Wybieramy zestawy prysznicowe do domowej łazienki

Podczas wykańczania i wyposażania łazienki, będziemy musieli podjąć decyzję o tym, jaki prysznic wybrać. Warto zwrócić uwagę na zestawy, których funkcjonalność i estetyka są na najwyższym poziomie. Jeśli wymieniamy całe wyposażenie prysznica bądź wykańczamy nową łazienkę, sprawdźmy, co mamy do wyboru.

zestaw prysznicowy

Dlaczego sięgamy po zestawy prysznicowe?

Zamiast wybierania poszczególnych elementów z osobna i dopasowywania ich lub sięgnięcia po droższe rozwiązania, takie jak kolumny czy panele prysznicowe, możemy wybrać gotowy zestaw do naszego prysznica. Co zyskujemy? Oto niektóre zalety takiego rozwiązania:

- spójny wygląd – dzięki temu, że elementy pochodzą z jednego zestawu prysznic będzie prezentował się estetycznie i tworzył zwartą całość;

- doskonałe dopasowanie elementów – w zestawie prysznicowym znajdziemy idealnie dostosowany do słuchawki drążek lub uchwyt, dzięki którym korzystanie z natrysku jest łatwe i przyjemne;

- łatwość montażu – w odróżnieniu od paneli prysznicowych, nasz skromny zestaw będzie łatwy w instalacji. To dlatego stanowi świetne rozwiązanie podczas remontu;

- niska cena – podstawowy zestaw prysznicowy możemy otrzymać już nawet za 50 zł, podczas gdy najtańsze kolumny i panele oscylują wokół 200 i 500 zł.

Uwaga!

Jeśli w naszym prysznicu pojawiła się usterka, sprawdźmy, czy wymiana jednego elementu jest w ogóle opłacalna. Często zdarza się, że lepiej jest zaopatrzyć się w cały zestaw prysznicowy. Dlaczego? Stare elementy mogą być zanieczyszczone kamieniem, a także przestać odpowiednio funkcjonować z powodu długiej eksploatacji. Może zdarzyć się, że usuniemy jedną usterkę, lecz niebawem pojawi się następna. Zatem w przypadku starych baterii, słuchawek i węży, być może warto zastanowić się nad zakupem nowego zestawu prysznicowego.

Zestawy prysznicowe

Co znajdziemy w zestawie prysznicowym?

Ten rodzaj wyposażenia prysznica to zazwyczaj podstawowy komplet elementów potrzebnych nam do stworzenia funkcjonalnego natrysku. W skład zestawy tradycyjnie wchodzą:

- słuchawka prysznicowa – zwróćmy uwagę, ile trybów strumienia wody posiada (najczęściej jest 1-, 2- lub 3-funkcyjna),

- wąż,

- drążek,

- uchwyt.

Wybieramy zestawy prysznicowe

Do takiego zestawu możemy na własną rękę dopasować baterię, jednak zaleca się wybrać komplet prysznicowy, w skład którego ten element również wchodzi. Na szczęście coraz częściej mamy taką sposobność. Dopasowana bateria termostatyczna zwiększa koszt zestawu prysznicowego o ok. 100-200 zł, lecz sprzedawana osobno nie będzie tańsza. Kompletny zestaw prysznicowy to wygodne rozwiązanie podczas wyposażania natrysku, szczególnie jeśli zależy nam na czasie i oszczędności.

Do natrysku lub wanny możemy także wybrać zestaw prysznicowy z baterią wannową, dzięki której będziemy mogli puszczać wodę w dwojaki sposób. Jeśli chcemy oprócz klasycznego węża i słuchawki również deszczownicę warto rozważyć kolumnę prysznicową, która jest rodzajem klasycznego zestawu wzbogaconego o taki element.

 

Data publikacji: 30.10.2017