Produkty

Wybieramy leżak do ogrodu, na taras i na balkon

Wybieramy leżak do ogrodu, na taras i na balkon

Klimat przez większość roku nas nie rozpieszcza, dlatego kiedy tylko się da, warto spędzać czas na świeżym powietrzu. Nie wystarczy nam jednak do tego jedynie taras, ogród czy balkon – wygodny relaks wymaga ich podstawowego urządzenia. Do wielogodzinnego przebywania na zewnątrz najlepiej nadają się komfortowe leżaki. Jak je wybrać?

Kolorowe leżaki na balkon lub tarasLeżaki na balkon

Wybierając wygodne siedzisko na balkon, z pewnością spotkamy się z największą trudnością. Jeśli posiadamy tylko jeden niewielki balkonik będzie nam szczególnie ciężko zorganizować na nim odpowiednią strefę komfortu. Dodatkowym utrudnieniem będzie przystosowanie go do relaksu dla więcej niż jednej osoby. Z tego względu, wybierając leżaki na taką przestrzeń, musimy zwrócić szczególną uwagę na ich funkcjonalność.

Na balkon zatem szukajmy leżaka:

- maksymalnie kompaktowego, czyli takiego, który możemy złożyć i przechowywać tak, aby jak najmniej nam zawadzał i nie zabierał za wiele miejsca,

- lekkiego i niedużego – masywne, ciężkie leżaki to nietrafiona inwestycja na mały balkon. Mogą być bardzo wygodne, jednak ich przesuwanie, składanie i przenoszenie sprawi nam dużo problemów. Na niewielkiej przestrzeni musimy niwelować tego rodzaju niedogodności, wyposażając ją w leżaki maksymalnie łatwe w obsłudze.

Leżaki na taras

Leżak do ogroduMając do wykorzystania większą przestrzeń, możemy lepiej odnieść się do naszych potrzeb i oczekiwań względem wygodnych siedzisk. Leżak ogrodowy na taras nie musi już być tak lekki i niewielki, jak na balkon. Może on wręcz stanowić stały mebel, szczególnie jeśli jest umiejscowiony tak, że nie jest zbytnio narażony na deszcz i promieniowanie słoneczne. W zależności od naszych preferencji oraz wielkości tarasu, możemy wybrać tu większy i cięższy bądź mniejszy i lżejszy leżak – najważniejsze, abyśmy kierowali się naszą wygodą. Tutaj możemy sobie na nią bardziej pozwolić niż na małym balkonie.

Zamiast sięgać po proste, składane w pół leżaki, które nie posiadają zbyt wielkich możliwości dostosowywania do naszych potrzeb, postawmy na modele, które da się rozłożyć nawet całkiem na płasko. Zwróćmy też uwagę na ich obicie i obecność lub brak materacy czy poduch. Koniecznie wybierzmy taki leżak, który umożliwi nam wielogodzinny, błogi relaks. Taras chroniony przed deszczem to miejsce, w którym niezbyt musimy się martwić o to, że ulegające wilgoci części leżaka będą moknąć i niszczeć.

Porada eksperta

Pamiętajmy, że z uwagi na bliskość mieszkania, z tarasu możemy relatywnie łatwo przenieść leżak czy go schować. Dlatego nawet cięższe modele możemy zawsze ochronić przed deszczem czy złożyć i postawić gdzieś, gdzie nie będą zawadzać ani rzucać się w oczy.

Leżaki do ogrodu

W ogrodzie nie może zabraknąć wygodnych siedzisk. Leżaki ogrodowe pozwolą nam przenieść się na chwilowe wakacje. Rozłożone całkowicie umożliwią opalanie, a ułożone tak, abyśmy mogli wygodnie siedzieć, posłużą nam do błogiego relaksu weekendowego, czytania oraz spędzania czasu w gronie najbliższym.

Leżak patio CastoramaJeśli szukamy prostych leżaków, które szybko możemy złożyć i łatwo przenieść w suche miejsce, postawmy na te drewniano-materiałowe czy ze stelażem aluminiowym. Są lekkie i dość poręczne, doskonale nadają się na imprezy w ogrodzie – niewielkie rozmiary i prostota obsługi pozwoli nam mieć ich wiele, nawet jeśli mamy mały ogród.

Większe leżaki, na których możemy się wylegiwać będą duże i ciężkie, a niejednokrotnie wyposażone w grube poduchy. Dzięki temu, że możemy je ściągać, szybko schowamy je przed deszczem do szopy czy skrzyni. Pamiętajmy jednak, że przenoszenie konstrukcji w całości może być nieco kłopotliwe, znajdźmy więc dla takich leżaków raczej stałe miejsce w ogrodzie. Rozejrzyjmy się też ewentualnie za modelami wyposażonymi w kółka.

Dostępne są także leżaki, których stelaże częściowo wykonane są z tworzyw sztucznych. Mogą one być lekkie i trwałe, ale uważajmy na ich jakość – równie dobrze może się okazać, iż są łamliwe i nieodporne na większe obciążenia.

Leżak zatem dobierzmy nie tylko do możliwości, jakie daje nam przestrzeń, ale również własnych oczekiwań i wizji wygody. Przeczytajmy o nich jeszcze tutaj.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Lato w mieście – leżak, hamak czy krzesło turystyczne

Lato w mieście – leżak, hamak czy krzesło turystyczne
Park lub miejska plaża stanowią idealne miejsca na odpoczynek. To także doskonała alternatywa na spędzenie wolnego czasu w mieście, szczególnie...
Czytaj więcej

Leżaki odpowiednie nie tylko na wakacyjne wyjazdy

Leżaki odpowiednie nie tylko na wakacyjne wyjazdy
Leżaki kojarzą nam się z wakacyjnym wypoczynkiem nad morzem lub z wyjazdami na kemping. Zapewniają wygodę w pozycji siedzącej i umożliwiają odpoczynek...
Czytaj więcej

Krzesła, leżaki czy leżanki – jakie siedziska wybrać do ogrodu?

Krzesła, leżaki czy leżanki – jakie siedziska wybrać do ogrodu?
Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie wypoczynku w ogrodzie bez znajdujących się w nim mebli. Stół i krzesła lub fotele to podstawa udanego relaksu na ś...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Wybieramy leżak do ogrodu, na taras i na balkon