Produkty

Wyciskacze do kleju i silikonu – który wybrać

Wyciskacze do kleju i silikonu – który wybrać

Uszczelniacze, silikony sanitarne i kleje sprzedawane w tubach na dobre rozgościły się w naszych domach – bez nich nie wyobrażamy sobie prac remontowych w kuchni czy łazience. Wraz z nimi pojawiła się konieczność wyboru odpowiedniego wyciskacza – jak wybrać taki, który będzie nam służył przez długie lata?

wyciskaczNie tylko klej montażowy czy silikon wysokotemperaturowy, ale nawet tak specjalistyczne substancje jak żelowy odstraszacz ptaków możemy znaleźć w poręcznych kartuszach. Niestety, bez odpowiedniego narzędzia poręczna aplikacja powyższych preparatów nie będzie możliwa. W tym celu potrzebny będzie wyciskacz, z pomocą którego będziemy mogli z łatwością korzystać z kleju lub masy uszczelniającej.

Najbardziej rozpowszechniony jest wyciskacz ręczny, którego największą zaletą jest niewielka cena. Działanie jego prostego mechanizmu niestety nie zawsze idzie w parze z jakością materiałów, z których został wykonany – przez to, że praca często ma miejsce w zawilgoconych pomieszczeniach, na elementach metalowych pojawia się rdza, której występowanie znacząco utrudnia wygodne posługiwanie się narzędziem – do jego sprawnego używania potrzebna jest duża siła dłoni, co przekłada się na małą dokładność przy aplikowaniu warstwy kleju czy silikonu. Duża zawodność ręcznego wyciskacza skutkuje koniecznością ponownego zakupu, co wychodzi na jaw w najmniej oczekiwanym momencie – wtedy, kiedy chcielibyśmy rozpocząć prace remontowe.

Ciekawym rozwiązaniem jest akumulatorowy wyciskacz do kleju i silikonu. W porównaniu z poprzednim ma kilka dodatkowych zalet:

wyciskacz castorama- do jego używania nie jest potrzebna duża siła,
- mamy zapewnioną elektroniczną regulację prędkości posuwu, dzięki czemu możemy uzyskać szeroki lub wąski plastyczny strumień aplikowanej masy,
- specjalna blokada odpowiedzialna jest za brak wycieku z końcówki kartusza po odłożeniu urządzenia,
- miejsce robocze oświetla dioda LED, co jest przydatne szczególnie w zacienionych, trudno dostępnych rejonach pracy,
- kolejna dioda sygnalizuje bliskie rozładowanie się akumulatora i konieczność jego podłączenia do źródła prądu,
- podstawa akumulatora jest przydatna do stabilnego odkładania urządzenia wtedy, kiedy jego użycie nie jest konieczne.

Nielicznymi minusami tego urządzenia są: konieczność doładowywania akumulatora oraz waga, która jest – co oczywiste – większa od narzędzia ręcznego. Do zastosowań przemysłowych służy za to wyciskarka pneumatyczna, do korzystania z której niezbędne jest dostarczenie sprężonego powietrza, które pcha tłoczysko, a tym samym wyciska masę z kartusza lub saszetki.

Data publikacji: 09.02.2015
Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Akcesoria do uszczelniaczy – przegląd materiałów

Akcesoria do uszczelniaczy – przegląd materiałów
Uszczelnianie to proces, który gwarantuje zabezpieczenie przed przeciekami, stratami ciepła czy przeciągami. Jest zatem niezbędny podczas wielu prac b...
Czytaj więcej

Wyciskacz do mas – jak działa

Wyciskacz do mas – jak działa
Wyciskacz do mas, zwany popularnie pistoletem, jest niezbędnym narzędziem w wielu rodzajach prac budowlanych i instalacyjnych. Jego zadaniem jest wypc...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Wyciskacze do kleju i silikonu – który wybrać