki w mieszkaniu.

Z tego powodu podczas konstruowania tych instalacji należy korzystać z taśm teflonowych, które pomagają zespolić się poszczególnym częściom rur. Można ją stosować nawet w połączeniu z lutowaniem, gdyż charakteryzuje się wysoką odpornością na niskie i wysokie temperatury. Teflon nawija się bezpośrednio na gwint łączeń, lecz żeby prawidłowo spełniał swoją funkcję, nie można odkręcać rur i złączek (traci wówczas swoją szczelność).

Taśmy teflonowe dostępne w naszej ofercie różnią się przede wszystkim rozmiarem. Pochodzą od renomowanych marek, dzięki czemu zyskujesz gwarancję szczelności tworzonych przez Ciebie instalacji gazowych oraz wodnych. Ich wyjątkowa wytrzymałość sprawia, że rury w Twoim mieszkaniu nie będą wymagały częstych remontów.

Taśma teflonowa może z powodzeniem zastąpić pakuły czy nici. Działa tak samo, ale nakłada się ją szybciej, łatwiej i wygląda estetyczniej. Co więcej, taśma ta chroni także przed korozją. Dzięki temu Twoje rury będą połączone w trwalszy sposób, a przy tym zyskają dodatkową ochronę.

Taśma silikonowa natomiast pozwoli Ci na zapewnienie szczelności tam, gdzie przestrzeń jest zbyt duża do zastosowania tradycyjnego silikonu. Taśma ta wypełni powstałą szczelinę i zabezpieczy przed przedostawaniem się do niej wody. Dzięki niej całość będzie prezentowała się estetyczniej. To również skuteczniejsze wypełnienie większych szpar, które powstają podczas montażu ceramiki łazienkowej.

Taśma silikonowa pozwoli także na szybką naprawę uszkodzonej rury lub innego elementu hydrauliki. Nie zawiera leju, a mimo to doskonale przywiera do powierzchni. Dzięki temu szybko i tanio, a przede wszystkim – skutecznie naprawisz każdy uszkodzony element instalacyjny. Unikniesz tym samym dużych kosztów związanych z naprawianiem skutków awarii.

JAKIE TAŚMY HYDROIZOLACYJNE SĄ POTRZEBNE W TWOIM DOMU?

Taśma do hydroizolacji to element, który z pewnością przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Musisz pamiętać o kilku zasadach, zanim zakupisz ten produkt. Czym kierować się, gdy wybierasz taśmę do instalacji wodnych? Przede wszystkim upewnij się co do jej przeznaczenia. Taśmy do instalacji elektrycznych nigdy nie będą równie skuteczne, nawet gdybyś zastosował kilka ich warstw. Pamiętaj także, że taśma do instalacji gazowej nie sprawdzi się w systemie wodnym, chociaż wykazuje dobre właściwości izolacyjne.

Dobra taśma do systemów wodnych cechuje się przede wszystkim dobrą rozciągliwością. Dzięki temu taśma silikonowa uszczelniająca jest w stanie skutecznie i trwale przylegać do naprawianych powierzchni. Rozciągliwość zastępuje w tej sytuacji klej, który mógłby zostać wypłukany przez wodę.

Taśmy do hydroizolacji występują również w wariantach z klejem. W tej sytuacji nie warto oszczędzać. Lepszy jakościowo produkt wyposażony jest w lepszy klej, który wytrzyma znacznie dłużej. Jeśli zatem chcesz zapomnieć o częstych naprawach, skieruj się ku produktom renomowanych marek.

Taśmy stosuj zawsze zgodnie z ich przeznaczeniem. Do łączenia zaworów używaj taśm teflonowych. Taśma PTFE wytrzymuje duże ciśnienie i dobrze znosi ciągły kontakt z wodą. Do napraw pękniętych rur lub przeciekających zaworów stosuj natomiast zewnętrznie taśmy silikonowe. Jeśli z kolei chcesz uszczelnić przestrzeń między ceramiką łazienkową a ścianą, użyj specjalnego wariantu taśmy silikonowej z zagięciem. Zapewnia ona lepszą szczelność, większą estetykę i większą skuteczność łączenia.